na kregosłup tylko rower!

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58743
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: malgorzatas »

No faktycznie podobne nicki...dobrze że jest _1 ;)
forumowicz

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: forumowicz »

Wszystko zależy jaki jest stan kręgosłupa i jaki ma być rower.
Są takie rowery ze wspomaganiem elektrycznym. Bardzo ułatwiają jazdę np. pod górkę. Są też specjalne rowery rehabilitacyjne.
mgmorpheus77
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 23 sty 2015 13:06
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: mgmorpheus77 »

Witam

Jestem po operacji kregosłupa L4/L5 DIAM dwa tytanowe zaciski i silikonowy dysk. 8lat cierpienia, zastrzyków, i obijania się przy ćwiczeniach, nie wspaomne już o nadwadze 94kg/185cm
Tylko i wyłącznie ćwiczenia a w szczególności w basenie doprowadzą wasz kręgosłup lub utrzymaja w dobrej kondycji. Najważniejsze to rezonans kręgosłupa, bo jakieś RTG na nic się nie zda. Wtedy dobrze dobrane ćwiczenia dobrego rehabilitanta postawią Was na nogi. Jeśli ktos jest juz pod ścianą z kręgosłupem tak jak ja byłem (opadająca stopa) to polecam neurochirurga ortopede dr Roberta Chrzanowskiego (wystarczy wpisać w Googlach i wszystko wychodzi) a rehabilitanta nie znam lepszego jak Józef Standera (też wszystko jest w Googlach)
Jestem po operacji 2lata, od 1,5roku biegam jeżdżę na rowerze. Teraz przygotowuje się do maratonu 15maja w Krakowie. Trzeba wieżyć i nie odpuszczać,a wszystko jest możliwe.
Pozdrawiam i życzę Wszystkim zdrowia

ps pozdrawiam kuracjuszy z Excelsiora :) byłem tam dwa razy, wspaniałe zabiegi troche gorsze jedzenie ;)
forumowicz

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: forumowicz »

Ważne jest wygodne spanie. Wygodne łóżko. Odpowiedni materac. Grunt to dobrze się wyspać, kręgosłup to lubi :)
Wiesiek555
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 22 cze 2016 16:39
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: Wiesiek555 »

Zgadzam sie rower pomaga, wzmacnia mięśnie grzbietowe, zbija wagę i podnosi morale. Ja w weekendy robie po 80 km dziennie, neurolodzy radzą leżeć i obrzerać się tabletkami...Jeszcze lepsze są narty, jednak w miejscach gdzie się jeździ ponad 50 km. dziennie a nie w Białce gdzie stoi się 100 :D .Na nartach wszystko sie robi na ugietych nogach a to dla kregosłupa balsam. Kilka razy na narty wyjeżdżałem na silnych lekach, które po dwóch dniach zjazdów odstawiałem...
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: Sloneczko »

Mnie rower też podnosi morale...... i nie tylko :D :D
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: Nutka »

A ja nie wiem czy mi podnosi czy nie ;) ,ale lubię go....ten rower oczywiście ;)
Będę jeszcze musiała się chyba nauczyć jazdy na nartach :roll: .....tylko nie wiem czy nie za wcześnie ...jeszcze :twisted:
Awatar użytkownika
MaKa1
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4157
Na forum od: 12 mar 2013 20:06
Oddział NFZ: Opolski

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: MaKa1 »

Nutka ,to tak jak dla mnie .....chyba za wcześnie :lol:
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: Nutka »

Poczekamy jeszcze Makuś ,może w następnym roku ;)
Wiesiek555
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 22 cze 2016 16:39
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: Wiesiek555 »

Każdy wiek jest dobry na sprawianie sobie przyjemności...Widziałem 82-latka z dwoma sztucznymi biodrami, jak w butach narciarskich tańczył na stole. Dodam, ze te buty są strasznie ciężkie i niewygodne :shock:
ODPOWIEDZ