KRĘGOZMYK

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: KRĘGOZMYK

Post autor: SlawaAnna »

LEO-N pisze:Ciekawe jak przy biurku mam siedzieć z oparciem z przodu :D - żartuje!!! Ale niektórzy muszą pracować na siedząco. A wracając do l e ż a k a to teraz mam taki co prawie się sam podnosi, na pewno Aneczko będzie lepiej obsługiwał Twoje plecy :D
O, taki co sam się podnosi byłby super :) Bo chyba wstawanie to najtrudniejsza sztuka nawet już teraz...

Zastanawiałam się mocno nad tym klękosiadem, widziałam u paru osób, ale ja mam tak wygodny fotel komputerowy, nigdy mnie w nim plecy nie bolą, szkoda by było zastępować takim wynalazkiem... Ale siedzieć na nim z oparciem z przodu się nie da, za nic ;) :lol:

PS Felice - to się trzeba będzie oduczyć siedzieć z nogą na nodze... Zacznę od dziś ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: KRĘGOZMYK

Post autor: Felice »

Wstawać też trzeba umiejętnie.Najpierw przekręcamy się na bok,spuszczamy nogi z łóżka i dopiero w tej pozycji siadamy.
A tak na marginesie mam kolegę ,specjalistę w zakresie rehabilitacji,który przyjmuje pacjentów w sanatorium.Panie wchodzące na wizytę,siadają na wprost niego,zakładają nogę na nogę....a on z grubej rury...Pani dziękuję,Pani nie chce się leczyć.Pacjentka zdezorientowana,a on z uśmiechem wyjaśnia w czym rzecz.
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: KRĘGOZMYK

Post autor: SlawaAnna »

Tak, Felice, tak staram się wstawać i teraz, tylko że - jeśli mowa o leżaku - właśnie w tym rzecz, że z leżaka tak się nie da wstać ;)
PS. O, no to zdejmuję tę nogę z nogi, ciekawe, skąd ona się tam wzięła... :oops:
LEO-N
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 13 lut 2016 14:44
Staż sanatoryjny: 4

Re: KRĘGOZMYK

Post autor: LEO-N »

Myślę właśnie nad instrukcją obsługi leżaka , sposoby wstawania i techniki leżenia :D . Ciężko trochę chyba spakuje swój i przyjade do lasu na taras jako instruktor :D
LEO-N
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 13 lut 2016 14:44
Staż sanatoryjny: 4

Re: KRĘGOZMYK

Post autor: LEO-N »

A czy chwaliłem się że w kwietniu do sanatorium na leżakowanie się wybieram :oops:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: KRĘGOZMYK

Post autor: Felice »

Chyba jeszcze nie.
A gdzie ta zsyłka?
LEO-N
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 13 lut 2016 14:44
Staż sanatoryjny: 4

Re: KRĘGOZMYK

Post autor: LEO-N »

do oazy spokoju :D - Pustkowa i ja wiem czy zsyłka. Zamierzam się dobrze bawić :D
LEO-N
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 13 lut 2016 14:44
Staż sanatoryjny: 4

Re: KRĘGOZMYK

Post autor: LEO-N »

Fajnie! Słyszałem że dużo zabiegów robią , to na pewno dopomogą :D . Rower z serwisu odebrany popołudnia będzie czym wypełnić . tylko pogody wypatrywać.
LEO-N
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 13 lut 2016 14:44
Staż sanatoryjny: 4

Re: KRĘGOZMYK

Post autor: LEO-N »

A co to nasza Aneczka się nie odzywa? No chyba się nie wystraszyłaś że z leżakiem już jadę? :oops:
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: KRĘGOZMYK

Post autor: SlawaAnna »

No, to mogę się pochwalić, mam już operację kręgozmyku za sobą. Dokładnie tydzień temu, i od wczoraj jestem w domu. Chodzę, wiele mogę robić, wielu oczywiście rzeczy nie. Chyba było o wiele lepiej niż się obawiałam. Dokładnie mówiąc to była Stabilizacja transpedikularna L4-L5. Laminektomia L4 z obustronną facetektomią. Odbarczenie kanału kręgowego. Discektomia L-4-L5. Spondylodeza międzytrzonowa L4-L5 implantem TLIF Capstone 14x22 mm. Bardzo magicznie to wszystko wygląda :)

Za tydzień jadę na zdjęcie szwów, za miesiąc na wizytę kontrolną. Przez trzy miesiące mam przed wstaniem zakładać pas wzmacniający kręgosłup. Dostałam skierowanie do sanatorium, ale nie jest tam napisane leczenie poszpitalne, tylko sanatorium uzdrowiskowe, więc nie wiem czy to przyspieszy mi termin (który mam gdzieś za rok i kawałek) czy nie... Jeśli ktoś potrzebuje więcej informacji o tym, jak wyglądał okres pooperacyjny, to pytajcie.

PS Leon, jeśli Aneczka to miałam być ja, to nie gniewaj się, że nie zareagowałam, bo ja po prostu jestem Sława, a Anna to dodatek, nie biorę go do siebie...
ODPOWIEDZ