Turnus rehabilitacyjny dla nauczycieli - ZUS

Sanatoryjne leczenie dróg oddechowych. Leczenie takich chorób jak astma, alergia oddechowa, nawracające zapalenie zatok, oskrzeli, płuc...
Ali38
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 12 lut 2016 22:21

Turnus rehabilitacyjny dla nauczycieli - ZUS

Post autor: Ali38 »

Mam dwa pytania, liczę na rady i życzliwą pomoc :P
Otrzymałam wskazanie od foniatry na Turnus rehabilitacyjny dla nauczycieli - ZUS ze względu na problemy z narządem mowy (częsty bezgłos).
Wyczytałam na jednej ze stron, że w tym roku ZUS wysyła na turnusy do Kudowy, Świeradowa, Jeleniej Góry lub Ciechocinka.
Jakie obiekty świadczą te usługi- nazwy szpitali czy sanatoriów?
Czy będę miała jakikolwiek wpływ na wybór terminu lub miejsca?
Jak wygląda taki turnus?
Czy na czas 24 dniowego turnusu będę miała wystawione L4?
Będę wdzięczna za każdą informację.
Pozdrawiam :)
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Turnus rehabilitacyjny dla nauczycieli - ZUS

Post autor: stokrotka »

Po pierwsze ZUS wyślę najbliżej miejsca zamieszkania...najczęściej do 200km ,aby jak najmniej zwrócić za podróż.Mozna jechać dostać L4 na miejscu.Albo w ramach urlopu wypoczynkowego.Czy pojedziesz zależy to od orzecznika i oddziału -mnie dwukrotnie odrzucono -trafiłam rok za rokiem na tą samą orzeczniczkę i chyba to był powód.Poszłam ze skierowaniem od foniatry a pseudo lekarz sprawdzał mój stan ruchomości stawów :o 8-) 8-) ani słowa o dolegliwościach ponad 30 letnich.
Za trzecim podejściem trafiłam na innego lekarza i.... pojechałam.
Każdy oddział ZUS ma swoją "bazę" sanatoryjną i tam Cię skierują z kim mają podpisany kontrakt.Ogólnie ładnie to brzmi Kudowa .Ciechocinek itd.... jedziesz (o ile pojedziesz) tam gdzie mają msc. najbliżej msc. zamieszkania.Nie wiem skąd jesteś bo nie masz zaznaczonego województwa ,ale może na stronie Twojego oddzialu znajdziesz wykaz sanatoriów na sprawy górnych dróg oddechowych.Wtedy będziesz wiedziala dokąd masz szanse.
Za pierwszym razem mogłam sobie wybrać miejscowość ,za drugim dostałam odgórnie wyznaczony termin i miejscowość,bez możliwości wyboru.
Jeśli chcesz wiedzieć jak taki turnus wygląda poszukaj w.....NA KAŻDY TEMAT
Ten temat był poruszany nie raz i to obszernie.Nie ma sensu powtarzać się.Pozdrawiam
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Turnus rehabilitacyjny dla nauczycieli - ZUS

Post autor: stokrotka »

Ali 38 zajrzyj tu -może coś tam znajdziesz co Cię zainteresuje
http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... =13&t=2269
ODPOWIEDZ