na kregosłup tylko rower!

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23716
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: grazynamackowiak »

Witam medyczne nie wiadomo skąd wzieło się mit jakby jazda na rowerze miałby usunąć przepuklinę rdzeniowo krążka
międzykręgowego .W dodatku pozycja jaką przybiera rowerzysta na tak mocnych rowerach tylko pogarsza sytuacje .
pochylajac tułów do przodu ,przestrzeń między krażkami rozchyla się i ułatwia dalsze usuwania jądra .
Jazda na rowerze jak każdy sport jest wskazana dla prowadzrnia zdrowego trybu życia ale nie jako metoda
leczenia chorego kręgosłupa z netu pozdrawiam właśnie wybieram się na ścieszke rowerową ale jak zdrowy tryb życia :kwiat: :roll:
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: Nutka »

Ja,odkąd zmieniam rower górski na miejską holenderkę,to moje przepuklinki na kręgosłupie bardzo się z nim zaprzyjażniły.I nikt mi nie powie,że jazda na rowerze szkodzi :!: :!: :!:
forumowicz

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: forumowicz »

Tak , Danusiu masz rację , ważna jest pozycja na rowerze ! Rower trzeba dostosować do wzrostu , rozmiar ramy jest bardzo istotny , wysokość siodełka , wysokość kierownicy .Jazda ma być przyjemnością nie katorgą :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: sztani »

Bardzo lubię jazdę na rowerze i mój kręgosłup też. Unikam jeśli mogę jazdy po '' kocich łbach '' . Myślę,że to indywidualna sprawa z dolegliwościami kręgosłupa czy jeździć czy nie. Ważna pozycja podczas jazdy . Najbardziej zalecany rower dla nas to typowy ''Holender"". :)
forumowicz

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: forumowicz »

Rower, rowerowi nie równy.
Schorzenie, schorzeniu nie równe.
Niektórym osobom wskazany jest tylko rower rehabilitacyjny, ale wsiadają na zwykły terenowy (przeznaczony dla ludzi zdrowych) i... :(
:shock:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: Sloneczko »

Każdy odpowiada za siebie i swoje zdrowie.....
Ja również wiem kiedy mogę usiąść na rowerku i pojechać w siną dal jak również wiem,
kiedy nie powinnam bo mogę sobie tylko zrobić krzywdę :o
forumowicz

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: forumowicz »

No tak, najważniejsze to nie robić sobie krzywdy :idea:
:ugeek:
LEO-N
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 13 lut 2016 14:44
Staż sanatoryjny: 4

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: LEO-N »

Witajcie i nu nu tym wszystkim którzy negują rower ,mi też bardzo pomaga . A jak innych leczą tylko porady lekarzy to ja bardzo zazdroszczę. I to nie sylwetka wyprostowana , najchętniej po lesie na stojąco na " wisząco " jakkolwiek byle w ruchu.
Tusia_1
Posty: 3
Na forum od: 14 kwie 2016 10:44

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: Tusia_1 »

Pływanie i to na plecach. Rower? Wszyscy leakrze i rehabilitanci mi odradzali.
forumowicz

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: forumowicz »

Tusia_1 pisze:Pływanie i to na plecach. Rower? Wszyscy leakrze i rehabilitanci mi odradzali.
Jesteśmy jak siostry? :shock:
ODPOWIEDZ