Kwas hialuronowy

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
ewa11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 494
Na forum od: 11 lis 2011 19:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Kwas hialuronowy

Post autor: ewa11 »

Witam, czy ktoś przyjmował kwas hialuronowy w zastrzykach na stawy? Czy jest skuteczny?
forumowicz

Re: Kwas hialuronowy

Post autor: forumowicz »

Po operacji kolana (oczywiście po wygojeniu ran) , seria pięciu zastrzyków z kwasu . Operacja była w 2011 roku , do dnia dzisiejszego mam spokój - znaczy mi pomogło :D
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kwas hialuronowy

Post autor: sztani »

Brałem na kolano (staw kolanowy) ale doszedłem do wniosku ,że to jak dla mnie zbędny wydatek ( moja subiektywna ocena) .Żadnych rewelacji nie było. Powiem tak często ortopedzi wciskają ten lek bo mają zarobek extra . Dla mnie lepszy efekt i to ogólnie na wszystkie stawy dał Lek na receptę Structum lub Chondrex bez recepty przyjmuje się trzy miesiące koszt kuracji około 170- 180 złotych . bardzo podobne składy leku. :) Structum mi pomogło odbudowuje znacznie chrząstkę . Przerwa około 3-4 miesiące i jeszcze raz jeśli potrzeba . ja po jednej serii (structum) też po operacji stawu kolanowego łażę po górach . :)
forumowicz

Re: Kwas hialuronowy

Post autor: forumowicz »

No Widzisz, jak widać nie każdemu pomaga to samo. Zastrzyki "Arthryl" podobnie jak wymienione przez Ciebie specyfiki , u mnie nie dały żadnego rezultatu, dlatego musiałem szukać innego rozwiązania. Ale zgadzam się że kuracja tabletkami jest zdecydowanie tańsza.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kwas hialuronowy

Post autor: sztani »

Tu się zgadzamy co może pomóc mi nie musi Tobie . Mamy różne organizmy i pewnie wiek też :) . Dlatego koleżanka pyta. Mi zaraz po operacji ortopeda zagadywał jeszcze na oddziale o zastrzyki. Coś w tym jest. One tanie nie są (zastrzyki) Zastrzyk działa tylko miejscowo a tabletki na wszystkie stawy. Nie neguje twojej wypowiedzi bynajmniej :)
forumowicz

Re: Kwas hialuronowy

Post autor: forumowicz »

Nawet sam byłem trochę zdziwiony, ponieważ kwas hialuronowy jest typowym "wypełniaczem" wypłukującym się po pewnym czasie, tabletki pewno działają skuteczniej, niestety w moim przypadku organizm nie chciał współpracować z lekami (reakcja mocno alergiczna) i musiałem zapłacić duuużo więcej pieniążków za kurację :( . Pozdrawiam
forumowicz

Re: Kwas hialuronowy

Post autor: forumowicz »

mnie ortopedzi też próbowali przekonać do nastrzykiwań kwasem - nazywa się OST i jedna ampułka kosztuje zależnie od apteki od stu-kilkudziesięciu do ponad dwustu złotych. Próbowali mnie przekonać zarówno przy chorym ścięgnie jaki stawie kolanowym. Wyjaśnili że structm działa na jedną cześć rzepki a OST na inną część, bo to zależy od rodzaju tkanki, którą preparat ma leczyć. Prawdę mówiąc nie przekonali mnie, przede wszystkim dlatego że zbyt mocno starali się mnie przekonać. W jednym przypadku nawet zmieniłam ortopedę. Uważam że nastrzykiwania to ostateczność. Zastrzyki starczają na rok i trzeba je powtarzać. A teraz przygotowywane są preparaty do nastrzykiwań z komórek macierzystych i myślę że warto poczekać aż będą w powszechnym użyciu. Zawsze co własna tkanka to własna.
Awatar użytkownika
ewa11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 494
Na forum od: 11 lis 2011 19:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kwas hialuronowy

Post autor: ewa11 »

Dziękuję bardzo za opinie :-)
Awatar użytkownika
+alicja+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6817
Na forum od: 10 sty 2015 00:03
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kwas hialuronowy

Post autor: +alicja+ »

witam :kwiat: zainteresował mnie temat, skręciłam staw skokowy i zerwałam więzadła, miałam ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym, rehabilitację, teraz ortopeda zaproponował zastrzyki hialuronowe i po przeczytaniu wpisów zastanawiam się nad słusznością. faktycznie nie jest to tanie i może lepiej tabletki zakupić... :roll:
i bądz mądry człowieku... :roll:
forumowicz

Re: Kwas hialuronowy

Post autor: forumowicz »

Mi ortopeda tłumaczył ze np Structum działa na jena tkankę a majsterkowanie na inny rodzaj tkanki. Sugestia była ze sie uzupełniają. Ja sie nie zdecydowałam. Stwierdziłam ze na takie działania jeszcze mam czas.
ODPOWIEDZ