ASTMA.

Sanatoryjne leczenie dróg oddechowych. Leczenie takich chorób jak astma, alergia oddechowa, nawracające zapalenie zatok, oskrzeli, płuc...
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: ASTMA.

Post autor: smuga »

:kwiat: sztani nie wiem jak jest z połączeniem astmy i chorób kręgosłupa ale myślę że to jest jak wszystkie inne łączenia rehabilitacji rożnych chorób współistniejących . Ja prawie zawsze jeżdziłam na takie łączenia , na przykład dermatologia i choroba kręgosłupa w Busku . Na chorobę skóry lekarz zlecił kąpiele siarkowe a na kręgosłup miałam prądy i masaże . Lekarz wpisuje chorobę podstawową i również choroby współistniejące a lekarz w sanatorium tym się kierując zleca zabiegi . Wiadomo by jedno lecząc innemu nie zaszkodzić :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ASTMA.

Post autor: zbigniew165 »

Powiem wam, że u mnie Pani doktor wpisała we wniosku do ZUS jako chorobę współistniejącą kręgosłup szyjny ale Pani orzecznik, gdy jej dałem wypis z sanatorium w tym temacie stwierdziła, że to nie ma związku z astmą i nic nie wpisała w skierowanie. Mam zamiar pokazać ten wypis lekarzowi w Równicy i być może przydzieli zabiegi z reumatologi. Pozdrawiam.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ASTMA.

Post autor: zbigniew165 »

Może ktoś coś wie na temat pobytu w Ustroniu-Równica na pulmonologi. Jakie zabiegi, ile ich jest, na którym piętrze i jakie pokoje. Są opisy ale na inne schorzenia, a tym temacie nikt się nie wypowiada.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ASTMA.

Post autor: zbigniew165 »

Dodam, że przejrzałem forum do 2012 r. i nie znalazłem opisu z leczenia dróg oddechowych w Ustroniu-Równicy . Tak samo w internecie nic nie ma.W czasie swojego pobytu na pewno będę pisał na bieżąco z sanatorium, żeby przybliżyć leczenie astmy w Równicy. Biorę laptopa i swój internet, a ponieważ będzie styczeń, a nie jestem za uprawianiem sportów zimowych i braniem zabiegów jednocześnie możecie liczyć na informacje z pobytu.
Byłem już o tej porze roku w Muszynie w sanatorium Wiarus i wiem, że spacerować za bardzo też n ie było można. Śnieg wtedy był prawie do pasa i na wydeptanych ścieżkach trudno się było wyminąć. Może tej zimy tyle śniegu nie będzie.
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: ASTMA.

Post autor: Narewka »

Swoją astmę leczę od 40 lat.Przez wiele lat jeżdziłam do Wieliczki,gdzie efekty leczenia były znakomite,potem do innych uzdrowisk.
Najgorsze zawsze były i są dla mnie schody lub inne,strome podejścia.W Szczawnicy czułam się dobrze,dopóki nie musiałam wejść po schodach.W Rabce to do Cegielskiego szłam pod górkę,podciągając się dosłownie przy parkanie.
W tym roku byłam kilka dni w Ustroniu,mimo upału czułam się dobrze,nawet mogłam podejsć nieco pod górę.Ale to było działanie dobrego,dobranego towarzystwa.
Od dawna staram się wybierać tylko takie ośrodki,gdzie nie muszę się wspinać,łapać oddech ,bo jednak przy mojej astmie szybko się męczę.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ASTMA.

Post autor: zbigniew165 »

Narewka to ty chyba masz astmę wysiłkową. Podobnie ja mam, ale męczę się nawet na prostej drodze idąc szybciej niż zwykle. Astę u mnie wykryto dopiero po przebytej grypie w Nowy Rok 2017 r. Po tej grypie złapałem astmę alergiczną i alergię poliwalentną. Jej objawy to ucisk w klatce piersiowej po wysiłku i to niekoniecznie dużym. Jak będzie na wzniesieniach okaże się w Ustroniu.
Shima
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 16 paź 2017 15:16
Oddział NFZ: Małopolski

Re: ASTMA.

Post autor: Shima »

Narewka pisze: 23 paź 2017 17:31 Swoją astmę leczę od 40 lat.Przez wiele lat jeżdziłam do Wieliczki,gdzie efekty leczenia były znakomite,potem do innych uzdrowisk.
Najgorsze zawsze były i są dla mnie schody lub inne,strome podejścia.W Szczawnicy czułam się dobrze,dopóki nie musiałam wejść po schodach.W Rabce to do Cegielskiego szłam pod górkę,podciągając się dosłownie przy parkanie.
W tym roku byłam kilka dni w Ustroniu,mimo upału czułam się dobrze,nawet mogłam podejsć nieco pod górę.Ale to było działanie dobrego,dobranego towarzystwa.
Od dawna staram się wybierać tylko takie ośrodki,gdzie nie muszę się wspinać,łapać oddech ,bo jednak przy mojej astmie szybko się męczę.
Narewka pozdrawiam Ciebie szczególnie serdecznie,.ja akurat mam inne schorzenia (kręgosłup szyjny mi padł) ale tak na marginesie pocichutku powiem Tobie ,że wiem gdzie jest Narewka i jadę właśnie do Białowieży.Moze kiedyś będziemy miały rehabilitacje w tym samym ośrodku.Zlozylam wniosek w marcu w tym roku.i czekam
Pozdrawiam wszystkich czekających w kolejce
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: ASTMA.

Post autor: Narewka »

Masz rację,to astma wysiłkowa i oskrzelowa,tak mi określano.Teraz mam astmę dobrze leczoną,tzn.biorę azaris dysk,ostatnio nawet tylko rano,no i jakoś funkcjonuję.O ile dobrze pamiętam,Ty też leczyłeś sie w Wieliczce/mam zdjecia/.Bardzo żałuję,że ta forma leczenia,na V poziomie,211 m pod ziemią,została zaniechana.Efekty tego leczenia zarówno astmy,jak i wszelkich alergii,były naprawdę doskonałe.Teraz tylko na III poziomie,leczenie ambulatoryjne,jednak to nie to.
My,astmatycy,mamy naprawdę niewiele możliwości skutecznego,bodaj zaleczenia,naszej choroby.
Taki paradoks..NFZ wysyła do Ciechocinka,gdzie bardzo źle się czuję,natomiast w Inowrocławiu,dokąd jeżdzę i czuję się doskonale,podobno nie ma leczenia pulmologicznego.Samo życie.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: ASTMA.

Post autor: Narewka »

do Shimy..
Na moim zdjęciu obok jest właśnie Narewka,chociaż tylko raz ją widziałam i to z okna autokaru.
Ja też w tym roku złożyłam wniosek i czekam,już tylko 81 tysięcy osób przede mną..
Pozdrawiam
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ASTMA.

Post autor: zbigniew165 »

Mam pytanie. Czy na astmę oskrzelową mogę dostać w sanatorium ZUS kriokomorę lub krioterapię. Pytanie jest oczywiście do tych, którzy już byli w sanatorium na astmę. W internecie wyczytałem, że można leczyć astmę krioterapią.Jak to się ma do tego to, że zimne powietrze nam szkodzi.
ODPOWIEDZ