SANATORIUM REHABILITACYJNE PO SZPITALNE

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
mart 36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 03 kwie 2017 08:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: SANATORIUM REHABILITACYJNE PO SZPITALNE

Post autor: mart 36 »

Z doświadczenia powiem tak,sanatorium poszpitalne należy się raz w roku,osobiście wybieram termin hospitalizacji z moim neurologiem,mam ciężkie przewlekłe schorzenie,w którym ulge przynosi tylko rehabilitacja,Przy wypisie z neurologii zawoze do oddziału NFZ wniosek o sanatorium poszpitalne,czas oczekiwania ostatnio to 2 miesiące w lubelskim NFZ tak miałam :)
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: SANATORIUM REHABILITACYJNE PO SZPITALNE

Post autor: Petrosj »

Prosze mi powiedziec, czy jesli zostalem skierowany przez ZUS na prewencje rentowa w zakresie narzadow ruchu (rehabilitacja po zlamaniu stawu kolanowego), to mam szanse wyprosic lekarza o zabiegi rowniez na kregoslup ktory mnie pobolewa szczegolnie po przebudzeniu i na ktory specjalnie przed sanatoriium na wlasne zyczenie wykonalem RTG. Czy tylko zabiegi otrzymam na schorzenie glowne ? Gdy bylem na leczeniu sanatoryjnym z NFZ, lekarz sam pytal czy nie mam pobocznych schorzen ktore moglbym przy okazji podleczyc.
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: SANATORIUM REHABILITACYJNE PO SZPITALNE

Post autor: beatricze »

Cześć
Wszystko zależy od lekarz, ale kręgosłup to też Narząd ruchu i problemu nie powinno być. Powodzenia
Awatar użytkownika
lucy0204
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 29 lis 2017 22:26
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 0

Re: SANATORIUM REHABILITACYJNE PO SZPITALNE

Post autor: lucy0204 »

mart 36 pisze: 14 lis 2018 15:50 Z doświadczenia powiem tak,sanatorium poszpitalne należy się raz w roku,osobiście wybieram termin hospitalizacji z moim neurologiem,mam ciężkie przewlekłe schorzenie,w którym ulge przynosi tylko rehabilitacja,Przy wypisie z neurologii zawoze do oddziału NFZ wniosek o sanatorium poszpitalne,czas oczekiwania ostatnio to 2 miesiące w lubelskim NFZ tak miałam :)
Gdzie dostałaś z lubelskiego NFZ? I czy jest tak, ze w lubelskim kieruja w konkretne miejsca. Pytam, bo podobne pytania widziałam dotyczace innych regionów
Awatar użytkownika
mart 36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 03 kwie 2017 08:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: SANATORIUM REHABILITACYJNE PO SZPITALNE

Post autor: mart 36 »

W roku 2018 byłam w Ciechocinku, w 22 wojskowym szpitalu uzdrowiskowy, którego nie polecam. W roku 2017 Busko Zdrój,. Górka, maleńki oddział sanatoryjny przy szpitalu dziecięcym, było fantastycznie i przede wszystkim czysto.
Agnieszka Irena
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 20 sie 2018 12:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: SANATORIUM REHABILITACYJNE PO SZPITALNE

Post autor: Agnieszka Irena »

Hej, czy możesz napisać dlaczego nie polecasz? Jakie sa pokoje i łazienki (czy przystosowane dla niepełnosprawnych)? Jakie diety do wyboru na stołówce? Jak oceniasz zabiegi rehabilitacyjne?
Mam tam skierowanie z NFZ, jestem ciekawa.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: SANATORIUM REHABILITACYJNE PO SZPITALNE

Post autor: zbigniew165 »

Petrosj ja byłem z ZUS na oddechówce w Ustroniu , a większość zabiegów miałem na kręgosłup. Głównym schorzeniem była astma oskrzelowa. Tak, że na pewno będziesz mógł mieć też zabiegi na inne schorzenie.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14296
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: SANATORIUM REHABILITACYJNE PO SZPITALNE

Post autor: ANDY12345 »

Podczas ćwiczeń na kręgosłup rozciągasz też klatkę piersiową co powoduje że głębiej oddychasz, a z reguły kręgosłup i tak w większości mamy schorowany dopiero ból i dokładne badania pokazują jak bardzo. Zdrówka
Grazyna68
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 28 sty 2017 14:14
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: SANATORIUM REHABILITACYJNE PO SZPITALNE

Post autor: Grazyna68 »

Witam.Zdecydowanie polecam 22 wojskowy w Ciechocinku.Tam właśnie a nie gdzie indziej wspaniali rehabilitanci przywrócili mi sprawność w prawej ręce,po operacji barku.Naprawde gorąco polecam ten szpital .Rehabilitacja na najwyższym poziomie a mam porównanie.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: SANATORIUM REHABILITACYJNE PO SZPITALNE

Post autor: Felice »

Ja też już pisałam,że rehabilitanci to mistrzostwo świata.
ODPOWIEDZ