na kregosłup tylko rower!

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
Ramona2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2008
Na forum od: 18 paź 2014 18:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: Ramona2 »

Życzę Ci tego z całego serca.
Pozdrawiam
Miłego pobytu
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: moderator »

Dziś zrobiłem wycieczkę 65km. Kręgosłup dawno już nie bolał, zobaczymy jak będzie jutro. Póki co boli "siedzenie", chyba czas zakupić spodenki z żelem. Inna sprawa, że podczas jazdy, po jakimś czasie odczuwam drętwienie stóp, mimo, że wszystko ustawione pode mnie wg książki. Ma ktoś z Was na to odpowiedź, radę?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: lawenda »

Też tak mam. :(
Przy dłuższej jeździe drętwieją mi stopy. Jedni mówią, że to od kręgosłupa, a inni że mam złe obuwie. Ale w butach jeżdżę różnych w zależności od pogody, więc nie sądzę że to wina butów. Moja wersja jest taka, że to przez to, że jest ucisk na stopę w tym samym miejscu przez długi okres czasu i pogarsza się krążenie w stopie. Może się mylę. :?
Jak znajdziesz jakieś inne sensowne wytłumaczenie to się podziel informacją.
Pozdrawiam. :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: Felice »

Fachowcy twierdzą ,że albo buty,albo ustawienie siodełka. Jak za bardzo nachylone do przodu to zwiększa się nacisk na ręce i odruchowo stopy "zapierają się " przed spadkiem.
A medycy że drętwienie stóp, podczas jazdy na rowerze zwykle występuje, gdy nerwy pomiędzy kośćmi stopy zostają ściśnięte.Zapobiec temu mogą wkładki które zmniejszą nacisk na palce.
A myślę że chyba samemu trzeba dojść w jakim momencie się to pojawia i wyeliminować metodą prób i błędów.
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: moderator »

No właśnie wersji jaka to przyczyna jest wiele ale chyba nie spotkałem jeszcze osoby, która potwierdziłaby, że rozwiązała problem. Z wyjątkiem regulacji ustawień ale tę akurat mam ok. A może cała geometria ramy jest nie dla mnie i powinienem przestawić się na szerokie siodełko i jazdę rekreacyjną, zamiast szaleć po korzeniach w lesie. Może już nie ten wiek i niedługo cały zdrętwieję :)
W każdym razie dziś kręgosłup ok. Pozdrawiam rowerzystów!
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: Nutka »

Oj,Moderatorze....chciałoby się powiedzieć,że latka są,ale rozumu...... :roll:
Jak się ma problemy z kręgosłupem,to się jeżdzi po asfalcie.....a nie szaleństwa po wybojach i krzaczorach się czyni :twisted:
Na takim podłożu,to dopiero można się nabawić urazu,że żadne ustawienia...ramy...siodełka ,nic nie pomogą ;)
Spróbuj może gorsecik założyć przed jazdą.....jak nie pomoże,to może ochroni ;)
Kiedyś dużo jeżdziłam na rowerku,ale ręce mi tak drętwiały,że nawet zmiana roweru nie pomogła.
To znaczy,pomogła,ale na krótko,a teraz,z roku na rok,rowerka coraz mniej...i cóż,trzeba żyć dalej ;)
a dusza by chciała do raju :D

Pozdrawiam pedałowiczów :kwiat:
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: moderator »

No właśnie dłonie po 30tym km też dokuczają :(
Trzeba więcej ćwiczyć pewnie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: Felice »

Być może faktycznie to nachylenie siodełka?
Ja na szczęście nie jeżdżę wyczynowo tylko rekreacyjnie ale po korzeniach w naszym lesie ciężko się jeździ,a z kole alternatyw zbyt wielu nie ma.
Awatar użytkownika
Milena76
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 30 sie 2018 19:45

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: Milena76 »

Witam też mam problem z kręgosłupem i łokciem ,jazda na rowerze typu goral to była męka,zmieniłam rower na model typu holenderskiego i teraz śmigam prawie bez odczuwania bólu.👍🚴
Awatar użytkownika
Optymista
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 71
Na forum od: 12 paź 2017 10:27
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 7

Re: na kregosłup tylko rower!

Post autor: Optymista »

Milena76 pisze: 19 wrz 2018 12:51 Witam też mam problem z kręgosłupem i łokciem ,jazda na rowerze typu goral to była męka,zmieniłam rower na model typu holenderskiego i teraz śmigam prawie bez odczuwania bólu.👍🚴
Bo "góral" i "kolarka" są dla zdrowych ludzi :D
ODPOWIEDZ