Obrazki na forum

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Obrazki na forum

Post autor: Felice »

Zdjęcie robione na panoramę
Załączniki
5E319234-81DC-45C1-ADBB-17D3F17EDF3F.jpeg
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Obrazki na forum

Post autor: Felice »

To wyszło,a obracanie pionowego nic nie daje😢
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Obrazki na forum

Post autor: moderator »

Standardem jest, że wymiary podajemy w kolejności Szerokość x Wysokość (x Głębokość jeśli jest). Nie dotyczy to tylko obrazów ale ogólnie podawania wymiarów. Twoje zdjęcia tu wklejone mają podane wymiar_większy x wymiar_mniejszy więc w każdym przypadku będą "poziome" i takie tu są. Nie wklejaj proszę więcej tutaj bo wiemy o co chodzi. Jak napisałem jutro sprawdzę czym to się robi na Mac'u i wtedy przetestujesz. Ewentualnie prześlij mi na e-mail jedno z tych zdjęć w oryginalnym formacie a zobaczę jakie to ma deskryptory i jak się wyświetla u mnie.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Obrazki na forum

Post autor: Felice »

Dzięki ok :)
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Obrazki na forum

Post autor: Hipokryt »

strapper pisze: 30 cze 2018 21:48Sprawdziam
A jak to się stało, że na tym zdjęciu wystąpiła usterka pliku graficznego, czyli widoczne pionowe pasy po obu stronach?
Według mnie większość tych zgłaszanych problemów wynika z fotografowania smartfonami a nie aparatami cyfrowymi.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Obrazki na forum

Post autor: Dzia_dek »

Wg mnie to nie jest żadna usterka pliku. Te pionowe, ciemne pasy to elementy konstrukcyjne budynku lub okna.
Zdjęcie jest robione ze środka budynku na zewnątrz. Przy powiększeniu bardzo wyraźnie widać odbicie w szybie.
Moim zdaniem te zgłaszane problemy nie wynikają z tego czym się fotografuje, ale co dzieje się z fotkami później.
Czyli zapis zdjęcia, odwrócenie, zmniejszenie pliku czy dodatkowa obróbka zdjęcia.
Awatar użytkownika
strapper
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1537
Na forum od: 26 lut 2014 08:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Obrazki na forum

Post autor: strapper »

Dzień dobry
Dokładnie tak.To elementy konstrukcyjne. Zgadzam się, że problem powstaje przy skręcie zdjęcia. Mimo, że zostaje zapisane poprawnie, jako załącznik wraca do pierwotnego ustawienia.Dodam, że są to zdjęcia wykonane tabletem i smartfonem.
Dzia_dek dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Obrazki na forum

Post autor: moderator »

Felice, na Mac OS X v 10.11 rzecz ma się praktycznie tak jak na Windows'ach.
Klikasz w obraz i otwiera się aplikacja "Photos", tam z menu masz możliwość obrotu i zapisu pliku. Jest też aplikacja "Preview", w której również masz możliwość obrotu zdjęcia. Możesz skorzystać z prawego klawisza myszy i menu podręcznego "Open with" i tam wskazać w czym otworzyć plik.
Sprawdzałem na wersji anglojęzycznej stąd angielskie nazwy poleceń ale na polskiej wersji powinny brzmieć swojsko - zdjęcia, podgląd, otwórz w...
iOSem nie dysponuję ale powinno być analogicznie jak w każdym telefonie.
Pozdrawiam

Edit:
Sprawdziłem na iOS. Klikasz w zdjęcie, pojawia się przycisk Edycja. W edycji masz kwadracik z wygiętą strzałką symbolizującą obrót. Nic prostrzego, klikasz i obraca się. Czyli jak w każdym telefonie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Obrazki na forum

Post autor: Felice »

Tak zrobiłam z drugim zdjęciem,obróciłam,zapisałam i też nic z tego.
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Obrazki na forum

Post autor: moderator »

Jeśli mi nie prześlesz takiej przykładowej fotki na email, to nie będę dał rady sprawdzić o co z nią chodzi.
ODPOWIEDZ