Gdzie do sanatorium na obolały kręgosłup

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1227
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Gdzie do sanatorium na obolały kręgosłup

Post autor: zawiela »

Asik pisze:Jeżeli chodzi o borowinę to też polecam Połczyn. Byłam w Marcie (stanowczo mniejsze niż Gryf) i zabiegi były super - duża ilość błotka porządnie podgrzanego. Połczyn słynie z bardzo bogatych złóż borowiny i jest ona codziennie dostarczana do sanatorium.
W Marcie były okłady borowinowe a w Gryfie prawdziwa borowina ...z wiadra.Super.
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Gdzie do sanatorium na obolały kręgosłup

Post autor: Rachel »

Wniosek do NFZ złożyłam 23.07.2015. Opis lekarza kierującego dotyczy tylko kręgosłupa i to odcinka lędźwiowego wszak głównie kręgosłup mi doskwiera i to czasem bardzo. Zwykle raz w roku poddaję się zabiegom na moją dolegliwość ale zabiegom w prywatnych gabinetach.

Nie wiedzieć czemu ocena lekarza balneologa z NFZ jest następująca:

Profil leczenia: CHOROBY REUMATOLOGICZNE (REUMATOLOGIA)

W końcu się doczekałam na skierowanie do sanatorium.
Dzisiaj czytam w przeglądarce skierowań

Zakład lecznictwa uzdrowiskowego: KOS ODDZIAŁ SANATORYJNY - REUMAT.,LARYNG.,PULMO.,NEURO.,DIABETO.,ORTOP.,OSTEOP.,OTYŁOŚĆ
Adres: USTROŃ, ZDROJOWA 12

Termin - 2017-10-05 - 2017-10-26 (liczba dni: 21)

CZY TO SĄ KPINY ?!

Czy ja mogę złożyć skargę?
Czy mogę odmówić?
Czy mogę poprosić o zabiegi w miejscu zamieszkania ale bez oczkiwania 10 miesięcy?

Ten hotel nie ma bazy zabiegowej. Trzeba dochodzić ileś tam km lub m do innego ośrodka.

Jak można skierować osobę chorą na kręgosłup do ośrodka nie mającego bazy zabiegowej?!

Podobno schodzi się po dosyć stromych, krętych schodkach z tegoż hotelu w dół do najbliższego ośrodka świadczącego usługi dla "KOS'a"

Rany Boskie, w jakim kraju my żyjemy. Robią z nami co im się rzewnie podoba.

Oczywiście, że nie przyjmę tego skierowania.
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Gdzie do sanatorium na obolały kręgosłup

Post autor: smuga »

A ja bym pojechała :) Ustroń piękne miejsce , walory turystyczno - przyrodnicze niezaprzeczalne , blisko do centrum rehabilitacji , do pijalni wód .....a trochę ruchu jeszcze nikomu nie zaszkodziło . Właśnie chory kręgosłup jest często kwalifikowany jako reumatologia , tak miałam 4 razy . Wiele ośrodków ma bazę zabiegową poza miejscem zakwaterowania , czasem jeszcze na posiłki trzeba dochodzić . Sama piszesz że raz w roku bierzesz zabiegi w miejscu zamieszkania więc też musisz dochodzić :roll: Spacerek też jest dobry na kręgosłup.....jak mówi mój lekarz ....ruch , ruch i jeszcze raz ruch 8-) Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ