Kręgosłup lędźwiowy

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Kręgosłup lędźwiowy

Post autor: p-siak »

No niestety przypadłość i tynkarza, i dyrektora.Pozdrawiam.
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kręgosłup lędźwiowy

Post autor: SlawaAnna »

mariolaa pisze: 30 gru 2017 22:40 u mnie podczas rezonansu wyszła dość duża torbiel na odcinku lędźwiowym (...) Ból dokucza ale czy to powoduje torbiel czy dyskopatia - przepuklina, która też jest potwierdzona. Pewno wszystko razem.
Tak samo u mnie - torbiele okołokorzeniowe wyszły w rezonansie, ale neurochirurg kazał się nimi nie przejmować. W sumie, tyle różnych problemów jest w tym kręgosłupie, że nie wiadomo co boli... Rehabilitacja, pływanie, i do przodu :)
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Kręgosłup lędźwiowy

Post autor: p-siak »

Jeszcze poranna gimnastyka.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Kręgosłup lędźwiowy

Post autor: Zbigniew- I »

Klifek pisze: 30 gru 2017 19:15 Witam. Czy jest na forum ktoś, kto zmaga się z torbielami okołokorzeniowymi na kręgosłupie lędźwiowym?
Na torbiele i nie tylko polecam okłady z oleju rycynowego. Metodami medycyny alternatywnej przy kręgosłupie i nie tylko można zrobić cuda. Udało mi się np. cofnąć zwyrodnienia kości. O tym oleju mówi farmaceutka Barbara Kazana tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=W-8RcYZRie0
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kręgosłup lędźwiowy

Post autor: SlawaAnna »

grzegorzgg67 pisze: 31 gru 2017 13:43 Jeszcze poranna gimnastyka.Pozdrawiam.
Właśnie to mam na myśli mówiąc: rehabilitacja. No bo raz czy dwa razy dwa tygodnie w roku niewiele daje, ale jak się te ćwiczenia robi codziennie, świątek czy piątek, to jest szansa :)
Awatar użytkownika
Klifek
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 04 lis 2017 18:10
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Kręgosłup lędźwiowy

Post autor: Klifek »

Dzięki za życzenia, wzajemnie:) więcej o swoich dolegliwościach napiszę Ci na priv. Dziękuje bardzo za odzew.
Awatar użytkownika
Klifek
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 04 lis 2017 18:10
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Kręgosłup lędźwiowy

Post autor: Klifek »

Dziękuje wszystkim za odzew, za podpowiedzi. Poruszyłam ten temat bo dopiero co u mnie to zdiagnozowano, jestem przed konsultacjami z lekarzami. Na razie rozmawiałam z neurologiem, który robi mi te badania w szpitalu i powiedział, że rehabilitacja nic nie pomoże i że też tego się nie operuje jednak nic więcej nie zdążyłam się dowiedzieć, ale może miał na myśli, ze nic nie wyleczy. Najprawdopodobniej mi te torbiele dość mocno uciskają na nerw kulszowy.
danszymi218
Posty: 2
Na forum od: 26 sie 2018 11:28
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Kręgosłup lędźwiowy

Post autor: danszymi218 »

[
Witam,
Chciałabym zadać pytanie osobom, które przeszły już rehabilitację w sanatorium ze skierowaniem od lekarza. Pytam, bo mam wrażenie, że lekarze skierowali mnie na leczenie bólu głowy kiedy dokucza mi noga! Mam skierowanie na leczenie uzdrowiskowe zwyrodnienia stanu kręgosłupa, a na ogólnopolskiej liście oczekujących jestem zakwalifikowana do leczenia reumatologicznego. Na mój protest o pomyłce dot. kwalifikacji celu leczenia, dostałam od NFZ odp., że pomimo tej kwalifikacji, po przybyciu do sanatorium jest możliwe zastosowanie leczenia kręgosłupa, a nie reumatyzmu, którego nie mam. Czy spotkaliście się Państwo z taką sytuacją i czy jest to prawdą, że w sanatorium do którego kieruje lekarz-balneolog, są też urządzenia np. do leczenia kręgosłupa krioterapią lub innymi metodami? Będę wdzięczna za odpowiedź.
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Kręgosłup lędźwiowy

Post autor: beatricze »

Witaj
w sanatorium leczy się zabiegami fizjo kinezyterapia i balneologia są tylko wskazania i przeciwwskazania. Lekarz wystawił skierowanie z takim kodem lub NFZ ma taki kontrakt.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kręgosłup lędźwiowy

Post autor: lawenda »

Witaj danszymi218.

Wszystko jest ok. Każdy pacjent mający problemy z kręgosłupem jest kwalifikowany przez lekarza balneologa na leczenie o profilu reumatologicznym. A większość ośrodków sanatoryjnych posiada sprzęt do rehabilitacji osób z takimi dolegliwościami jak Twoje.
Pozdrawiam. :kwiat:
ODPOWIEDZ