Prace konserwacyjne

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
forumowicz

Re: Prace konserwacyjne

Post autor: forumowicz »

Dzięki Ci Adminku za obszerne wyjaśnienia. I za duży wkład pracy (w taki piękny sierpniowy weekend). Już wiem prawie wszystko, cóż, dla chcącego nic trudnego. Takie nowe doświadczenie, więc trzeba nadążać za zmianami, jeżeli nie chcemy zostać w tyle. Ale nadal podkreślam, że lepsze jest wrogiem dobrego. Większość forumowiczów to ludzie raczej w średnim wieku i (nie ubliżając nikomu) nie do końca sprawnie poruszający się na tym forum. Teraz będą się błąkać po nim w poszukiwaniu .... czegoś, co można było znaleźć bardziej intuicyjnie. Pozdrawiam :kwiat: :serce:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Prace konserwacyjne

Post autor: Dzia_dek »

administrator pisze:Zmiany były konieczne gdyż statystyki odwiedzin strony wskazywały na 20% udział urządzeń mobilnych z małym ekranem, dla których poprzednia wersja forum była jednak dość kłopotliwa w niektórych sytuacjach. Po modyfikacji, mobilni uzyskali dużo większa funkcjonalność,(...)

Takie duże zmiany tylko dla 20%? Ktoś musiał mocno lobbować za tymi zmianami. To duży ukłon w stronę "młodych".
administrator pisze:1. Lista użytkowników jest na dole strony po prawej pod tabelą forów.
Lista uzytkowników jest jeszcze w innym miejscu.
użytkownicy.jpg
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Prace konserwacyjne

Post autor: Felice »

Nie jestem młódką,a zdecydowanie starsza panią,często korzystam z komórki lub tabletu.W moim odczuciu jest lepiej.Wystarczyła chwila żeby zorientować się w nowym systemie działania.Nie przemawia,jak za chwilę zostanę podsumowana,przeze mnie przekora tylko piszę o swoim odbiorze.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Prace bardziej modernizacyjne aniżeli konserwacyjne...

Post autor: jacky6 »

administrator pisze: Zmiany miały na celu dostosowanie strony do coraz liczniejszych urządzeń mobilnych. Teraz forum powinno być łatwiejsze w obsłudze na tabletach i telefonach komórkowych..
To prawda.
Miałem zwyczaj przeglądania nowości na smartophonie ale próba pisania z tego urządzenia za każdym razem kończyła się fiaskiem. Edytowany post znikał w kosmosie po wystrzeleniu.
Pisałem zatem z laptopa - szczególnie jak chciałem wstawić fotografię.
W pozostałych punktach wręcz nie dostrzegam zmian - być może dlatego, że oswoiłem się z odmiennościami na innych portalach.
Gratuluję Adminowi chęci i realizacji wdrożenia modernizacji.
Nie obawiam się spadku poczytności czy też mniejszej liczby nowych postów.
Wręcz przeciwnie - czytelników a raczej userów będzie przybywać.


:mrgreen: to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Prace konserwacyjne

Post autor: Fionka »

Feli Ty sobie świetnie radzisz .Masz smykałkę.Mnie osobiście nie stworzyła zmiana problemu, ot musiałam wsunąć na nos mocniejsze szkiełka jak przy pracy .Mam natomiast znajome w naszym wieku którym poświęciłam sporo czasu a teraz będą musiały uczyć się od nowa .Mnie np. brakuje plusików .Traktowałam je jako podziękowania np. za wyjaśnienie ,za miłe przywitanie itp.Teraz chcąc podziękować po kilku napisanych innych postach muszę wracać do tematu , bo inaczej to będzie groch z kapustą drogi Adminie.Może zastanowisz się nad jakąś inną formą podziękowań :?:
Awatar użytkownika
Marlenka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 301
Na forum od: 30 lip 2015 20:09
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Prace konserwacyjne

Post autor: Marlenka »

administrator pisze: 4. Zgadza się, kontakt po "indiańsku" poprzez dymki. Tak to wymyślono by na małych ekranach mobilnych nie zjadać za dużo miejsca. Po kliknięciu w dymek wyświetla się PW i Email jeśli są włączone oczywiście.
Pozdrawiam
Nie mogę znaleźć tych dymków :o ktoś mi to wytłumaczy? :?:
( korzystam z telefonu) :oops:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Prace bardziej modernizacyjne aniżeli konserwacyjne...

Post autor: jacky6 »

wiesniaczkaela pisze:
Mam natomiast znajome w naszym wieku którym poświęciłam sporo czasu a teraz będą musiały uczyć się od nowa.

Mnie np. brakuje plusików .Traktowałam je jako podziękowania np. za wyjaśnienie ,za miłe przywitanie itp.
Teraz chcąc podziękować po kilku napisanych innych postach muszę wracać do tematu , bo inaczej to będzie groch z kapustą drogi Adminie.Może zastanowisz się nad jakąś inną formą podziękowań :?:

Człowiek całe życie się uczy ...

Powinno wystarczyć krótkie słowo "dziękuję" w jednym poście, jeśli naprawdę chce się taką wolę wyeksponować.

:mrgreen: to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Prace konserwacyjne

Post autor: Fionka »

Zgoda to magiczne słowo powinno wystarczyć ...ale....jak mi mleko kipi i kuchenkę zalewa , a jeszcze w między czasie pralka daje znać że już mogę brać się za wieszanie niewymownych to dwie stronki do tyłu muszę się cofać .To taki bardzo prosty babski przykład .Chyba że to forum nie dla szaraków :!:
Awatar użytkownika
maria123
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1596
Na forum od: 04 lis 2013 21:03
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Prace konserwacyjne

Post autor: maria123 »

Witam :!: Ciężko było wytrzymać przez ten czas prac konserwa :cry: cyjnych. Czego bardzo brakowało, jak tlenu. :serce:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Prace konserwacyjne

Post autor: GIENIA »

Szanowny Adminku ! ....
Czy i jak można odnaleźć tylko wątki na których pisałam . Kiedyś była widoczna opcja , gdzie mogłam wejść tylko na wątki , na których pisałam . Jak teraz tego szukać ? po całym forum ? a gdzie opcje ...... nieprzeczytane , ostatnio dodane .... masakra ...:(..... aż nie chce się juz tutaj logować :(
ODPOWIEDZ