Stopy

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Stopy

Post autor: Sloneczko »

Mnie tak ostatnio bolą stopy......
I nie wiem czy to reumatyzm, zwyrodnienia czy przeciążenie stawów od mojego ciągłego łażenia :o :shock:
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 27697
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Stopy

Post autor: Princi »

Słoneczko :kwiat: ........zbyt mało parkietoterapii :) ;) :lol: :lol: :lol:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Stopy

Post autor: ewiko »

A wiesz Princi że masz rację, w minioną sobotę miałam przyjemność bawić się na weselu pierworodnego i na parkiecie zapomniałam o wszystkich bolączkach......biodro, kolana, wszystko jak w najlepszym porządku. Wytrwałam do 4 nad ranem. :lol: :lol: :lol: Niestety jak adrenalina puściła, powróciły bóle :cry:
forumowicz

Re: Stopy

Post autor: forumowicz »

Polecam akupresurę. Można samemu w domciu masować stopy kolcami, ale lepsza jest akupresura ręczna doświadczonego masażysty.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Stopy

Post autor: jacky6 »

Rachel pisze:W sanatorium moje stopy przemierzyły wiele kilometrów, wiele kroków tanecznych na parkiecie wykonały. Musiały znosić wszystkie możliwe wysokości obcasa - od najniższego do najwyższego, ale dostały też coś w zamian - zabiegi. Miałam masaż mechaniczny z podgrzewaniem, okłady "fango" na stopy, kriokomorę i prądy diadynamiczne i co? I nic, wciąż to samo. Muszę o nie sama zadbać a to iż wskazanym byłoby spać w skarpetach nie tylko zimą to dobra rada Pani Doktor. Dzisiejszej nocy spałam w skarpetach i było mi w nich cudownie. Pozdrawiam tych z bolącymi stopami. Do zaś :)
Nawiązuję do tego może już starego postu ale jakże aktualnego.
Też od kilku lat odczuwam zimne stopy od jesieni przez zimę do wiosny.
Latem zapominam o "problemie".
W minionym roku dwakroć zaliczylem kriokomorę.
Kilka dni temu zaliczyłem badanie Doplera - z wynikiem bardzo dobrego przepływu.
Wystarczyła teraz jedna zimna noc i stopy się "odezwały"...
...
Czy mam narzekać, że, sorry - taki mamy klimat ? :P :P

:mrgreen: to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Stopy

Post autor: ewiko »

Odświeżam wątek. Ból stóp może być następstwem PŁASKOSTOPIA POPRZECZNEGO. Taką diagnozę usłyszała moja przyjaciółka, która nie mogła już chodzić. Do tego zdiagnozowano u niej ostrogi które rozbito falami ultradźwiękowymi. Natomiast na niezwykle bolące płaskostopie pomogła gimnastyka stóp, polegająca m.inn. na podnoszeniu palcami woreczka wypełnionego fasolką , bądź stawaniu na palcach i popadanie na pięty. Taką gimnastykę pamiętamy ze szkoły podstawowej.
forumowicz

Re: Stopy

Post autor: forumowicz »

Warto stosować kąpiele zmiennocieplne. Moczyć stopy w miskach z wodą bardzo ciepłą i chłodną - na zmianę. Usprawnia krążenie krwi.
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Stopy

Post autor: Rachel »

ewiko pisze:Odświeżam wątek. Ból stóp może być następstwem PŁASKOSTOPIA POPRZECZNEGO. Taką diagnozę usłyszała moja przyjaciółka, która nie mogła już chodzić. Do tego zdiagnozowano u niej ostrogi które rozbito falami ultradźwiękowymi. Natomiast na niezwykle bolące płaskostopie pomogła gimnastyka stóp, polegająca m.inn. na podnoszeniu palcami woreczka wypełnionego fasolką , bądź stawaniu na palcach i popadanie na pięty. Taką gimnastykę pamiętamy ze szkoły podstawowej.
To by się nawet zgadzało, bo gdy na zlecenie lekarza zrobiono mi rtg stóp okazało się, że mam płaskostopie poprzeczne.

"Trudno powiedzieć, jaki procent naszej populacji ma płaskostopie poprzeczne, ale jest częste, zwłaszcza u kobiet. Stwierdza się je u ludzi w każdym wieku, ale częściej u osób starszych. U pań taką odbiegającą od normy budowę stopy z reguły rozpoznaje się około pięćdziesiątki, gdy gwałtownie spada poziom estrogenów, wpływających na jakość tkanki łącznej".
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Stopy

Post autor: ewiko »

Rachel, spróbuj gimnastykować stópki. Przyjaciółka płakała z bólu, praktycznie nie była w stanie chodzić. Gimnastyka bardzo szybko zadziałała . Teraz funkcjonuje normalnie, bóle całkowicie ustąpiły. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Stopy

Post autor: Felice »

Dobrym rozwiązaniem jest wkładka do butów dopasowana indywidualnie dla danej osoby.
ODPOWIEDZ