Stopy

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Stopy

Post autor: Rachel »

...kurcze, jak mnie bolą stopy. Najbardziej mnie one bolą gdy jestem w spoczynku, gdy siedzę przy komputerze. Wówczas gdy jestem boso wyginam te stopy, kręcę nimi. to taka forma gimnastyki, ale mój mąż pęka ze śmiechu, ale to troszkę pomaga, krążenie jest wówczas silniejsze. A tak w ogóle to dłonie i stopy mam prawie zawsze zimne. No teraz, gdy panują upały nareszcie mam ciepłe, ale zimą aż drętwieją mi z zimna. Nie ma rękawiczek i butów, które by mnie ogrzały. Czy ktoś wie jakie zabiegi pomagają? Wyjeżdżam za dwa tygodnie i chciałabym poprosić lekarze o zabiegi na te moje kończyny. Oczywiście lekarz wie co pomaga, ale niekoniecznie musi mi to zlecić, prawda? :)
ninak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 15 lis 2012 16:21
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Stopy

Post autor: ninak »

Na zimne stopy i dłonie herbatka z miłorząbu japońskiego.Po 2 tygodniach zaczęło mrowić a potem już lepiej :) .Pomogła też krio komora,przez rok nie musiałam zakładać do spania grubych skarpet.Wystarczyły cienkie :lol:
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Stopy

Post autor: Rachel »

Skarpety na noc... skąd ja to znam. Kilka razy to też i rękawiczki wełniane na noc zakładałam. Całe ciało ciepłe, nawet spocone a stopy i dłonie zimne jak jasna cholera :) Oczywiście wiem, że to przez złe krążenie. Podobno mam żyły głęboko osadzone (czy na odwrót, nie pamiętam co mówił lekarz). Też pomyślałam sobie, że może krioterapii spróbować? Ile takich zabiegów należy wziąć aby cienkie skarpetki zamiast grubych na noc zakładać?
ninak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 15 lis 2012 16:21
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Stopy

Post autor: ninak »

Lekarz zlecał 10 zabiegów,2 razy do roku.Po komorze nie przeziębiałam się,cieplejsze nogi,lepsza cera,więcej endorfin :D i najważniejsze zmniejszenie napięcia mięśni i bólu kręgosłupa.
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Stopy

Post autor: Rachel »

Mam problemy z kręgosłupem lędźwiowym (zaburzenia korzeni nerwowych z promieniowaniem do prawej nogi), podejrzenie cieśni nadgarstków, od około 6 miesięcy ból prawej ręki (głównie przedramię) po jakimkolwiek wysiłku (nic nosić nie powinnam), zimne stopy i ich ból, a także zimne dłonie, pajączki naczyniowe na podudziach (i wiele, wiele innych) :) - jak myślisz, mogłabym dopominać się zabiegów krio- w uzdrowisku? Z tego co wyczytałam w sanatorium "Przy tężni" w Inowrocławiu baza zabiegowa posiada także krioterapię :)
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Stopy

Post autor: Narewka »

Oile wiem,jest tylko krioterapia miejscowa,którą też tam miałam.Komory chyba nie mają.
Na bolące ręcę dostawałam masaże wirowe,ale nie za bardzo mi to pomogło.
Dobre są zabiegi fango,czyli okłady gorące,coś w rodzaju borowiny,ale konsystencji plasteliny,bardzo mocno nagrzewające.Choć to raczej chyba na wszelakie bóle raczej pomaga.
Podejrzewam,że dostaniesz wirówkę,może też pomoże,oby..
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Stopy

Post autor: Selene »

Rachel :) kriokomora w Inowrocławiu jest tylko w jednym ośrodku a mianowicie w ENERGETYKU. Możesz wykupić kilka zabiegów prywatnie :)
forumowicz

Re: Stopy

Post autor: forumowicz »

Witaj Rachel :kwiat: Moim skromnym zdaniem ,powinnas ten problem skonsultować ze specjalistą ,ja osobiscie nie stosowałabym żadnych rozwiazań na własna rękę .
To co pomogłoby mnie,nie musi pomóc w innym przypadku.
Pozdrawiam :kwiat:
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Stopy

Post autor: Rachel »

Oczywiście "Kruszynko", za zgodą lekarza, jak najbardziej. Tak się szczęśliwie składa, że 22 mam wizytę u neurologa a 26 rozpoczyna się turnus. Opowiem o wszystkim swojej doktor i ewentualnie poproszę o wpis w kartę sanatoryjną. W końcu jakieś propozycje dla lekarza w sanatorium moja doktor może dać, prawda? Kiedyś miałam na dłonie parafinę, ale pomogła mi tylko na wygląd dłoni a nie na drętwiejące i mrowiące dłonie. Teraz dłonie aż tak bardzo mi nie dokuczają, ale te stopy tak, zwłaszcza gdy siedzę dlatego bardzo dużo chodzę - tańce chyba też wskazane, ale ja tym razem na tańce się nie nastawiam, zdecydowanie wolę zwiedzanie dlatego a w kujawsko pomorskim jest co zwiedzać (zresztą jak w całej Polsce) :)
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Stopy

Post autor: Rachel »

W sanatorium moje stopy przemierzyły wiele kilometrów, wiele kroków tanecznych na parkiecie wykonały. Musiały znosić wszystkie możliwe wysokości obcasa - od najniższego do najwyższego, ale dostały też coś w zamian - zabiegi. Miałam masaż mechaniczny z podgrzewaniem, okłady "fango" na stopy, kriokomorę i prądy diadynamiczne i co? I nic, wciąż to samo. Muszę o nie sama zadbać a to iż wskazanym byłoby spać w skarpetach nie tylko zimą to dobra rada Pani Doktor. Dzisiejszej nocy spałam w skarpetach i było mi w nich cudownie. Pozdrawiam tych z bolącymi stopami. Do zaś :)
ODPOWIEDZ