Choroby tarczycy

Sanatoryjne leczenie dróg oddechowych. Leczenie takich chorób jak astma, alergia oddechowa, nawracające zapalenie zatok, oskrzeli, płuc...
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Choroby tarczycy

Post autor: Felice »

medi pisze:Cuda podobno się czasami zdarzają ale ...lepiej w nie nie wierzyć zbytnio :( Wczoraj widziałam się z dawno nie widzianą 51-letnią siostrą cioteczną męża ma właśnie stwierdzone rok temu Hashimoto Anuśka ,mało że tyje ona puchnie w oczach Anuśka :o :shock: :shock: .Od razu widać ,że hormony w niej szaleją.Bardzo przerzedziły jej się włosy na głowie za to zaczyna mieć zarost na twarzy jak mężczyzna :( Okropna choroba ,już wolałam swoją nadczynność z Greves-Basedowym :evil:
Medi oj chyba miałaś jakiś łagodny przebieg tego Gravesa.Ja w czasie swojego leczenia spotykałam ludzi z wytrzeszczem,który nie chciał się cofnąć,ja byłam wyjątkiem,który tył,a nie chudł,leki totalnie wyniszczające organizm,badania co dwa tygodnie i z taką samą częstotliwością wizyty u lekarza.....i tak przez 2 lata.Nie wywołuj tylko wilka z lasu.... :shock:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Choroby tarczycy

Post autor: medi »

Pierwszy wynik TSH to 0,001 :oops: Drżenie mięśni ,fobia (wszyscy musieli być w domu ) no i wytrzeszcz ,to już ponad 10 lat spokoju od tamtego wyniku ,ale łatwo nie było :evil:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Choroby tarczycy

Post autor: Felice »

U mnie TSH nieoznaczalne,jak już się pokazały pierwsze cyferki po przecinku to był sukces :D Wytrzeszcz mnie ominął,ale zapis serca jak u zawałowca nie (częstoskurcz co kilka minut i kołatanie takie,że sąsiedzi słyszeli ;) W stanie eutyrozy jestem kilka lat,ale wahnięcia cały czas są.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Choroby tarczycy

Post autor: medi »

U mnie cisza i nawet taki "byle jaki" kardiolog obraził się wręcz na mnie jak powiedziałam o nadczynności i że z wytrzeszczem .Czyli choroba na szczęście nie pozostawiła śladów choć ...wzrok już nie ten niestety :oops:
zebra
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 218
Na forum od: 06 lis 2014 17:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Choroby tarczycy

Post autor: zebra »

Witam wszystkich tarczycowych "siostry i braci". ja też zmagam się od kilku lat z tym dziadostwem. Była nadczynność , 3 krotne jodowanie , po ostatnim wytrzeszcz , mimo sterydów. Szukałam okulistki, endokrynologa , były wlewy ze sterydów (solu medrol) , wytrzeszcz trochę się cofnął ale dwojenie pozostało. Teraz mam niedoczynność , w miarę uregulowane tsh. Mam też guzy , po3 krotnej biopsji , narazie nie grożne , nie wiadomo jak będzie dalej. Diety wprawdzie nie trzymam , chociaż staram się nie objadać , trochę ćwiczę. ale przybyło mi ok 3 kg. Przy wytrzeszczu miałam duże ciśnienie w oczach , przez 2 lata stosowalam krople, teraz od pół roku nie potrzebuję. Byłam raz w sanatorium , teraz od pół roku czekamy z mężem na decyzję zakwalifikowania na następne.Pozdrawiam :D wszystkich , kto tu zagląda.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Choroby tarczycy

Post autor: medi »

Ja niestety tyłam nawet w okresie nadczynności :evil: :evil: A powiem szczerze że jak usłyszałam na co choruję to nawet się jak idiotka ucieszyłam :evil: Okulistę miałam niestety z przypadku ,nie mówił nic że podwójne widzenie jest spowodowane Basedowem :evil: :evil: Straszy k tylko oślepnięciem z powodu niedomykających się powiek i wysychaniem rogówki .Wytrzeszcz widać tylko porównując zdjęcia z przed i po chorobie .Badania robię raz na pół roku i jest ok .
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Choroby tarczycy

Post autor: Sloneczko »

"Autoimmunologiczna choroba tarczycy w okresie eutyreozy"..... takie mam rozpoznanie :o
No "niby" wszystko jest dobrze..... ale coś mi ten mój endokrynolog "za mądrze " napisał to rozpoznanie :lol:
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Choroby tarczycy

Post autor: Zbigniew- I »

Czytałem gdzieś (chyba w Ukrytych Terapiach) na temat wpływu na działanie tarczycy ( nadczynność i niedoczynność) suplementacji jodem z płynu Lugola. Wspominano, że ma niesamowity wpływ, lepszy od większości leków, ale i ostrzegano o tym , że należy z tym postępować bardzo ostrożnie.
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Choroby tarczycy

Post autor: anusia153 »

Sloneczko pisze:"Autoimmunologiczna choroba tarczycy w okresie eutyreozy"..... takie mam rozpoznanie :o
No "niby" wszystko jest dobrze..... ale coś mi ten mój endokrynolog "za mądrze " napisał to rozpoznanie :lol:
Słoneczko a czy miałaś robione badania w kierunku choroby Hashimoto jest to badanie na obecność przeciwciał tarczycowych ?
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Choroby tarczycy

Post autor: Sloneczko »

Anuśka :kwiat: robiłam anty- TPO, wynik jest pozytywny, lekko podwyższony :?
Natomiast TSH III, FT3 III, i FT4 III są w porządku.
Mam kontrolę u endokrynologa za 10 miesięcy.
ODPOWIEDZ