Dziecko w sanatorium - narazone na choroby

Sanatoryjne leczenie dróg oddechowych. Leczenie takich chorób jak astma, alergia oddechowa, nawracające zapalenie zatok, oskrzeli, płuc...
aniaagc
Posty: 3
Na forum od: 07 sie 2014 13:09
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Dziecko w sanatorium - narazone na choroby

Post autor: aniaagc »

Witam wszystkich,

Mam pytanie odnośnie małych dzieci w sanatoriach. ( 3-6 lat)
oddział Pulmonologia.

Czy takie sanatorium jest bezpieczne pod względem narażenia się na innych choroby dzieci - tzn czy dzieciaki wzajemnie się nie zarażają ?
Przecież choroby pulmonologiczne polegają głownie na kaszlu i kochaniu - i przenoszeniu się droga kropelkowa wszelkich bakterii.

Proszę wszystkie mamy które były z takimi małymi dziećmi - aby powiedziały jak to jest?
Czy można dziecko jakoś izolować od innych dzieci ? Czy to w ogóle możliwe ?
Strasznie mnie to martwi a mamy skierowanie i czekamy na przydział miejsca.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.,
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Dziecko w sanatorium - narazone na choroby

Post autor: Suzen »

aniaagc pisze:Witam wszystkich,
Mam pytanie odnośnie małych dzieci w sanatoriach. ( 3-6 lat)
oddział Pulmonologia.
Czy takie sanatorium jest bezpieczne pod względem narażenia się na innych choroby dzieci - tzn czy dzieciaki wzajemnie się nie zarażają ?
Przecież choroby pulmonologiczne polegają głownie na kaszlu i kochaniu - i przenoszeniu się droga kropelkowa wszelkich bakterii.
Z góry dziękuje za odpowiedzi.,
Podczas pobytu w sanatorium z dzieckiem nie spotkałam się ,aby dzieci bardzo chorowały.Fakt,że było to w sezonie letnim.Nie było wtedy większych infekcji.
Zwracam szczególną zaś uwagę na fakt częstych złamań kończyn u dzieci.Szczególnie kończyn górnych.Były to upadki z huśtawek.Należy więc bacznie pilnować maluchów.
Pozdrawiam i życzę udanych pobytów z dziećmi :kwiat:
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Dziecko w sanatorium - narazone na choroby

Post autor: Suzen »

Aniaagc,
Ja stosowałam u swojego dziecka lek uodparniający.Często chorowało na infekcje górnych dróg oddechowych.Po dawkowaniu. przez 3 miesiące ,zachorowania minęły.Nie stosowałam antybiotyku,a działanie tego leku bardzo mu pomogło.
Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ