ASTMA.

Sanatoryjne leczenie dróg oddechowych. Leczenie takich chorób jak astma, alergia oddechowa, nawracające zapalenie zatok, oskrzeli, płuc...
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ASTMA.

Post autor: zbigniew165 »

Może ktoś był w Ustroniu Równicy na astmę oskrzelową i wie jakie zabiegi się stosuje na to schorzenie. Ale dokładnie, czy są kąpiele solankowe lub ćwiczenia w basenie solankowym, jakie prądy, inhalacje itp.
Awatar użytkownika
Zbigniew
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 184
Na forum od: 20 wrz 2012 13:06
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 0

Re: ASTMA.

Post autor: Zbigniew »

Byłem na rehabilitacji, miałem parę gimnastyk (rower, bieżnia, indywidualna z siłownią, zespołowa) , inhalacje, aquavibron, chodziłem dodatkowo wieczorem na ogólnie dostępną inhalację solankową obok pijalni, efekt był w trzecim tygodniu, bez zadyszki wchodziłem od Wisły do budynku obok Gościradowca :) :) :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: ASTMA.

Post autor: zbigniew165 »

Dziękuję za informację, jesteś pierwszą i chyba ostatnią osoba, która się odezwała w sprawie astmy i rehabilitacji jej w sanatorium. :) :) :)
brutalny1963
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 71
Na forum od: 01 kwie 2016 21:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 31

Re: ASTMA.

Post autor: brutalny1963 »

WITAM KOCHANI NAPISZCIE COŚ O NOWYCH LEKACH CHORUJĘ JUŻ 50LAT I ZACZYNAM MIEĆ PROBLEMY :serce: :kwiat:
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: ASTMA.

Post autor: Narewka »

Od kilku lat biorę dysk ASARIS,500 lub 250.Pięćsetkę biorę raz dziennie,rano,tylko teraz,przy tej gorszej pogodzie,czasem i wieczorem.Ostatnio testuję nowy dysk AirFluSal..też 500.Skład i działanie taki jak Asarisa,a do tego ceny obu dysków ryczałtowe,3,20zł.A na astmę choruję ponad 40 lat,bywało bardzo źle,a teraz jestem aktywna ,ćwiczę i chodzę z kijami po lesie,nawet po kilka kilometrów.Tylko schody i górki jeszcze nie dla mnie.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: ASTMA.

Post autor: sztani »

Narewka nie każdemu pasuje ASARIS . Tez brałem 500 ug+50 ug proszek do inhalacji . Jednak pulmonolog zmienił mi . biorę SRIVASSO 18ug(Spiriva) kapsułki do inhalatora , Budesonide Easyhaler 320ug tez proszek w inhalatorze czasami Ventolin przy atakach . każdy coś innego bierze.
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: ASTMA.

Post autor: Narewka »

Oczywiście,masz rację.Ja tylko napisałam,co mnie pomaga,a i tak każdy musi na swojej chorobie leki przetestować.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: ASTMA.

Post autor: Felice »

U mnie Ventolin i Fostex wziewy i Milukante 10 mg tabletka wieczorem.
Mogę powiedzieć że praktycznie stan mam wyrównany i mogę funkcjonować bez leków,no chyba że jakiś alergen się uaktywni. Ostatni potężny skurcz oskrzeli przy wstrząsie anafilaktycznym jesienią.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: ASTMA.

Post autor: sztani »

Felice ten FOSTEX to to samo co ja biorę tylko pod inną nazwą Budesonide Easyhaler i może inną dawkę Pozdrawiam :)
Narewko tak jak piszesz ten AirFluSal to zamiennik Asaris . :) z tego co mi wiadomo to jest 100% płatny a Asaris jest na ryczałt
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: ASTMA.

Post autor: sztani »

Sprawdziłem też na ryczałt Sorki Narewko.
ODPOWIEDZ