rehabilitacja uzdrowiskowa stawu kolanowego

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

rehabilitacja uzdrowiskowa stawu kolanowego

Post autor: Petrosj »

jestem po złamaniu rzepki kolanowej. Po zakończeniu rehabilitacji stacjonarnej w trybie ambulatoryjnym, zostałem skierowany na leczenie uzdrowiskowe do Szpitala Uzdrowiskowego.
Na czym może polegać rehabilitacja uzdrowiskowa i czym może różnić sie od stacjonarnej w zwykłej przychodni NFZ ?
forumowicz

Re: rehabilitacja uzdrowiskowa stawu kolanowego

Post autor: forumowicz »

Petrosj , główna różnica polega na tym , że wyjeżdżasz do uzdrowiska. Masz zapewniony posiłek i zakwaterowanie. Jeśli chodzi o zabiegi to jest ich 54 , pobyt w sanatorium trwa 21 dni , w niedzielę nie ma zabiegów. Baza zabiegowa jest różna , w różnych kurortach.
Jak to wygląda można się przekonać czytając opinie kuracjuszy w dziale ''oceń sanatorium".

powodzenia :)
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: rehabilitacja uzdrowiskowa stawu kolanowego

Post autor: Petrosj »

"W niedzielę nie ma zabiegów"

To jest chyba plus bo można wziać suchy prowiant za obiad i wyskoczyć sobie turystycznie coś pozwiedzać, zwłaszcza gdy wyjeżdża sie w ciekawy region.
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: rehabilitacja uzdrowiskowa stawu kolanowego

Post autor: Petrosj »

A ciekawe czy w Swięto 3 Króli/Prawosławne Boże Narodzenie 06.01.2018 sa zabiegi w sanatoriach, czy to zależy tylko od danej placówki ?
forumowicz

Re: rehabilitacja uzdrowiskowa stawu kolanowego

Post autor: forumowicz »

Petrosj nie wiem czy zauważyłeś, 6 stycznia jest czerwona kartka , to znaczy że jest święto na równi z niedzielą .
ODPOWIEDZ