Fala uderzeniowa-leczenie ścięgna Achillesa

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Fala uderzeniowa-leczenie ścięgna Achillesa

Post autor: biedroneczka »

Czy macie doświadczenie w leczeniu falą uderzeniową zapalenia ścięgna Achillesa?
forumowicz

Re: Fala uderzeniowa-leczenie ścięgna Achillesa

Post autor: forumowicz »

Biedroneczko :kwiat:
29 kwietnia dostałam ostatni zabieg "falą uderzeniową" na zdiagnozowany łokieć tenisisty. Dostałam 6 zabiegów, ale ręka pobolewa. Staram się zgodnie z zaleceniem mgr rehabilitacji jej nie przeciążać i niewiele robię. Zabieg jest płatny, nierefundowany przez NFZ. Na czym polega - to silne pole magnetyczne, dawkowane w postaci uderzających strumieni, porównywanych przeze mnie do pracy młota pneumatycznego. Ale gdy zawiodły 2 blokady, szukam innych sposobów, żeby złagodzić ból. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Fala uderzeniowa-leczenie ścięgna Achillesa

Post autor: biedroneczka »

Basieńko :kwiat: Spadłaś mi z "nieba" :D
Jestem po urazie ścięgna Achillesa (częściowe zerwanie we wrześniu ubiegłego roku) i dość długo utrzymujące sie zapalenie tego ścięgna. Pomimo długiej rehabilitacji nadal odczuwam ból podczas chodzenia i to nie tylko ból samego ściegna, ale także całego śródstopia. Jestem załamana, bo za długo to mi sie już ciągnie i końca nie widzę. Mój ortopeda wspominał mi o tej terapii, ale ja nie za bardzo wierzę w te fale i dlatego szukam opinii innych. W rezultacie pewnie będę zmuszona jednak się temu poddać, bo innego wyjścia już chyba nie widzę.
A ile, tak z ciekawości, płaciłaś za jeden zabieg w Olsztynie, bo mnie w Łodzi proponował 80 zł. To jest dość tanio, bo w niektórych ośrodkach rehabilitacyjnych chcą od 100 zł w górę....Pozdrawiam serdecznie :kwiat:
forumowicz

Re: Fala uderzeniowa-leczenie ścięgna Achillesa

Post autor: forumowicz »

Biedronko, 30 zł za zabieg x 6 tj. 180
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Fala uderzeniowa-leczenie ścięgna Achillesa

Post autor: biedroneczka »

Basiu, dzieki za informację :) To faktycznie dużo taniej niż w Łodzi....
Powiedz jeszcze czy to boli w trakcie wykonywania zabiegu i czy po nim jest natychmiastowa, chociaż niewielka poprawa, czy musi minąć jakiś czas, żeby ją odczuć?
forumowicz

Re: Fala uderzeniowa-leczenie ścięgna Achillesa

Post autor: forumowicz »

Pierwsze zabiegi (co drugi dzień) są bolesne :evil: , a mnie praktycznie wszystkie 6 odczułam :mrgreen: . Przez 2 tyg po ostatnim trzeba się oszczędzać, nie dźwigać nie forsować, ja założyłam ortezę na łokieć tenisisty. Nie powinno boleć, takie jest założenie rehabilitanta, ale może zdarzyć się jak u mnie, że pobolewa. Poczekam na efekty sanatoryjnych zabiegów. Może w sierpniu zrobię kontrolne usg. Pozdrawiam. :kwiat:
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Fala uderzeniowa-leczenie ścięgna Achillesa

Post autor: biedroneczka »

Z nogą może być problem, bo jak tu ją oszczędzać :( Dzisiaj podjęłam decyzję o kolejnej konsultacji u doświadczonego, mam nadzieję, ortopedy.......zobaczymy co mi doradzi w tej sytuacji :roll:
mfilip
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 16 mar 2013 12:55

Re: Fala uderzeniowa-leczenie ścięgna Achillesa

Post autor: mfilip »

a to ciekawe skąd taka rozpiętość cen, u mnie w Żorach widziałam idac ulicą ofertę- 100zł/zabieg...ale jeszcze znajomy rehabilitant ponoc ma to urzadzenie, ale ceny nie znam..
forumowicz

Re: Fala uderzeniowa-leczenie ścięgna Achillesa

Post autor: forumowicz »

Na Śląsku więcej mieszkańców więc więcej klientów, a i bogatsi, w warm-maz jest nas mniej i biedni jesteśmy, żuczki :cry: Nie wiem, poprostu tak płaciłam. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Fala uderzeniowa-leczenie ścięgna Achillesa

Post autor: biedroneczka »

Na razie fala uderzeniowa ....odstawiona na później. Jest już nowa diagnoza i leczenie innymi zabiegami fizjoterapeutycznymi.
Dziękuję Basiu za Twoją opinię :kwiat:
ODPOWIEDZ