zwyrodnienie kolan - czy warto do sanatorium

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
mamaMarty
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 15 sty 2012 13:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

zwyrodnienie kolan - czy warto do sanatorium

Post autor: mamaMarty »

Witam wszystkich:) Dawno nie zaglądałam na forum, ale oczywiście potrzebuję podpowiedzi. Pracuję, leczę u ortopedy zwyrodnienie kolan, miałam 3 lata temu rekonstrukcję acl. Kolana bolą jak diabli. Czy warto prosić lekarza o skierowanie do sanatorium na rehabilitację? Mam wątpliwości głównie dlatego, że będę miała problem z urlopem, bo pracując w oświacie nie mogę go wziąć wtedy, kiedy chcę.
Awatar użytkownika
MarkStan
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 239
Na forum od: 15 lut 2017 13:17
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: zwyrodnienie kolan - czy warto do sanatorium

Post autor: MarkStan »

mamaMarty pisze:Witam wszystkich:) Dawno nie zaglądałam na forum, ale oczywiście potrzebuję podpowiedzi. Pracuję, leczę u ortopedy zwyrodnienie kolan, miałam 3 lata temu rekonstrukcję acl. Kolana bolą jak diabli. Czy warto prosić lekarza o skierowanie do sanatorium na rehabilitację? Mam wątpliwości głównie dlatego, że będę miała problem z urlopem, bo pracując w oświacie nie mogę go wziąć wtedy, kiedy chcę.
A nie uwzględnią ci z NFZ lub ich następcy, że pracujesz w oświacie i nie przydzielą leczenia sanatoryjnego w okresie wakacji lub ferii :?: :idea:
Sądzę, że zabiegi na tego typu bóle można dobrać takie, które złagodzą twoje dolegliwości.Od tego są lekarze.
Zdrowie jest najważniejsze.Pozdrawiam i powodzenia w staraniach. :) :kwiat:
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: zwyrodnienie kolan - czy warto do sanatorium

Post autor: Samosia »

mamaMarty pisze:Witam wszystkich:) Dawno nie zaglądałam na forum, ale oczywiście potrzebuję podpowiedzi. Pracuję, leczę u ortopedy zwyrodnienie kolan, miałam 3 lata temu rekonstrukcję acl. Kolana bolą jak diabli. Czy warto prosić lekarza o skierowanie do sanatorium na rehabilitację? Mam wątpliwości głównie dlatego, że będę miała problem z urlopem, bo pracując w oświacie nie mogę go wziąć wtedy, kiedy chcę.
Kto pyta nie błądzi,więc pogadaj z lekarzem i może warto spróbować złożyć wniosek o skierowanie do sanatorium :) :) :) Powodzenia :)
mamaMarty
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 15 sty 2012 13:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: zwyrodnienie kolan - czy warto do sanatorium

Post autor: mamaMarty »

Dziękuję za odpowiedź. Za tydzień idę do lekarza. Popytam... Byłam w sanatorium 2 razy z córeczka jako opiekun. Widziałam, że dużo osób korzysta z różnego rodzaju zabiegów. Może teraz na mnie kolej ;) ? Pozdrawiam cieplutko. :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: zwyrodnienie kolan - czy warto do sanatorium

Post autor: Fionka »

Może pomyśl o turnusie z ZUS.Tam będziesz miała większą możliwość negocjacji terminu i miejsca a i czas oczekiwania krótszy.
mamaMarty
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 15 sty 2012 13:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: zwyrodnienie kolan - czy warto do sanatorium

Post autor: mamaMarty »

Czy mechanizm otrzymywania skierowania jest taki sam z ZUS jak z NFZ?
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: zwyrodnienie kolan - czy warto do sanatorium

Post autor: Fionka »

Początek taki sam ;) czyli wizyta u lekarza z małą różnicą -prośba o wystawienie wniosku do ZUS na prewencję rentową , następnie zanosisz wniosek do ZUS , czekasz ok. 3 tygodni na komisję, orzecznik kieruje (lub nie) na rehabilitację --i tu masz dwie opcje -stacjonarna lub ambulatoryjna, jeżeli chcesz wyjechać prosisz o stacjonarną , następnie idziesz do innego pokoju i tam urzędniczka proponuje miejsce i termin.Najczęściej wyjazd do 6 miesięcy od decyzji ,ale w związku z Twoim zawodem prosisz o termin wakacyjny.Jeżeli cos pominęłam , pytaj.
mamaMarty
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 15 sty 2012 13:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: zwyrodnienie kolan - czy warto do sanatorium

Post autor: mamaMarty »

No i już wszystko jasne... Zamiast rehabilitacji ponowna operacja kolana. Lekarz nie pozostawił mi złudzeń. :cry: Pozdrawiam wszystkich.
mamaMarty
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 15 sty 2012 13:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: zwyrodnienie kolan - czy warto do sanatorium

Post autor: mamaMarty »

Pożalę się chociaż tutaj.... Łażę od gabinetu do gabinetu. Ciągle coś nie tak :( Jeden lekarz wystawia skierowanie do szpitala, drugi (dla mnie ten jest ważniejszy) mówi, że szpital być może, ale jeszcze trzeba próbować rehabilitacji. I ok! Odesłał mnie do poradni rehabilitacyjnej, na wizytę oczywiście trzeba czekać. Ortopeda nr1 nie wypisze skierowania do sanatorium na rehabilitację, bo nie ma czasu, 50 pacjentów w ciągu dnia a przyjmuje raz w tygodniu. Ortopeda nr2 nie wypisze skierowania, bo chodzę do niego prywatnie (na wizytę w poradni czeka się kilka miesięcy). Lekarz rodzinny odmówił mi rehabilitacji, bo to podobno tylko po zabiegach się wypisuje i nie dał sobie wytłumaczyć, że po jednym zabiegu jestem i chodzić nie mogę! Usłyszałam, że chcę oszukać system. Paranoja...? Nic nie rozumiem... Potrzebuję dobrej i dłuższej rehabilitacji pod okiem fizjoterapeuty. W domu ćwiczę, ale to nie to samo. Wiem doskonale, o czym mówię, bo od czterech lat nic tylko wzmacniam mięśnie, żeby móc chodzić i pracować. Bezsilność...
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: zwyrodnienie kolan - czy warto do sanatorium

Post autor: Fionka »

To może idz do lekarza POZ i wyegzekwuj skierowanie do ZUS na prewencje.Rodzinny ma prawo takowe wystawić na podstawie dokumentacji ortopedycznej i to bez względu czy z NFZ czy z prywatnej praktyki.Nawet jeżeli nie dostaniesz stacjonarki to ambulatoryjną reh.
ODPOWIEDZ