Oczekiwanie na rehabilitację

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Cherry
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 02 lis 2017 14:32

Oczekiwanie na rehabilitację

Post autor: Cherry »

Witam,
ile czasu oczekiwaliście na przyjęcie, jeśli nie byliście po zabiegu operacyjnym i mieliście schorzenia współistniejące?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Oczekiwanie na rehabilitację

Post autor: Felice »

Chodzi o rehabilitację ogólnoustrojową w trybie szpitalnym?
Na taką od 4-8 lat.
Na skierowanie przez fundusz coś około 18 miesięcy chyba jeżeli sanatoryjna,a do roku jeżeli szpitalna.Istotne też w tym przypadku jaki fundusz.
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 491
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Oczekiwanie na rehabilitację

Post autor: MaryKate »

Dostałam skierowanie do odziału dziennego rehabilitacji ogólnoustrojowej , jak wygląda taka rehabilitacja ile godzin dzienne , zasięgnełam już informacji i termin wrzesień 2020 :)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14299
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Oczekiwanie na rehabilitację

Post autor: ANDY12345 »

No to szybko :lol: , na skierowaniu powinno pisać jaki ośrodek i w nim ustala lekarz. Parę lat temu miałem skierowanie od lekarza rodzinnego i sam wybierałem. Podczas rejestracji dostałem termin do lekarza który rozpisuje zabiegi i termin zabiegów. Turnus trwał 3 tyg. po 5 dni w tygodniu. Czas uzależniony jest od ilości zabiegów . Ja miałem ok. 2 godz. dziennie. Z reguły bierzesz ze sobą obuwie na zmianę, lekki strój do ćwiczeń i ręcznik, książką dla zabicia czasu jak będą przerwy między zabiegami. Przy rejestracji powinni Ci wszystko powiedzieć lub zapytaj. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Oczekiwanie na rehabilitację

Post autor: Felice »

Obligatoryjnie jest 5 zabiegœw dziennie,na tyle opiewa umowa. Umawiasz się jakie godziny ci odpowiadają i chodzisz codziennie. W moich przychodniach odbywa się to w cyklu turnusowym. Na początku i na koniec wizyta lekarska. Generalnie jakw sanatorium tylko wracasz do domeczku .
Awatar użytkownika
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 491
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Oczekiwanie na rehabilitację

Post autor: MaryKate »

Dziękuję za odpowiedzi :) prawie dwa lata czekania :o to będe prawie jak w sanatorium tylko do swojego łóżka do spania wracać będę .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14299
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Oczekiwanie na rehabilitację

Post autor: ANDY12345 »

I obowiązki domowe też zostaną :(
forumowicz

Re: Oczekiwanie na rehabilitację

Post autor: forumowicz »

Ha! niejako w sam raz temat dla mnie na czasie.... Tyle że związany u mnie z narządem ruchu.
Jako że na wypisie z mojego przedłużonego pobytu w Wysowej napisali mi (nawet grubszym drukiem)- " Konieczna dalsza ciągła rehabilitacja ambulatoryjna" dostałem od swojej rodzinnej skierowanie (oczywiscie z dopiskiem PILNE) i poleciałem szukac w moich okolicach czegos na NFZ... Gdzie nie polazłem to słyszałem że owszem można na pierwsza wizyte lekarską sie umowić tyle ze najwcześniej...ta tam!! na wiosnę w okolicach końca marca... W koncu znalazłem jedną w ktorej powiedziano mi że przez wzgląd na to moje "PILNE" pani za biurkiem stwierdziła ze może mi wyznaczyć wizyte u lekarza na 13 grudnia.... Byłem dziś.... Wizyta u pani doktor nie powiem nawet profesjonalna,pani kompetentna i zainteresowana moim przypadkiem (he he prawie zawsze tak jest jak się wgłębia w moją historię) szczegółowo obgadaliśmy przebieg mojego powrotu do zdrowia po tym wyadku i powiklaniach pooperacyjnych i ustaliliśmy liste zabiegów.. potem wydruk i info dl mnie że dopisuje oczywiście słowo "PILNE" co TROCHE" skróci czas oczekiwania.... Po glowie mi chodziły pierwsze miesiące po nowym roku....Więc za kółko i wiooo.... i ku****a mać! ZONK!!! Najwczesniejszy termin na NFZ jaki znalazłem to...... WRZESIEN 2019.... a gdyby tego dopisku "pilne" nie było to terminy oscylowały w okolicach drugiej połowy 2020 roku.... No ochu****li w tym funduszu... W 2020 roku to ja nie chce nawet pamiętać że miałem złamaną noge a nie że dopiero mam sie zaczynać rehabilitować...
Myślałem na początku że oleje to całe NFZ i zlikwiduję kartotekę mając szeroko i głeboko cały NFZ i tę pseudo rehabilitację... Ale ponowna rozmowa z pania doktor rozjaśniła mi w głowie i zostaję... A zostaje nie po to by mnie NFZ zrehabilitował ale po to żeby nikt nie mógł mi w przyszłości zarzucić ze olałem zalecenia poszpitalne i posanatoryjne.. Kazali sie zgłosić? Sie zgłosiłem. procedury przeszedłem wiec ja jestem czysty
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Oczekiwanie na rehabilitację

Post autor: beatricze »

Tak naprawdę to pomoże Pilne to co drugi ma. Powodzenia
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Oczekiwanie na rehabilitację

Post autor: Felice »

To moja przychodnia pracuje zgodnie z procedurami. Na pilne po operacji mam rehabilitację od połowy stycznia. Teraz korzystam z prywatnej bo zgodnie z zaleceniem miałam zacząć tydzień po zabiegu. Przychodzi do mnie do domu bardzo doświadczona i profesjonalna miła pani i powiem tak że faktycznie bardzo ważne jest by zacząć jak najwcześniej . W tej chwili głównie mam masaż operowanej nogi,rozprowadzanie limfy,streching powięzi. Mięśnie to póki co tylko izometria.
ODPOWIEDZ