bóle stawów barkowych i kolan

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
forumowicz

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: forumowicz »

Bóle łagodzi końska maść. Wcierać i rozgrzewać.
Poza tym ogólnie należy trzymać się ciepło. To zawsze pomaga :)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: ewasz »

Nie gadaj, na prawdę :shock:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: Sloneczko »

Mnie moim stawom pomaga tylko i wyłącznie ruch, każdy ruch bez wyjątku :D
I dużo ruchu ...chodzenie, pływanie, jazda na rowerze, ugniatanie małej piłeczki w rękach
no i gimnastyka codzienna, poranna przez dosłownie 5 minut.
Leków żadnych nie biorę chociaż mój reumatolog zawsze stara się mi je wcisnąć :?
forumowicz

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: forumowicz »

2. Zastosowanie maści końskiej
Maść końską stosuje się przy dolegliwościach takich jak:

bóle mięśni i stawów spowodowane grypą,
bóle mięśni i ścięgien po intensywnych ćwiczeniach fizycznych (naciągnięcia, kontuzje i zakwasy),
bóle karku i kręgosłupa spowodowane nieprawidłową postawą ciała lub tzw. "przewianiem",
bóle reumatyczne,
katar (w formie inhalacji),
przeziębienie (nasmarowanie pleców i piersi działa rozgrzewająco),
"łamanie w kościach" wywołane zmianami pogody,
bóle głowy (smaruje się skronie),
artretyzm,
"ciężkie nogi",
zmęczone nogi,
stres i przemęczenie (dodaje się kilka łyżeczek maści końskiej do gorącej kąpieli).
Maść końską nakłada się bezpośrednio na skórę w bolącym miejscu. Nie należy stosować jej na podrażnioną skórę i rany. Nie należy także nakładać w okolicach oczu, ust, nosa i błon śluzowych.

3. Skład maści końskiej
Maść końska zawiera wyciągi z:

kasztanowca zwyczajnego - uszczelnia naczynia krwionośne, ma działanie przeciwzapalne i ściągające,
mięty - działa chłodząco,
rozmarynu - poprawia krążenie,
kamfory - wzmacnia ukrwienie,
mentolu - udrażnia nos, ochładza,
eukaliptusa - działa przeciwbólowo i wykrztuśnie,
arniki - działa łagodząco na urazy.

No no nie wiedziałam :? ciekawe czy ten specyfik jest w aptekach? czy w innych np zielarskich? :o
forumowicz

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: forumowicz »

Kruszynko jest ! to znany balsam , używany od wieków ;) kupisz dwa rodzaje , rozgrzewający i chłodzący ....mają troszkę inny skład :) A pospolita i używana przez wielu nazwa "maść końska" :lol: :lol: różnie ludzie sobie tłumaczą :roll: ;) jako że głównym składnikiem jest kasztanowiec zwyczajny a z angielskiego to Horse chestnut w wolnym tłumaczeniu końskie orzeszki , a może że jej działanie jest takie mocne ( końskie zdrowie ), a może dla tego że z tym podobnym składem była używana w weterynarii :roll: ;) .Już moja mama stosowała tą maść na żylaki i smarowanie pleców i piersi w czasie przeziębienia , a teraz wzbogacona o różne inne składniki ma bardzo szerokie zastosowanie takie jak właśnie piszesz.Nawet w niektórych drogeriach z linii natura można nabyć tą maść :D
forumowicz

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: forumowicz »

ewasz pisze:Nie gadaj, na prawdę :shock:
Masz jakiś problem?
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: eluunia »

A ja ostatnio się zastanawiałam co za miksturę robi mój akt własności ...zalał kwiaty kasztana spirytusem ....teraz już wiem ...to na bolące stawy ...zobaczymy jak będzie to działało ...
forumowicz

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: forumowicz »

:lol: :lol: :lol: Eluniu ale taka naleweczka jest świetna na trawienie 8-) szkoda jej na smarowanie :lol: :lol: :lol:
forumowicz

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: forumowicz »

Smugo witaj :) Bardzo dziękuję za podpowiedż .Kiedyś gdzieś słyszałam ,ale potem uleciała ta info.Kupię wypróbuję najpierw na mężu . :o :) :kwiat: :kwiat:

Pink, nie zaśmiecaj tematów ,jak już bardzo pragniesz się popisywać to może utwórz taki jeden swój własny w dziale na każdy temat i tam pisz do woli .Pisząc merytorycznie pomagasz przekomarzając się nieelegancko szkodzisz . Uprzedzając Twoje inteligentne pytanie spieszę wyjaśnić zwrot którego użyłam .Merytoryczna wypowiedż to inaczej sedno, istota sprawy , podanie bardzo konkretnych powodów , z podaniem np przewidywanych skutków które przemawiają za tym aby wprowadzić ochronę konserwatorską. Nie są to np powody typu: tak mi się podoba czy ja tak uważam i kropka, tylko coś co jest logiczne np powiązanie przyczynowo-skutkowe .Jasne prawda? :)
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: Sloneczko »

Ostatnio bardzo dużo chodzę i nabijam sporo kilometrów. Znów zaczyna mnie boleć kolano :o
Czy wiecie coś o lekach z kolagenem? A może jakaś dobra glukozamina??
ODPOWIEDZ