Papierosy i nie tylko

Sanatoryjne leczenie dróg oddechowych. Leczenie takich chorób jak astma, alergia oddechowa, nawracające zapalenie zatok, oskrzeli, płuc...
forumowicz

Papierosy i nie tylko

Post autor: forumowicz »

31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Papierosa :!:
Na pewno większość z tutejszych forumowiczów nie pali. To bardzo dobrze.

Globalna epidemia palenia tytoniu zabija prawie 5 milionów ludzi rocznie, z czego ponad 600 000 to niepalący, którzy umierają z powodu tzw. biernego palenia - to więcej niż łączna liczba umierających z powodu HIV/AIDS, malarii i gruźlicy. To tylko niewielka notatka na temat szkodliwości palenia tytoniu.

Oczywiście w sanatoriach, zgodnie z ich regulaminami, nie pali się :) Jeszcze mogliby zorganizować jakieś skutecznie odosobnione miejsca dla palaczy, ponieważ nagminne palenie przed wejściem do sanatorium nie jest eleganckie. Dlaczego ludzie nie palący muszą przechodzić przez te kłęby dymu i biernie wdychać truciznę?
:ugeek:
Awatar użytkownika
adamadi
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 439
Na forum od: 02 sty 2013 13:27
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Papierosy i nie tylko

Post autor: adamadi »

Jak zobaczyłem tytuł to pomyślałem że coś sprzedajesz ;) .......nielegalnie :D
Bosman pisze:31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Papierosa :!:
Dlaczego ludzie nie palący muszą przechodzić przez te kłęby dymu i biernie wdychać truciznę?
:ugeek:
Nie muszą mogą...... omijać miejsca dla palących :shock:
forumowicz

Re: Papierosy i nie tylko

Post autor: forumowicz »

Bosman pisze:31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Papierosa :!:
Dlaczego ludzie nie palący muszą przechodzić przez te kłęby dymu i biernie wdychać truciznę?
:ugeek:
Nie muszą mogą...... omijać miejsca dla palących :shock:
Niestety nie mogą. Przecież chcą wejść do budynku, jest tam jedno wejście, a przy nim tłum palaczy :(
forumowicz

Re: Papierosy i nie tylko

Post autor: forumowicz »

Niestety, palacze mają chyba tak przepalone narządy postrzegania świata, że ze spokojem trują nie tylko siebie, ale również innych bliźnich. Bierne palenie jest okropne.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Papierosy i nie tylko

Post autor: ewiko »

Nie palę już od niemal 10 lat.Było kilka porażek ale w końcu udało się.Moje spostrzeżenia, palacze kiedyś a dziś to ogromna różnica. Kiedyś standardem było palenie wszędzie i przy wszystkich bez opamiętania. Teraz zdecydowana większość z nich szanuje "niepalaczy" i na dymka odchodzi w oddalone miejsce. Nie do pomyślenia jest zapalić u kogoś w domu, kiedy gospodarz jest niepalący lub wśród gości są takowe. Bardzo mnie to cieszy bo z chwilą zerwania z tym paskudztwem dym papierosowy jest dla mnie nie do zniesienia :lol: .
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Papierosy i nie tylko

Post autor: Suzen »

ewiko pisze: Teraz zdecydowana większość z nich szanuje "niepalaczy" i na dymka odchodzi w oddalone miejsce.
Cieszy mnie bardzo wydzielanie miejsc dla palaczy.To ważne jeśli drażni dym papierosowy .
A palenie bierne również szkodzi. :idea:
forumowicz

Re: Papierosy i nie tylko

Post autor: forumowicz »

Suzen pisze:
ewiko pisze:
A palenie bierne również szkodzi. :idea:
Także to palenie przed wejściem do sanatorium :(
Dlaczego kierownictwo sanatorium na to pozwala? Przecież przepisy wyraźnie mówią - można palić w odległości większej niż 15 metrów od drzwi wejściowych instytucji (zwłaszcza medycznych).
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Papierosy i nie tylko

Post autor: Sloneczko »

Co Bosman miał na myśli pisząc w temacie " papierosy i nie tylko" [ obrazek zewnętrzny ]
Może oprócz papierosów chodziło o coś mocniejszego.....jakieś skręty albo "cóś" ;) :D
Oj znam kilku "skrętusów"..... fajni ludzie :D
forumowicz

Re: Papierosy i nie tylko

Post autor: forumowicz »

Sloneczko pisze:Co Bosman miał na myśli pisząc w temacie " papierosy i nie tylko"
Może cygara albo fajki?
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Papierosy i nie tylko

Post autor: Sloneczko »

Pewnie też ;) :D
ODPOWIEDZ