Gdzie do sanatorium na obolały kręgosłup

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
kalua
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 05 paź 2013 10:55
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Gdzie do sanatorium na obolały kręgosłup

Post autor: kalua »

A nad morzem, nie prywatnie lecz na NFZ? Pozdrowienia
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Gdzie do sanatorium na obolały kręgosłup

Post autor: ewiko »

Jeśli chodzi o borowinkę to z całego serca polecam GRYF w Połczynie Zdroju. Mają największe złoża tego błotka i na zabiegach jej nie żałują. Polecam.
Niestety do morza mają kawałek ale ja w weekendy i tak robiłam sobie wycieczkę...... pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Asik
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1858
Na forum od: 18 wrz 2012 16:05
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Gdzie do sanatorium na obolały kręgosłup

Post autor: Asik »

Jeżeli chodzi o borowinę to też polecam Połczyn. Byłam w Marcie (stanowczo mniejsze niż Gryf) i zabiegi były super - duża ilość błotka porządnie podgrzanego. Połczyn słynie z bardzo bogatych złóż borowiny i jest ona codziennie dostarczana do sanatorium.
tengel2
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 16 lut 2012 12:12

Re: Gdzie do sanatorium na obolały kręgosłup

Post autor: tengel2 »

Polecam Horyniec-Zdrój. Świetne zabiegi borowinowe, kąpiele siarczkowe. Piękna, spokojna okolica.
Miejsce dla ceniących spokój, ciszę. Super wypoczynek.
maryska
Posty: 2
Na forum od: 03 lis 2013 16:43
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Gdzie do sanatorium na obolały kręgosłup

Post autor: maryska »

Witam.
Też mam zniszczony kregosłup .I szukam sanatorium gdzie bym mogła odpocząć i złapać rehabilitację .Wynalazłam ośrodek w Kudowie -Zdroju NEPTUN ( chyba coś nowego)Zastanawiam się czy dobry wybór.Głównie chodzi mnie o dobrą rehabilitację i jakieś tam doradztwo w tym kierunku.Jest to wyjazd prywatnie.Widzę tu niewiele opinii, ale jak wrócę to się podzielę z wami.Byłam w Ustroniu-Magnolia.Opieka była super.Potem Wisła -Jubilat.Tu mogę wrócić na relaks.To na razie tyle .Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
effendi
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 27 gru 2013 18:09
Staż sanatoryjny: 3

Re: Gdzie do sanatorium na obolały kręgosłup

Post autor: effendi »

Praktycznie w każdym sanatorium jest baza zabiegowa przystosowana do rehabilitacji kręgosłupa.Ja staram się pytać o dobrego masażystę/tkę.Manualne masaże w ilości 8-10 pomagają.Należy liczyć się z dodatkowym wydatkiem,ale warto.
Awatar użytkownika
jurek475
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 613
Na forum od: 29 sty 2014 11:06
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Gdzie do sanatorium na obolały kręgosłup

Post autor: jurek475 »

Mnie osobiscie na dolegliwosci kregoslupa i rwy kulszowej /rok 2011 m-c 08/09/
pomogly zabiegi w Szczawnie Zdr.
Mila obsluga i pozytywne zabiegi
minus trzeba sie troche nabiegac
brak wszystkiego w jednym miejscu. :D
Awatar użytkownika
henio
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 07 lut 2014 23:41
Oddział NFZ: Śląski

Re: Gdzie do sanatorium na obolały kręgosłup

Post autor: henio »

jurek475 pisze:Mnie osobiscie na dolegliwosci kregoslupa i rwy kulszowej /rok 2011 m-c 08/09/
pomogly zabiegi w Szczawnie Zdr.
Mila obsluga i pozytywne zabiegi
minus trzeba sie troche nabiegac
brak wszystkiego w jednym miejscu. :D
Jurek możesz napisać o warunkach mieszkaniowych i zabiegach jakie i co zabrać ze sobą jadę pierwszy raz dzięki.
Antoni
Posty: 2
Na forum od: 05 kwie 2014 09:16
Staż sanatoryjny: 6

Re: Gdzie do sanatorium na obolały kręgosłup

Post autor: Antoni »

Po co w ogóle jechać do sanatorium? Zabiegów jest mało, co nie daje pożądanych efektów.

Wystarczy wziąć skierowanie do lekarza rehabilitanta. Rehabilitant wydaje skierowanie na max 5 zabiegów na dwa tygodnie (czyli 5 x 10 dni = 50 zabiegów), co jest skuteczniejsze od sanatorium, gdzie w programie jest tych zabiegów mniej.
No, chyba, że ktoś mieszka daleko od ośrodków rehabilitacyjnych i nie ma innej możliwości.

Ja np. pojechałem na turnus rehabilitacyjny w Wiśle do ośrodka Jubilat. Na dwa tygodnie jest łącznie tylko 16 zabiegów (dwa dziennie). Bez sensu. Za pieniądze na wyjazd, bilety, pobyt, mógłbym sobie prywatnie 10 razy tyle kupić...

Skuteczniejsze są szpitale uzdrowiskowe. Trzeba mieć skierowanie do szpitala. Terminy długie jednak.
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Gdzie do sanatorium na obolały kręgosłup

Post autor: anusia153 »

Antoni faktycznie do szpitala uzdrowiskowego trzeba mieć skierowanie poszpitalne , ale to nie prawda , że terminy są długie , czas oczekiwanie 3-4 miesiące w zależności od regionu . Na tego rodzaju skierowania nie ma limitu czasowego ani ilościowego ,praktycznie po każdym pobycie w szpitalu jak lekarz uzna , że potrzebne jest doleczenie wystawia skierowanie .
W moim przypadku każdy wyjazd do sanatorium czy szpitala uzdrowiskowego przynajmniej dla mnie przyniósł poprawę zdrowia zmniejszyły się i to znacznie dolegliwość , nie na długo ale jednak , zawsze to coś .
Mimo to , że zabiegów jest mniej niż na rehabilitacji w ośrodkach dziennych to jednak oderwanie się na te 3 tygodnie od pracy ,od codziennych obowiązków a przede wszystkim stresu to jest ta wartość dodana mająca pozytywny wpływ na samopoczucie jak i na poprawę stanu zdrowia.

Dla mnie zabiegi na kręgosłup jak do tej pory najlepsze były w Iwoniczu w szpitalu uzdrowiskowym Ekselsior , bardzo dobra baza zabiegowa , chociaż warunki lokalowe kiepskie , ale coś za coś,
ODPOWIEDZ