Choroby tarczycy

Sanatoryjne leczenie dróg oddechowych. Leczenie takich chorób jak astma, alergia oddechowa, nawracające zapalenie zatok, oskrzeli, płuc...
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Choroby tarczycy

Post autor: Felice »

Słoneczko te mądrości endokrynologa to same pozytywy...eutyreoza to jakby stan spoczynku choroby,czyli jesteś póki co unormowana,więc również zdrowa,ale kontrolować trzeba.Poziom TSH robię przy każdym badaniu krwi.Licho nie śpi....a nasza tarczyca też nie - jest tylko lekko uśpiona :)
Awatar użytkownika
aannaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 232
Na forum od: 29 lis 2015 19:31
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Choroby tarczycy

Post autor: aannaa »

Mam niedoczynnosc tarczycy i stwierdzono Hashimoto ,
trzy guzki nieaktywne.Przyjmuje 50 Euthyrox.Przytylam ok.10-15 kg.Stracilam sporo włosów.Skora stala sie szorstka i sucha.Okropienstwo .
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Choroby tarczycy

Post autor: Ania52 »

Dziewczyny,napiszcie jak radzicie sobie z włosami? Dla mnie to tragedia.Do fryzjerki noszę sól i pieprz (zagęszczacz),bo inaczej świecę łysiną. Z chorobą Hashimoto zmagam się od 8 lat.
Awatar użytkownika
MarekM
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 145
Na forum od: 12 wrz 2017 18:39
Staż sanatoryjny: 4

Re: Choroby tarczycy

Post autor: MarekM »

witajcie mam takie nietypowe pytanie czy spotkalysie się z takim problemem ze przy chorobach tarczycy nie ma się ochoty na sex. Chciałbym tylko zapytać czy to prawda?częsty przypadek?Koleżanka mi kiedyś tak mówiła i nie wiem czy to wogole możliwe. młoda dziewczyną lat 25/28. Jeśli ktoś może to proszę wiadomość na priv.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Choroby tarczycy

Post autor: Fionka »

Ania52 pisze: 19 lis 2017 19:25 Dziewczyny,napiszcie jak radzicie sobie z włosami? Dla mnie to tragedia.Do fryzjerki noszę sól i pieprz (zagęszczacz),bo inaczej świecę łysiną. Z chorobą Hashimoto zmagam się od 8 lat.
Nie miałam nigdy problemów z włosami, mimo Hashimoto. Dopiero po terapii jodowej pojawił się problem. Natomiast nie dawałam sobie rady z suchą i bardzo wrażliwą skórą. Na włosy pomógł Aloes a skóra, no cóż , tony balsamów .
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Choroby tarczycy

Post autor: Ania52 »

wiesniaczkaela pisze: 19 lis 2017 21:30 Nie miałam nigdy problemów z włosami, mimo Hashimoto. Dopiero po terapii jodowej pojawił się problem. Natomiast nie dawałam sobie rady z suchą i bardzo wrażliwą skórą. Na włosy pomógł Aloes a skóra, no cóż , tony balsamów .
Elu,aloes taki z doniczki i wcierać sok,czy coś trzeba kupić? Napisz, jak stosować i co konkretnego zastosować.Miłego wieczoru.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Choroby tarczycy

Post autor: Fionka »

Aloes najlepiej z doniczki ;) Rozciapany nakładany na czuprynę i około godziny trzymany na głowie pod turbanikiem z ręczniczka , najlepiej zażywając kąpieli z dodatkiem takich ziół jak rumianek, pokrzywa , albo wiesiołek i siemię lniane , oczywiście rozrobiony kisiel :lol: Polecam również kąpiele w sianie i płukanie głowy w wywarze z siana (jak się ma do niego dostęp ).To pracochłonne metody ale bardzo pomocne . Na początku stosowałam systematycznie i bardzo pomogły teraz od czasu do czasu ale na co dzień stosuję maski sklepowe z Aloesu albo kupuję sok Aloes w aptece albo w sklepie ze zdrową żywnością . Pamiętajcie aby sprawdzić czy produkt zawiera 100% Aloesu . Najlepszy zbierany ręcznie . To musi być napisane na produkcie i oczywiście sprawdzić atest . Te najtańsze mają jakieś dodatki ale to wiecie to tak jak z szynka która posiada 20 % mięsa :shock: Polecam z czystym sumieniem Aloes , siemionko i sianko sprawdzone . Nie mam tarczycy przytarczyc . Ci co mnie znają i widzieli wiedzą że łysiną nie świecę i nie leci ze mnie pruchno :lol: Ciałka nadmiar ale na to przy spieprzonym metabolizmie lekarstwa niet a katować nie mam się zamiaru.Jak czegoś nie dodałam , pytajcie.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Choroby tarczycy

Post autor: Fionka »

Zapomniałam . Ostatnio wyczaiłam świetne masło.Dermedic Linum Emolient-wprawdzie dla niemowląt ale bardzo dobre i maskę aloesową f-my Kallos-Aloe .
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Choroby tarczycy

Post autor: Ania52 »

Elu,dziękuję.Po kuracji napiszę czy pomogło.Zastosuję aloes,bo pokrzywy,żółtka,rzepa itp nie pomogły.Stosuję szampon z Dermeny przeciw wypadaniu i do stymulacji odrastania włosów. Trochę pomaga,ale trzeba jeszcze jakiegoś wsparcia.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Choroby tarczycy

Post autor: medi »

Nie wiem czy to akurat przy wypadaniu włosów z powodu choroby tarczycy pomoże ale moja fryzjerka przy ostatniej wizycie zauważyła że włosy mi się bardzo zagęściły .Warunki w sumie te same ale od trzech miesięcy zażywałam co dzień kolagen z saszetkach ,Bardzo poprawiła mi się skóra, włosy i moje wieczne utrapienie paznokcie .Kolagen jest niedrogi, zamówiłam przez internet ,nazywa się to to REVIFLEXin i miał pomóc na stawy, reszta to działanie uboczne :D
ODPOWIEDZ