Gdzie do sanatorium na obolały kręgosłup

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
aqula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3270
Na forum od: 03 wrz 2013 20:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Gdzie do sanatorium na obolały kręgosłup

Post autor: aqula »

Najlepsze na obolały kręgosłup są masaże ręczne. W Ciechocinku miałam 10 w ramach zabiegów planowanych przez Panią Doktor i powiem Wam, że najlepiej stawiały mnie na nogi. Miałam również borowinę też działała świetnie. Teraz niestety bóle powróciły i póki co muszę sobie jakoś dawać radę różnymi maściami i plastrami rozgrzewającymi ;-) Z tego co wiem w Ciechocinku właśnie mieli borowinę z Połczyna.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Gdzie do sanatorium na obolały kręgosłup

Post autor: ewiko »

aqula, nie można tak generalizować. Jeśli chodzi o kręgosłup to schorzeń mamy tyle że cięzko to ogarnąć. I tak w moim przypadku wszelkie masaże są wręcz ZABRONIONE. Można takiego pacjenta unieszczęśliwić na wieki. KRĘGOZMYK.....STOP MASAŻOM.
forumowicz

Re: Gdzie do sanatorium na obolały kręgosłup

Post autor: forumowicz »

A mnie jak jestem w sanatorium, to za każdym razem zabiegi pomagają, tylko klapa jak się wraca do codziennych zajęć :)
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Gdzie do sanatorium na obolały kręgosłup

Post autor: anusia153 »

Basia masz rację klapa i to na całego jak się wraca po kuracji to tych samych prac i tych samych czynności które są przyczyną dolegliwości kręgosłupa , ani nie za bardzo można to zmienić ,ani nic na to poradzić -samo życie :shock:
Awatar użytkownika
aqula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3270
Na forum od: 03 wrz 2013 20:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Gdzie do sanatorium na obolały kręgosłup

Post autor: aqula »

ewiko pisze:aqula, nie można tak generalizować. Jeśli chodzi o kręgosłup to schorzeń mamy tyle że cięzko to ogarnąć. I tak w moim przypadku wszelkie masaże są wręcz ZABRONIONE. Można takiego pacjenta unieszczęśliwić na wieki. KRĘGOZMYK.....STOP MASAŻOM.
Wiem, wiem, że nie dla każdego masaż :) Ja mam przeciążony kręgosłup więc to inna sprawa ...pisałam bardziej o swoich odczuciach po masażach :) ale wiem też, że była dziewczyna, która raz poszła na masaż coś było nie tak ..
Awatar użytkownika
aqula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3270
Na forum od: 03 wrz 2013 20:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Gdzie do sanatorium na obolały kręgosłup

Post autor: aqula »

Masz rację Basiu, mogłoby pomagać na dłużej .. ;) a nie tylko podczas pobytu i do pierwszego mocniejszego wysiłku :oops: :oops:
forumowicz

Re: Gdzie do sanatorium na obolały kręgosłup

Post autor: forumowicz »

Wiem po sobie że kręgosłup musi być dobrze zdiagnozowany zanim jakiekolwiek zabiegi przyjmiemy .Mam osteoporozę odcinka piersiowego i tu masaż absolutnie jest wykluczony .Ale często biorę masaże na szyjny i dobrze się czuję , szczególnie barki .Puszcza naprężenie mięśni , bóle ustępują .
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gdzie do sanatorium na obolały kręgosłup

Post autor: ewasz »

Na kręgosłup byłam w Ustroniu w "Równicy". Miałam borowinę (cudowna), masaż podwodny (wanna) gimnastyka indywidualna, gimnastyka grupowa w basenie, diadynamik i laser. Efekt był na prawdę extra. Suchego masażu nie miałam a szkoda bo bardzo mi pomaga na kręgosłup szyjny i barki. Jest tam bardzo fajna baza zabiegowa, polecam :kwiat:
Teraz na to samo schorzenie dziwnym trafem lekarz balneolog z NFZ skierował mnie na reumatologię - najdłuższe oczekiwanie 26 miesięcy od złożenia wniosku do wyjazdu. :kwiat:
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
ededi12
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 515
Na forum od: 20 cze 2012 22:16
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Gdzie do sanatorium na obolały kręgosłup

Post autor: ededi12 »

Witajcie :kwiat: :kwiat:
Ja na kręgosłup miałam bicze szkockie ,okłady borowinowe,masaż podwodny,kąpiele perełkowe i siarkowe i gimnastykę w basenie.Czułam się po tym cudownie :D :D
Awatar użytkownika
madella
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 09 sie 2012 21:06
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Gdzie do sanatorium na obolały kręgosłup

Post autor: madella »

Hej,
nie mam wielkiego doświadczenia, ale byłam w Busku we Włókniarzu - tam świetne kąpiele siarkowe ale są też zawijania borowinowe w prawdziwym błotku. Dodatkowo jest to duże sanatorium i mają oferty promocyjne dosyć często. Fajne miejsce ale wiele ludzi i szans na wiciszenie raczej nie ma.
Podobne zabiegi są w Solcu, ale miasteczko o wiele mniejsze od Buska, atrakcją jest to, że są tam baseny z leczniczą wodą - niestety bilety są drogie.
Byłam też w Horyńcu, gdzie podobnie jest i siarka i zawijana borowinowe, sanatorium CRR I też można znaleźć oferty promocyjne - dosyć dobre wyżywienie i fajny teren dostarczający spokój i wytchnienie od codzienności. Aha jest jeszcze basen w budynku, sauna i grota solna.
Korzystałam też ambulatoryjnie z sanatorium w Swoszowicach. Oferują tam kąpiele siarkowe, okłady lub kąpiele borowinowe, masaże i wiele innych zabiegów.
Ale wybór należy do Ciebie.
ODPOWIEDZ