na kregosłup tylko rower!

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
forumowicz

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: forumowicz »

Zaraz po świętach wytaczam i czyszczę mój rowerek. Codzienna jazda ( dodajmy po typowych wertepach a nie ścieżkach bo tak lubię) niesamowicie ładuje endorfinami. Na kręgosłup jako taki zdecydowanie pływanie.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: lawenda »

sergio_1 2 3 4 pisze: 25 mar 2018 13:16 Ale z rowerku więcej widać i można dalej dojechać niż dopłynąć. Pozdrawiam rowerowych fanów. :D
Po dłuższych wyprawach rowerowych kręgosłup daje sygnały że przeholowałam, :? ale czego się nie robi dla innych przyjemności. :lol:
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

Nie no ale tak na serio pływanie zdrowsze dla kręgosłupa to fakt. Ale póki można , puki wiatr w płucach hula, rower dobry na wszystko, na wszystkie nasze małe i duże smuteczki Swoboda ,wiosenne powietrze ,przyroda wokół . Na rowerze czuję bardziej i wiosnę i to co wokół. I świat wiruje i zaraz jest raźniej jak mkniesz na swoim rowerze przez las , przez otaczająca nas przyrodę. Wszelkie troski odchodzą jesteś wolny i inaczej zaraz patrzę na świat . Po prostu świat się śmieje do nas i my stajemy się radośni i tą radość rozdajemy innym..... eh rower sami wiecie jak jest jak się lubi jeździć ...
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: lawenda »

Sergio_1234, nic dodać, nic ująć. :kwiat:
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

Rower jasne lawenda :kwiat: , ale jakby dodał jeszcze do tego wszystkiego - góry to chyba był by komplet. Takie dopełnienie z możliwością wymiany na przemian z morzem ( tutaj niech każdy wstawi to co lubi , kocha ) :kwiat: :D.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: lawenda »

Jak już tak się rozmarzyliśmy, to dodam, że jak dla mnie, to zimą góry :geek: a wiosną i jesienią morze. :D
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

lawenda ok zgodzę się ;) , ale dodam góry latem i jesienią na zmianę z morzem . I zostawmy już tak . :lol: :D
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: SlawaAnna »

Rozmawiałam z doskonałym rehabilitantem w Busku, chodziło mi głównie o tę kwestię pływania żabką, ale też i rower - można czy nie można, szkodzi czy nie szkodzi i dlaczego. On mi na to odpowiedział, że wszystko można, pod warunkiem, że się to robi w sposób właściwy. To znaczy: rower tak, ale musi być idealnie dobrany, idealnie ustawiona wysokość siodełka, kierownicy itp, amortyzacja. No i też wiadomo, odpowiednie podłoże, żeby nie było za wiele wstrząsów. No i oczywiście, jak we wszystkim, nie przesadzać :)

A pływanie: jeśli ktoś pływa żabką rozpaczliwą, to szkodzi. Jeśli się pływa krytym klasycznym, prawidłowym, można. Dobrze oczywiście zmieniać style - pływać raz żabką, raz na plecach, raz kraulem, raz grzbietowym. Pół godziny takiego pływania plus pół godziny ćwiczeń rehabilitacyjnych w wodzie to idealna rehabilitacja.

Jeśli chodzi o narty, bardzo dobre na kręgosłup są biegówki. Spokojny wolny ruch posuwisty i praca rękami jak chodzenie z kijami.

Wiadomo, niektórzy mają takie schorzenia, że po prostu różnych rzeczy im nie wolno robić i już. Ale nie jest tak, że jak mamy problemy z kręgosłupem to już przekreślone.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: medi »

Metodą prób i błędów ustawiłam sobie mój rowerek tak by mi nie szkodził :D Jestem w stosunku do niego niesamowicie zaborcza ,jak ktoś usiłuje na niego wsiąść ,syczę i kąsam baardzo dotkliwie :twisted: :evil: :evil: Mój ci on i tylko mój :serce: :serce: :serce:
wiedzma
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 19 maja 2018 22:48

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: wiedzma »

Rower...liczę, że w Olecku postawią mnie na nogi i jeszcze będę w stanie jeździć...
ODPOWIEDZ