Podziękowania za posty (plusiki)

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Podziękowania za posty (plusiki)

Post autor: Dzia_dek »

serendypity pozwolę sobie nie zgodzić się z Twoim pomysłem (cyt. " ... bez informacji, kto dał taki plus")
Jeśli nie będzie informacji kto ocenił post to dopiero będzie "wojenka" i wcale nie dotyczy to ocen pozytywnych.
Są pewne osoby (nie będę wymieniał z nicka), które wracają na forum jak bumerang i ich głównym celem jest
wprowadzenie zamieszania i wywołanie kłótni. Nie dają od siebie nic w zamian dla innych użytkowników forum.
Zamiast konkretnej, sensownej czy pożytecznej informacji czasem kilka zdań żywcem "zerżniętych" z Internetu,
albo bezsensowne, infantylne lub wręcz idiotyczne komentarze do wpisów innych osób.
Jeśli dostaną do ręki broń w postaci anonimowego minusa to dopiero będzie tragedia. Wiele sensownych i wartościowych
wypowiedzi będą oceniać negatywnie tylko po to aby się "odegrać". Powtórzę jeszcze raz to co już kiedyś tu pisałem:
- przywrócić oceny postów; pozytywne i negatywne,
- pozostawić informację kto i jak ocenił post,
- nie zliczać (sumować) u forumowiczów ocen postów.
Poza tym możliwość przyznania komuś oceny negatywnej powinna być uzależniona od ... no właśnie ... od czego?
Może od stażu?, od ilości postów (ale w działach sanatoria i rehabilitacja)? Nie wiem, może jakieś inne pomysły?
Na pewno taka możliwość, negatywnej oceny, nie powinna być dostępna w momencie rejestracji na forum.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Podziękowania za posty (plusiki)

Post autor: sztani »

Długo czekałem z napisaniem tego postu. Wszak to ja bylem jednym z pierwszych aby ograniczyć plusy a co za tym idzie i minusy .Jednak przemyślenia jak i lektura postów w tym temacie skłoniły mnie do napisania paru zdań.Plusiki dobra sprawa pod warunkiem ,że dajemy za post merytoryczny ,dotyczący tematów wyjazdowych ,jeśli oceniam dane sanatorium i w sprawach formalnych .(choć tu nie zawsze) często zdarzało się ,że w tematach nazwijmy to"" poważnych "" forumowicze rozmawiali o d...Maryny- nie na temat.Może trochę i spadła aktywność niektórych forumowiczów ale to tych dla których pisanie było dla pisania bez konkretnego związku z tematem .Jeśli zakładam temat związany z wyjazdem lub oceną sanatorium to chcę aby panowała tam wiedza o danym ośrodku i każda forma pomocy w tym forumowiczowi powinna być nagradzana . Każdy lub prawie każdy dysponuje jakąś wiedzą o pobytach ( wyłączam pierwszorazowych ) sanatoryjnych . Zdarza się i to bardzo często ,że forumowicze i to z dużym stażem forumowym zaśmiecają tematem nie związanym z głównym wątkiem dla którego post został założony (powinni świecić przykładem). Cenię posty na temat gdzie forumowicze dzielą się swoją wiedzą ,doświadczeniem i dlatego tu w mniejszej lub większej aktywności jestem .. Moja sugestia dla Admina to taka aby plusy powróciły ,nie sumowane i pod profilem widoczne a tylko jak poprzednicy sugerują przy danym poście. i to w tematach oceń ,wyjeżdżam, i sprawy formalne no może jeszcze schorzenia bym dodał. Pewnie i moje upominanie (czasami) aby nie zaśmiecać tematu nie podobały się co poniektórym forumowiczom ale nie zwracam na to uwagi. Chciałbym aby czasami było na forum mniej agresji . Każdy ma prawo do swojego zdania i trzeba to uszanować . Często trafiają osoby przypadkowe na forum i specjalnie prowokują swoimi tematami innych . Często powracają na forum po zbanowaniu pod innym Nickiem i dalej prowokują . Nie trzeba tu wielkiej wiedzy aby zorientować się kto jest kto znając styl pisania i tematy w których się poruszali. Adminie skoro to takie ważne dla dużej części Braci Forumowej to przywróć plusy ale pod ściśle określonym regulaminem przyznawania. :) :) Zbyszek w jednym czasie pisaliśmy posty ale zgadzam się w 100% z Tobą
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Podziękowania za posty (plusiki)

Post autor: Felice »

Jeśli zakładam temat związany z wyjazdem lub oceną sanatorium to chcę aby panowała tam wiedza o danym ośrodku i każda forma pomocy w tym forumowiczowi powinna być nagradzana .
Dla mnie to jest meritum sprawy.Ktoś poświęca czas opisując miejsce,pobyt,zasady...i wyróżniona zostanie 1 plusem. Druga osoba napisze "Gratuluję przydziału" i bach...10 plusików... ;) :roll: w tym samym dziale.
Ja nadal uważam,że niekoniecznie plusy i minusy powinny funkcjonować jako ocena merytoryczności wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24937
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Podziękowania za posty (plusiki)

Post autor: Sloneczko »

Mnie by się plusiki przydały......nie czytam wszystkiego ;)
Tylko to co mnie interesuje w danym dniu :D Zależy jaki mam nastrój :D
A po takim danym plusiku widziałabym, ze ktoś mi na mój post odpisał ;)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Podziękowania za posty (plusiki)

Post autor: Dzia_dek »

(...) i bach...10 plusików...(...)
I już wiadomo co poniektórych najbardziej bolało i dlaczego Admin dostawał tyle PW ze "skargami.
Felice pisze: (...) Ja nadal uważam,że niekoniecznie plusy i minusy powinny funkcjonować jako ocena merytoryczności wypowiedzi.
Na szczęście, na razie, ze swoją opinią jesteś w mniejszości. Nie sztuką jest "torpedować" czyjeś pomysły,
ale podać swoje, w miarę sensowne, rozwiązanie w jaki sposób podziękować komuś za dobry, wartościowy post.
Pisanie podziękowań słownie za dobry, merytoryczny post - odpada ze względu na "zaśmiecanie" tematu, a z kolei
na PW nie każdy (np. ja sam)ma ochotę pisać. Nadal uważam, że postawienie plusa czy minusa to bardzo szybki
sposób na to, aby ocenić komuś, jego wpis i to nie tylko w tematach "poważnych", ale także w tych "luźnych".
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Podziękowania za posty (plusiki)

Post autor: Felice »

I już wiadomo co poniektórych najbardziej bolało i dlaczego Admin dostawał tyle PW ze "skargami.
Jest to wycieczka do mnie?
To nie trafiona,bo bo ani do Admina nie pisałam o zniesienie taryfikatora,ani mnie nie obchodziła w żadnej formie ilość plusów i minusów.Dałam tylko przykład tego,ze nie zawsze plus jest oceną za merytoryczność.
Ale co bym w tej kwestii nie napisała to i tak zostałabym skrytykowana przez Ciebie...przyzwyczaiłam się do tego :D
Nie sztuką jest "torpedować" czyjeś pomysły
Nie podważyłam niczyjej wypowiedzi,wyraziłam swoje zdanie,a i tak przychylę się do wyboru większości.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Podziękowania za posty (plusiki)

Post autor: Dzia_dek »

Felice pisze:Jest to wycieczka do mnie? (...)
Nie no, bez przesady. Czy Ty gdzieś w moim cytacie widzisz swój nick?
Ale stare przysłowie pszczół mówi: "uderz w stół, a nożyce się odezwą".
Felice pisze:(...),ani mnie nie obchodziła w żadnej formie ilość plusów i minusów.(...)
Czy aby na pewno? Mam pewne wątpliwości co do tego. Ale może o tym to kiedyś.
Felice pisze:(...)Ale co bym w tej kwestii nie napisała to i tak zostałabym skrytykowana przez Ciebie...przyzwyczaiłam się do tego
Felice, nie przyzwyczajaj się do tego. Wprawdzie nie należę do grona Twoich fanów,
ale też nie myślę "biegać" za Twoimi postami i ciągle coś tam, Tobie na przekór, pisać.
A tak w ogóle to przepraszam, ale gdzie tu krytyka z mojej strony?
Ja tylko wyraziłem swoje zdanie i prośbę żebyś podpowiedziała sensowny
i odpowiedni sposób podziękowania za wartościowe i merytoryczne posty.
Felice pisze:(...)wyraziłam swoje zdanie, a i tak przychylę się do wyboru większości.
Myślałem, że do końca na to własne zdanie Cię stać, ale ... co tam ... jak to potocznie się mówi
"tylko krowa nie zmienia swych poglądów", a poza tym ... z prądem zawsze łatwiej się płynie.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Podziękowania za posty (plusiki)

Post autor: Felice »

Ups....tyle twojego co mi nawtykałeś...innego słowa nie da się użyć :D
Miłego wieczoru życzę 8-)
Oczywiście wiesz o mnie więcej niż ja sama...
Nie zakładam swojego fan klubu,więc nie szukam członków tegoż.
forumowicz

Re: Podziękowania za posty (plusiki)

Post autor: forumowicz »

Chciałbym aby czasami było na forum mniej agresji . Każdy ma prawo do swojego zdania i trzeba to uszanować .///// tak w swoim poście napisał Sztani

Witam, swego czasu po długiej nieobecności pod innym nickiem wyraziłam opinię (grzecznie )co sądzę w pewnym temacie i niestety dostałam po łapkach które to napisały.Same negatywne opinie a co gorsze sporo niegrzecznych wiadomości na priv.
Było mi bardzo przykro z tego powodu ;) Ale cóż co nas nie zabije to nas wzmocni.
Moim zdaniem +/- powinny być zachowane w ważnych tematach sanatoryjnych.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Podziękowania za posty (plusiki)

Post autor: Fionka »

Adminie a może by tak pozostawić same plusiki , oczywiście bez zliczania.Taka forma podziekowania, czy tez poparcia wypowiedzi.Bo jeśli mówi się TAK , to nikt nie pyta dlaczego .Jeżeli mamy natomiast inne zdanie to wtedy dyskutujemy.To jaką formę przybiera dyskusja to inna sprawa ale cóż forum to My i tylko o nas świadczy jak się porozumiewamy.Administratorze mam wrażenie że forum zapada w zimowy sen.Myślałam że było tworzone dla nas ale może się mylę.Sorki ja z gatunku tych co to nie mają monopolu na wszystko więc może :?: :?: :?: :?:
Zablokowany