bóle stawów barkowych i kolan

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
ela-ela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 322
Na forum od: 02 mar 2011 13:30
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

bóle stawów barkowych i kolan

Post autor: ela-ela »

:?: Prosze o informacje:bardzo bola mnie stawy-barkowy,kolana, czy wyjazd do sanatorium rozwiaze moje problemy, czy jest sens korzystania z takiej formy leczenia? Dziekuje i pozdrawiam wszystkich forumowiczow, i zycze wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2014. :kwiat:
Awatar użytkownika
effendi
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 27 gru 2013 18:09
Staż sanatoryjny: 3

Re: pytanie

Post autor: effendi »

Może nie rozwiąże Twoich problemów,ale po odpowiedniej rehabilitacji przyniesie ulgę.Ja też mam podobne problemy.Po każdym pobycie w sanatorium czuję się lepiej.
forumowicz

Re: pytanie

Post autor: forumowicz »

ela-ela pisze::?: Prosze o informacje:bardzo bola mnie stawy-barkowy,kolana, czy wyjazd do sanatorium rozwiaze moje problemy, czy jest sens korzystania z takiej formy leczenia? Dziekuje i pozdrawiam wszystkich forumowiczow, i zycze wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2014. :kwiat:
Witaj :D Ból w okolicach stawów może mieć podłoże patologiczne wskazujący poważniejszą chorobę , jak i powodem może być nasz styl życia .Ja była bym raczej za zdiagnozowaniem tych bóli przez lekarza.Bo źle dobrana rehabilitacja może więcej czasem zaszkodzić niż pomóc .Bóle związane z chorobami reumatycznymi potrzebują innych (choć czasem podobnych) zabiegów,innych choroby o podłożu neurologicznym.Dobrze dobrane zabiegi z pewnością przyniosą ulgę i poprawę stanu zdrowia.Ale często musimy je wspomagać farmakologicznie.Zawsze w pierwszej kolejności dobra diagnoza i następnie dobrana pod kątem choroby rehabilitacja.Podam Ci mój przykład :o bóle od kręgosłupa bez wnikliwej diagnozy - lekarz zalecił mi masaże i o mało by mnie masażysta nie połamał .A już w prześwietleniu chirurg podejrzewał osteoporozę odcinka piersiowego .Po densytometrii potwierdziło się i masaże raczej wykluczono , za to borowina , kąpiele siarkowe , krio komora to to , co przynosi mi ulgę w bólu..Pozdrawiam serdecznie i życzę trafionych zabiegów. :kwiat: :kwiat:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: pytanie

Post autor: ewiko »

Całkowicie zgadzam się z moją poprzedniczką. Trafna diagnoza to zdrowie. Od wielu lat choruję na kręgosłup i dla większości rehabilitantów leczenie kojarzy się z masażami. Otóż nic bardziej mylnego.Przy tego typu schorzeniu masaże i część ćwiczeń jest wręcz zabronione. Trzeba bardzo uważać aby nie zrobić sobie więcej szkody niż pożytku. Natomiast takie zabiegi jak borowina, siarka czy solanka są wręcz zbawienne na nasze bolączki. Po tych zabiegach czuję się wręcz rewelacyjnie. Ale i w tym przypadku trzeba być czujnym....... borowiny nie można przyjmować jeśli mamy stan zapalny np.kolana.Niestety stan naszych stawów może ulec pogorszeniu. Tak więc w pierwszej kolejności dobry lekarz a dopiero zabiegi, nigdy odwrotnie. Pozdrawiam i zdrówka wszystkim życzę :serce:
Awatar użytkownika
effendi
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 27 gru 2013 18:09
Staż sanatoryjny: 3

Re: pytanie

Post autor: effendi »

Proszę o podpowiedź,gdzie najlepsza borowina.Do tej pory,za każdym razem miałem podawaną w woreczkach.
ela-ela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 322
Na forum od: 02 mar 2011 13:30
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re

Post autor: ela-ela »

Najlepsza borowina to Horyniec Zdroj Zawijania i okladanie borowina prosto z "kuchni" oraz Kamien Pomorski.Wiem bo bylam i do Horynca wybieram sie teraz w styczniu poniewaz sa promocje.Byc moze sa jeszcze inne miejsca,ale ja ich nie znam.Pozdrawiam i zycze duzo zdrowia w Nowym Roku 2014. :serce:
forumowicz

Re: pytanie

Post autor: forumowicz »

Witaj effendi :D Korzystałam ostatnio z kąpieli borowinowych w Wojskowym w Lądku,super sprawa :D a za najlepsze borowiny uznaje się w Polsce te w Horyńcu Zdroju.Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
effendi
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 27 gru 2013 18:09
Staż sanatoryjny: 3

Re: pytanie

Post autor: effendi »

Słyszałem o Horyńcu,ale nie mam szczęścia żeby dostać tam skierowanie.Może trzeba pomyśleć o wyjeździe prywatnym.Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
Awatar użytkownika
eluunia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 10690
Na forum od: 23 lut 2013 16:44

Re: pytanie

Post autor: eluunia »

Witam Was a ja takie okłady prosto z kuchni :lol: miałam w Kołobrzegu .Mój kręgosłup chyba tego potrzebował ...Życzę miłej kuracji :)
ela-ela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 322
Na forum od: 02 mar 2011 13:30
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: pytanie

Post autor: ela-ela »

Jezeli chodzi o sanatorium w Horyncu to Dom Zdrojowy poniewaz tam pobiera sie zabiegi borowine i kapiele siarkowe,jakie sa warunki pokoi nie wiem.Mieszkalam w CRS ale musialam na zabiegi chodzic do zdrojowego.Wmiesiacu styczniu sa 15% upusty wiec warto skorzystac.Pakuje sie i jade
ODPOWIEDZ