Leczenie w podziemiach kopalnii

Sanatoryjne leczenie dróg oddechowych. Leczenie takich chorób jak astma, alergia oddechowa, nawracające zapalenie zatok, oskrzeli, płuc...
Awatar użytkownika
goośka71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 362
Na forum od: 11 mar 2012 18:59
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Leczenie w podziemiach kopalnii

Post autor: goośka71 »

Witam
Czy macie jakieś doświadczenia w temacie j.w. ??
Chodzi i o pobyty dzienne i turnusy lecznicze z NFZ. (14 lub 21 dni )
Tak wiem, są strony internetowe , na których jest opisane co np. kopalnia soli w Wieliczce oferuje.
Tylko jeśli chodzi o pobyty z NFZ to raczej zwięźle udzielona jest informacja.
Proszę o podpowiedzi osób, które tam były - przede wszystkim jak to załatwić , żeby się tam dostać.
Coś słyszałam , że składa się wniosek normalnym trybem , tak jak wszystkie wyjazdy do NFZ ale przecież wtedy trzeba coś zaznaczyć , że do Wieliczki lub Bochni a nie gdzie indziej , i jaka pewność , że się tam pojedzie ??

Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Leczenie w podziemiach kopalnii

Post autor: Narewka »

Przez 10 lat co roku bywalam w Wieliczce na leczeniu.Sanatorium było na Vpoziomie, 211 m pod ziemią. Teraz pozostal tylko III poziom, 135 m pod ziemią.
Ostatnie skierowanie z NFZ dostalam chyba w 2003 roku, to był ostatni taki turnus.Nie jestem pewna, czy fundusz ma jeszcze jakieś umowy z kopalniami, bo spotkalam się z systemem leczenia ambulatoryjnym.Moj kolega tak od kilku lat jeździ do Wieliczki.Pobiera tam druki skierowania,są chyba na stronie kopalni, jego lekarz wypelnia, potem wysyła i uzgadnia termin.Ale pobyt, tzn mieszkanie i wyżywienie we wlasnym zakresie.
Osobiście bardzo żałuję, ze zaniechano leczenia sanatoryjnego na tym V poziomie, bo tam był dobry klimat, a efekty naprawdę odczuwalne.
Awatar użytkownika
goośka71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 362
Na forum od: 11 mar 2012 18:59
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Leczenie w podziemiach kopalnii

Post autor: goośka71 »

Dziękuję Narewka za odzew :kwiat:
Ja tą ofertę przeczytałam na wielkim plakacie, który wisi na ścianie poczekalni Kliniki Alergologii w Krakowie
A ile on już tam wisi ??? kto to wie :D :D
Muszę się wybrać do NFZ i dopytać u źródeł :D bo samej Wieliczce to co drugie słowo to "komercja"
Natomiast Bochnia oferuje pobyty po 4-6h pod ziemią dla komercji, PFRON,ew. NFZ ale tylko dla dzieci
Awatar użytkownika
Zbigniew
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 184
Na forum od: 20 wrz 2012 13:06
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Leczenie w podziemiach kopalnii

Post autor: Zbigniew »

Ja też bywałem tam często,pierwszy raz chyba 1976 r i ostatni w 2005, wiem że takie sanatorium jest w Bochni i chyba w Inowrocławiu albo w Kłodawie, najlepiej zadzwonić do biura usług lub napisać, ja tak robię
i zazwyczaj otrzymuję potrzebną informację.
Tutaj są migawki z jednego z ostatnich turnusów w Wieliczce
http://zbikap.neostrada.pl/index/index.html
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Leczenie w podziemiach kopalnii

Post autor: Narewka »

Bywam co roku w Inowrocławiu, ale tam nie ma takiego leczenia.Tylko Bochnia i Wieliczka i ambulztoryjnie lub komercyjnie.
Zbigniewie, wysłalam wiadomość na PW.
ODPOWIEDZ