Statystyki użytkownika

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
forumowicz

Statystyki użytkownika

Post autor: forumowicz »

mam pytanie do administratora - czemu ma służyć ta opcja , a w szczególności - posty użytkownika , widoczne dla innych użykowników :?: . proponuję , aby zmienić tę opcję w taki sposób , aby każdy użytkownik , mógł to ukryć .

zauważyłem pewną sytuację . na forum jest sporo profili , które mają zerowy licznik wpisów . po co zatem zakładaja konta :?: forum jest otwarte i publiczne , zatem moga swobodnie czytać . moim zdaniem te zerowe profile służą temu , aby śledzić wpisy konkretnych osób z opcji posty użytkownika . bez konta , nie mają tej możliwości .
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Statystyki użytkownika

Post autor: administrator »

Jak Pan słusznie zauważył w swoim wpisie "forum jest otwarte i publiczne". Forum jest po to by publicznie publikować swoje posty. Czyli przedstawiać je innym. Inaczej nikt by ich nie przeczytał i nie byłoby to forum publiczne. Tak więc licznik był jest i będzie. Zresztą posty danego użytkownika można wyszukać również przez forumową wyszukiwarkę i zobaczyć ile ich jest.
Do pisania wpisów niepublicznych służą Prywatne Wiadomości - PW i one nie są widoczne dla nikogo innego niż właściciel konta, ani nie ma dla nich publicznych liczników.
Co do profili bez postów. Tak, zgadza się, są takie. Sam również nie rozumiem po co ktoś zakłada konto by potem z niego nie korzystać. Nie doszukiwałbym się tu jednak jakichś szczególnych obserwatorów. Nasze forum użytkowane jest w większości przez osoby starsze, a nie młodsze i niestety nie wszyscy radzą sobie dobrze z komputerami. Mam sporo pytań o wydawałoby się proste rzeczy, a jednak zdarzają się, np. kłopoty z aktywacją bo email trafił do spamu i inne.
W cyklach miesięcznych usuwam z forum użytkowników, którzy nie aktywowali konta. Staje się to po wysłaniu minimum dwóch kolejnych przypomnień w miesięcznych odstępach (pierwsze jest automatyczne po założeniu konta i dwa wysyłane przeze mnie). Dlatego tez na przełomie miesięcy można zauważyć, że licznik użytkowników nagle się zmienia.
Pozdrawiam
forumowicz

Re: Statystyki użytkownika

Post autor: forumowicz »

spodziewałem się takiej odpowiedzi ;) , jednak zapytałem :) dzięki za wyjasnienie :|

zastanawia mnie jeszcze opcja przy logowaniu - ukryj mnie w tej sesji . po zalogowaniu , statystyki pokazują czas ostatniego zalogowania - :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Statystyki użytkownika

Post autor: Hipokryt »

W sprawie statystyk i cyferek użytkowników:
- ciekawe czy kiedykolwiek jest przewidziany powrót indywidualnej punktacji, czyli zlikwidowanych "plusików"?
Trochę było wtedy ciekawiej :lol:
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Statystyki użytkownika

Post autor: administrator »

Waldeklat45 pisze: 22 mar 2018 15:00 zastanawia mnie jeszcze opcja przy logowaniu - ukryj mnie w tej sesji . po zalogowaniu , statystyki pokazują czas ostatniego zalogowania - :mrgreen:
Ale nie pokazują stanu bieżącego. Oznacza to tylko tyle i nic więcej. Oglądający profil/listę nie wie czy jest ktoś obecny teraz, czy wylogował się właśnie.
Pozdrawiam
forumowicz

Re: Statystyki użytkownika

Post autor: forumowicz »

Nie do końca oznacza to tyle więcej co nic ;)

np ..... przez kilka dni tylko na chwil kilka zerkam na forum UKRYTY ;) , nie odbieram wiadomości , oczywiste zatem nie odpisuję - po kilku dniach dla św spokoju , odpisuję - nie mogłem być na forum - i masz babo placek - byłeś , bo wczoraj widziałam ostatni czas logowania , dzisiaj sie zmienił - byłeś , nie czytasz , nie odpisujesz :!: :!: :cry:
nie wiedziałem wtedy o tych statystykach :lol: :lol: :lol:

kłamstwo ma jednak krótkie nogi :P :lol: :lol:
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Statystyki użytkownika

Post autor: administrator »

Dokładnie tyle, że "ukrywa status w bieżącej sesji" i nic więcej.

Co do PW to nie działają tak jak e-mail. Ten kto wysyła PW widzi czy adresat odebrał wiadomość. Nie musi w tym celu sprawdzać czy ktoś był na forum czy nie. Nawet jak był, to może miał zły dzień i nie miał ochoty czytać wiadomości, więc zarzuty niesłuszne. Otóż gdy ktoś wyśle PW, to będzie ona "wisiała" w jego skrzynce wiadomości "Oczekujących na odbiór" aż adresat zdecyduje się je odebrać. Gdy zaś adresat otworzy taką wiadomość, to u nadawcy automatycznie wskoczy ona do skrzynki wiadomości "Wysłane". Wniosek - nadawca widzi czy ktoś odczytał czy nie, lepiej więc nie kłamać. A czas ostatniej wizyty wcale nie świadczy o tym czy ktoś akurat miał czas i chęć wchodzić w PW i je czytać czy też nie. Lepiej więc pozostawać w prawdzie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Statystyki użytkownika

Post autor: GIENIA »

I ja mam do Pana administratora pytanie :)

Od czego zależy , że data logowania w .... ostatnio aktywny .... u jednych użytkowników jest widoczna , a u innych nie :?: :roll:


Pozdrawiam :)
forumowicz

Re: Statystyki użytkownika

Post autor: forumowicz »

tego nie zauważyłem :mrgreen: jestem ciekaw co admin odpisze :|
forumowicz

Re: Statystyki użytkownika

Post autor: forumowicz »

Mateczko, a do czego Wam są potrzebne te informacje :?: :roll:
ODPOWIEDZ