SANATORIUM REHABILITACYJNE PO SZPITALNE

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
JacekH
Posty: 1
Na forum od: 21 wrz 2017 10:55
Oddział NFZ: Śląski

SANATORIUM REHABILITACYJNE PO SZPITALNE

Post autor: JacekH »

Witam. Poszukuję informacji na temat sanatorium rehabilitacyjne po szpitalne najlepiej z woj. Śląskiego
Mam w Październiku operację na bark i potem musi być rehabilitacja tylko nie wiem gdzie i jaki ośrodek wybrać. Wiem, że przy wypisie ze szpitala lekarz może od razu wypisać skierowanie na taką poszpitalną rehabilitację, co samemu się składa wysyłając do ośrodka.
Proszę o informację na temat dobrego sanatorium cywilizowanego nie jakiegoś oddziału zamkniętego. ZUSU nie chcę jechać, bo wysyła byle gdzie i chcę tego uniknąć.
Proszę pisać też na privat wiadomości
Awatar użytkownika
adiutantka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 509
Na forum od: 08 gru 2015 15:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: SANATORIUM REHABILITACYJNE PO SZPITALNE

Post autor: adiutantka »

JacekH pisze: 21 wrz 2017 13:05 Witam. Poszukuję informacji na temat sanatorium rehabilitacyjne po szpitalne najlepiej z woj. Śląskiego
Mam w Październiku operację na bark i potem musi być rehabilitacja tylko nie wiem gdzie i jaki ośrodek wybrać. Wiem, że przy wypisie ze szpitala lekarz może od razu wypisać skierowanie na taką poszpitalną rehabilitację, co samemu się składa wysyłając do ośrodka.
Proszę o informację na temat dobrego sanatorium cywilizowanego nie jakiegoś oddziału zamkniętego. ZUSU nie chcę jechać, bo wysyła byle gdzie i chcę tego uniknąć.
Proszę pisać też na privat wiadomości
Dlaczego piszesz ze ZUS wysyła byle gdzie ??? A jeżdżę z ZUS u od kilku lat i ja sobie wybieram ośrodek i termin. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: SANATORIUM REHABILITACYJNE PO SZPITALNE

Post autor: Felice »

JacekH bezpośrednio po operacji to nie wyjedziesz,chyba że szpital w którym będziesz operowany ma z kimś podpisaną umowę na rehabilitację.
Zaraz po zabiegu okres oczekiwania jest mniej więcej do pół roku.Próbuj Busko Krystyna,Włókniarz.Ladek Stanisław.Wojskowy,Ciechocinek Wojskowy,Połczyn Gryf.Te mi na tę chwilę przychodzą do głowy.
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: SANATORIUM REHABILITACYJNE PO SZPITALNE

Post autor: Petrosj »

Ja np. jade na skierowanie sanatoryjne poszpitalne ortopedyczne do Dlugopola Zdroju (dolnośląskie) za kilka dni. Dostalem skierowanie z NFZ ok. miesiaca po zlozeniu wniosku bezposrednio po prewencji rentowej ZUS. Jak jestes po szpitalu do kilku miesiecy to oczekiwanie jest krotsze. To Dlugopole to na koncu swiata ale dobrze ze jest. Pozdrawiam
Leszek 1966
Posty: 3
Na forum od: 04 sty 2018 20:14
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: SANATORIUM REHABILITACYJNE PO SZPITALNE

Post autor: Leszek 1966 »

Petrosj pisze: 01 sty 2018 21:43 Ja np. jade na skierowanie sanatoryjne poszpitalne ortopedyczne do Dlugopola Zdroju (dolnośląskie) za kilka dni. Dostalem skierowanie z NFZ ok. miesiaca po zlozeniu wniosku bezposrednio po prewencji rentowej ZUS. Jak jestes po szpitalu do kilku miesiecy to oczekiwanie jest krotsze. To Dlugopole to na koncu swiata ale dobrze ze jest. Pozdrawiam
Czy masz na myśli Lądek Zdrój? Ja mam skierowanie do STANISŁAWA, czy to ten sam kierunek ? Mój wyjazd 08.01.Pozdrawiam, Leszek
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23721
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: SANATORIUM REHABILITACYJNE PO SZPITALNE

Post autor: grazynamackowiak »

Witam Petrosj jest w Długopolu Zdrój -Mieszko 3.01.2018 wpisy z forum :)
Lądek Zdrój Stanisław około 32 km . Wspólna nazwa Uzdrowisko Lądek -Długopole SA .
Pozdrawiam kuracjusz Lądek Zdrój Józef , obok Stanisława :kwiat:
http://www.uzdrowisko-ladek.pl/dlugopole-zdroj/obiekty/mieszko/
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: SANATORIUM REHABILITACYJNE PO SZPITALNE

Post autor: Petrosj »

Do lądka Zdrój w Kłodzku odbijasz na lewo w kierunku na Ladek Zdrój, Stronie Ślaskie o raz na gorujacy w oddali graniczny Masyw Śnieznika. Do Długopola zdrój jedziesz cały czas prosto kierujac sie na Międzylesie, Baboszów (granica CZR) i odbijajac lokalna droga w prawo na Długopole, najpóżniej w miejscowości Domaszków.
Awatar użytkownika
Milena76
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 30 sie 2018 19:45

Re: SANATORIUM REHABILITACYJNE PO SZPITALNE

Post autor: Milena76 »

Mam pytanko czy po operacji lekarz kieruje na rehabilitację z ZUS czy NFZ .Jestem młodą osobą i z ZUS bylam nie dawno i pewnie mnie odrzucą.Jak to wygląda.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: SANATORIUM REHABILITACYJNE PO SZPITALNE

Post autor: violet58 »

Ja po operacji otrzymałem skierowanie do konkretnego oddziału rehabilitacji w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia i oczekuję na wolny termin.
Rehabilitacja w ramach prewencji rentowej ZUS to zupełnie inna bajka, ale tam chyba częstotliwość wyjazdu jest większa i zależy od decyzji orzecznika. Nie wiem czy nie na tym forum ktoś napisał, że kolejny wyjazd może nastąpić po pół roku od poprzedniego pobytu.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: SANATORIUM REHABILITACYJNE PO SZPITALNE

Post autor: darek »

JacekH pisze: 21 wrz 2017 13:05 Witam. Poszukuję informacji na temat sanatorium rehabilitacyjne po szpitalne najlepiej z woj. Śląskiego
Mam w Październiku operację na bark i potem musi być rehabilitacja tylko nie wiem gdzie i jaki ośrodek wybrać. Wiem, że przy wypisie ze szpitala lekarz może od razu wypisać skierowanie na taką poszpitalną rehabilitację, co samemu się składa wysyłając do ośrodka.
Proszę o informację na temat dobrego sanatorium cywilizowanego nie jakiegoś oddziału zamkniętego. ZUSU nie chcę jechać, bo wysyła byle gdzie i chcę tego uniknąć.
Proszę pisać też na privat wiadomości
.....Nie wiem gdzie tzn w którym będzie wykonywany zabieg.
O ile kojarzę to po operaxji Barku w ;SAMODZIELNY PUBLICZNY WOJEWÓDZKI SZPITAL CHIRURGII URAZOWEJ
im. dr Janusza Daaba w Piekarach Śląskich masz SZANSĘ na rehabiltację w oddziale zamiejscowym zlokalizowanym w :Oddziały zamiejscowe:
ODDZIAŁY REHABILITACYJNE - KOCHCICE
ODPOWIEDZ