Gorąca prośba - Odpowiedz zamiast Cytuj

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Gorąca prośba - Odpowiedz zamiast Cytuj

Post autor: ewiko »

I wszystko jasne.Od kilku tygodni zastanawiam się dlaczego NS tak wolno działa.... zagadka rozwiązana. Popieram.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Gorąca prośba - Odpowiedz zamiast Cytuj

Post autor: ewiko »

Kochani Forumowicze, od czasu do czasu przeczytajcie ten wątek i stosujcie się do prośby Admina.... Ciągłe cytowanie każdego słówka naprawdę jest irytujące :roll:
A może ten APEL umieścić na początku każdego działu, bo mam wrażenie że gro uczestników wcale tu nie zagląda. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Gorąca prośba - Odpowiedz zamiast Cytuj

Post autor: Narewka »

Popieram ten apel.Ostatnio bardzo nasiliło się cytowanie postów, szczególnie tylko po to, aby dodać jakiś emotikonek, najczęsciej szyderczy uśmieszek.Sam dobrze wiesz, szanowny Adminie, o kim mowa.Oczywiście pink, Ave czy poprzednio bosman.Jest bardzo niewiele postów tej osoby bez cytowania.Moim zdaniem, Admin powinien na to zareagować. Pozdrawiam Admina .
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Odpowiedz zamiast cytuj...

Post autor: jacky6 »

a ja powtórzę swoje ...
mając równo 15-letnią praktykę - w zakładaniu, moderowaniu, administrowaniu i uczestniczeniu w życiu forum...
jakiekolwiek zacytowanie czystego fragmentu tekstu innego użytkownika - nie zawierającego uśmieszków ( tych wariatków z prawego marginesu ) ani żadnych innych obrazków tudzież fotografii - w żadnym stopniu nie wpływa na szybkość działania forum...
...
mogę jedynie poradzić raczkującym w netowym światku aby wybierali krótki fragment tekstowy co do którego są chętni się odnieść i pozbawić ten fragment wszelakich naleciałości typu uśmieszki i fotografie / obrazki ...
...
na marginesie nudzi mnie kopiowanie na forum memów ( czyli obrazków ) tak powszechnie widocznych w necie choćby na FB...
i to wklejanie bez umiaru...
a od siebie ani większego sensu komentarza ...
to tacy bezmyślni kalkomanii zabijają fora - także i N-S...
...
PS - na spacerach - w kurortach widać wielu kuracjuszy z aparatami fotograficznym...
ale bardzo niewielu z nich umie się pochwalić swoją wiedzą wklejania ich do swoich relacji a już kompletnie dołują ich umiejętności opisu tekstowego ...
i to jest cały problem ...
amen ...

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Odpowiedz zamiast cytuj...

Post autor: administrator »

jacky6 pisze:
...
na marginesie nudzi mnie kopiowanie na forum memów ( czyli obrazków ) tak powszechnie widocznych w necie choćby na FB...
i to wklejanie bez umiaru...
a od siebie ani większego sensu komentarza ...
to tacy bezmyślni kalkomanii zabijają fora - także i N-S...
...
Brawo!
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Gorąca prośba - Odpowiedz zamiast Cytuj

Post autor: basiat »

jacky6 pisze:
...
na marginesie nudzi mnie kopiowanie na forum memów ( czyli obrazków ) tak powszechnie widocznych w necie choćby na FB...
i to wklejanie bez umiaru...



Mnie , jak coś nudzi, to nie czytam, pomijam - Tobie też to radzę

to tacy bezmyślni kalkomanii zabijają fora - także i N-S...

Czyżby :?: :?: :shock: Są gorsi killerzy ;) Czasem jak ich czytam, to niczego nie rozumiem....To dopiero jest zabijanie :evil:

...
PS - na spacerach - w kurortach widać wielu kuracjuszy z aparatami fotograficznym...
ale bardzo niewielu z nich umie się pochwalić swoją wiedzą wklejania ich do swoich relacji a już kompletnie dołują ich umiejętności opisu tekstowego ...
i to jest cały problem ...
amen ...



Nie wszyscy są tacy mądrzy, jak Ty Jacku :roll: :roll:
:mrgreen: :ugeek:
forumowicz

Re: Gorąca prośba - Odpowiedz zamiast Cytuj

Post autor: forumowicz »

witam, bardzo rzadko tutaj zaglądam ale jak widać trzeba,

Po części zgadzam się z Ewiko, Narewką i myślę iż dobrze odczytałam intencje. Rozumiem Admina, ponieważ On jest tym Wodzem forumowym , ma też zupełnie inne spojrzenie na to co my tu wstawiamy, wypisujemy czy kalkujemy.
Natomiast Twoja Jacku mimo wszystko ostra krytyka lekko mnie zadziwia. Jestem "nowa i nieopierzona" w porównaniu z Tobą na forum, ale czuję się nieraz po Twoich uwagach jak ''gówniara", chociaż wcale do mnie bezpośrednio ich nie kierujesz .
Tak , ma się wrażenie, że jesteś właśnie takim Niebieskim Adminem .
Wystarczy jak od czasu do czasu Czerwony Admin napisze tak normalnie , słuchajcie :miejcie uwagę, cytuj, odpowiedz - sama nie wiem , pewnie też robię kalki , ale czy to takie przestępstwo?.
Praktycznie nie ma już obrazków, poza kilkoma tematami : min. śniadanie, kwiaty, no i albumy, no oczywiście czasami komuś coś od czasu do czasu wyskoczy- i co jest dobrze , chyba nikt nie powinien cierpieć z tego powodu.
Wklejanie fotografii i opis z pobytów w pięknych miejscach też powinny mieć umiar, nawet jeśli ktoś wklei obrazek pokazujący Krynicę , nie ze swego aparatu to będzie wielkie przestępstwo? . Nie chciałabym posądzać Cię o to , że tylko Ty możesz i chcesz dokumentować swoje zdobycze turystyczne, ale można odnieść takie wrażenie, jestem w tym najlepszy.
Najlepszym rozwiązaniem dla pisania i zamieszczania tylko odpowiednich(z sensem) słów, zdjęć , opisów jest prowadzenie swego bloga , ale tam ktoś również może napisać .......
Marna jest moja umiejętność wklejania zdjęć ,ale nie oceniam tego u innych.

Dzisiaj Kruszynka zamieściła piękny swój cytat , i niech on będzie myślą przewodnią.

Jak widzisz nie nadużywam ikonek z prawej , a szczególnie tej z wyrazem ironicznym, nie umiem przenosić cytatów z innych wątków, to może lepiej sobie pomagać niż wytykać ....

:kwiat:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Odpowiedz zamiast Cytuj...

Post autor: jacky6 »

barbara-g1 pisze:witam, bardzo rzadko tutaj zaglądam ale jak widać trzeba,
za rzadko zagladając i nie czytając - nie ma się szerszego przeglądu i poglądu - tylko wycinkowy...

barbara-g1 pisze:
Po części zgadzam się z Ewiko, Narewką i myślę iż dobrze odczytałam intencje. Rozumiem Admina, ponieważ On jest tym Wodzem forumowym , ma też zupełnie inne spojrzenie na to co my tu wstawiamy, wypisujemy czy kalkujemy.
A jednak ten wpis wskazuje, że nie pokrywa się z rzeczywistością owe zrozumienie...

barbara-g1 pisze:
Natomiast Twoja Jacku mimo wszystko ostra krytyka lekko mnie zadziwia. Jestem "nowa i nieopierzona" w porównaniu z Tobą na forum, ale czuję się nieraz po Twoich uwagach jak ''gówniara", chociaż wcale do mnie bezpośrednio ich nie kierujesz .
Postawienie znaku równania między krytyką a poradami - to może być mocno zastanawiające...
barbara-g1 pisze:
Tak , ma się wrażenie, że jesteś właśnie takim Niebieskim Adminem .
"Zabieram głos" pisząc na N-S zwykłe posty jako zwykły uczestnik. Administruję na innym polu.
I nie dziwi, że kolący kolor może zachęcić do założenia okularów daltonisty ale bym tego nie polecał.


barbara-g1 pisze: Wystarczy jak od czasu do czasu Czerwony Admin napisze tak normalnie , słuchajcie :miejcie uwagę, cytuj, odpowiedz - sama nie wiem , pewnie też robię kalki , ale czy to takie przestępstwo?.
Praktycznie nie ma już obrazków, poza kilkoma tematami : min. śniadanie, kwiaty, no i albumy, no oczywiście czasami komuś coś od czasu do czasu wyskoczy- i co jest dobrze , chyba nikt nie powinien cierpieć z tego powodu.
:kwiat:
właśnie o tym jest cały czas mowa...

barbara-g1 pisze: Wklejanie fotografii i opis z pobytów w pięknych miejscach też powinny mieć umiar, nawet jeśli ktoś wklei obrazek pokazujący Krynicę , nie ze swego aparatu to będzie wielkie przestępstwo?
Wielokroć była o tym mowa na tym forum, ku pamięci warto zapozanać się z prawami autorskimi.
Ponadto na czym ma polegać ów "umiar" ? Jakaś skala ? rozmiar ?


barbara-g1 pisze: Nie chciałabym posądzać Cię o to , że tylko Ty możesz i chcesz dokumentować swoje zdobycze turystyczne, ale można odnieść takie wrażenie, jestem w tym najlepszy.
Jestem dumny i aż zniebieszczony z bladości :lol:
barbara-g1 pisze: Najlepszym rozwiązaniem dla pisania i zamieszczania tylko odpowiednich(z sensem) słów, zdjęć , opisów jest prowadzenie swego bloga , ale tam ktoś również może napisać .......
Blogosfera to już jak sama inna nazwa wskazuje - inna sfera netu.
Więc jakby co - może stanowić odrębny temat - tyle, że tutaj raczej nie na miejscu.


barbara-g1 pisze: Marna jest moja umiejętność wklejania zdjęć ,ale nie oceniam tego u innych.
Nic nie stoi na przeszkodzie, wklejanie zdjęć jest bardzo podobne do wklejania obrazków.
Instrukcje też można na N-S znaleźć, tylko trzeba chcieć..


barbara-g1 pisze: Jak widzisz nie nadużywam ikonek z prawej , a szczególnie tej z wyrazem ironicznym,
chwalebne aż do bólu...

barbara-g1 pisze: ...nie umiem przenosić cytatów z innych wątków, to może lepiej sobie pomagać niż wytykać ....
przenosiny cytatów proste jak drut - widać nie wszystkim znane - wystarczy się tylko zapytać - taka niewiedza nie przynosi wstydu...
i nikomu korona nie spadnie z tytułu darmowego poradnictwa...
forumowicz

Re: Gorąca prośba - Odpowiedz zamiast Cytuj

Post autor: forumowicz »

Jacku czuję się rozdarta , tak , rozczłonkowałeś mnie , w charakterystyczny tylko dla Ciebie sposób :) .

...............................................

miłej lektury Ci życzę , łącznie z degustacją obrazkową :|
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

całkiem ale nie gołkiem - prośba - odpowiedz zamiast cytuj

Post autor: jacky6 »

barbara-g1 pisze:Jacku czuję się rozdarta , tak , rozczłonkowałeś mnie , w charakterystyczny tylko dla Ciebie sposób :) .

...............................................

miłej lektury Ci życzę , łącznie z degustacją obrazkową :|
sadomasochistą internetowy nie byłem, nie jestem, nie zamierzam być ...
z pismem obrazowym niewiele mam do czynienia ...
żadnego gatunku molestowanie ocierające się o seksizm mnie nie zabawia...
lekturę sobie - nawet w necie - dobieram selektywnie ...
...
moc pozyskiwania wiedzy sieciowej niechaj będzie Ci dana od samego Najwyższego ...

...

:mrgreen: to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Zablokowany