Status forumowiczów

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
forumowicz

Status forumowiczów

Post autor: forumowicz »

Do administratora tego forum pytanie o status forumowicza dlaczego zostaje zmieniony z nicka ktos kto tutaj był na: forumowicz .Jestem pewny że ktoś kto tutaj był a nie jest z rożnych przyczyn miał swój nick, zamieszczony przez niego temat takowy miał jako autora .
Po opuszczeniu forum stał się temat anonimowego kogoś czy to jest w porządku? moim zdaniem nie . :? :(
przykład jeden chyba z wielu :

viewtopic.php?f=2&t=2146

oraz inny bardzo mi przykro że osoby tej nie ma że odeszła :? ale czym się te dwie osoby rózniły tutaj ?albo czym się wyróżniały?
viewtopic.php?f=2&t=3343
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Status forumowiczów

Post autor: Felice »

Nie jestem administratorem ale wydaje mi się że jest to kwestia likwidacji konta.
W różny sposób ludzie odchodą z forum. :roll: trochę smutno,że w ten sposób wspomniałeś dokładnie w rocznicę :cry:
Są tacy którzy usuwają konto i w to miejsce pojawia się forumowicz.
forumowicz

Re: Status forumowiczów

Post autor: forumowicz »

Nie zauważyłem ale wyraziłem smutek u mężczyzny to wystarczy . :?
Sam ten status się pojawia myslę że administrator może nie zmieniać .
Dlatego pytam po co ? jak wszyscy to wszyscy .
To jest smutne :?
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Status forumowiczów

Post autor: administrator »

Pierwszy przypadek ma miejsce wtedy gdy ktoś zdecydował się zamknąć konto na forum. Po zamknięciu konta zostają usunięte wszystkie dane rejestracyjne i profilowe oraz prywatne wiadomości. Wśród tych danych jest też dotychczas używana nazwa użytkownika. Na forum pozostają jedynie publicznie wysyłane posty. Osobiście wolałbym pozostawiać mimo wszystko starą nazwę użytkownika, jednak nowe rozwiązania prawne tzw. RODO, wymaga anonimizacji danych i nie przydzielania im żadnych identyfikatorów mogących je wydzielić. Stąd wszystkie posty jakie pozostały po usuniętych kontach mają obecnie takie samego autora "forumowicz" co jest jak najbardziej anonimowe. Oczywiście tu moglibyśmy dać inną nazwę np. kuracjusz, anonim, gość itp. Zobaczymy jak z czasem będzie się to kształtowało, może będą możliwości pozostawiania nicka.
Drugi przypadek dotyczy osoby zmarłej. Taka osoba nie zawnioskuje samodzielnie o zamknięcie konta, zmianę nicku czy cokolwiek innego. Nasza koleżanka została przeniesiona do grupy "W naszej pamięci" otrzymując odpowiednią ikonkę. Omawialiśmy to publicznie tu na forum i taka forma została przyjęta, a nie jest ona nowością lecz rozwiązaniem znanym w internecie. Tu chyba tylko rodzina mogłaby wnioskować o zrobienie czegokolwiek z kontem.
Odpowiadając na pytanie "czym różniły się te dwie osoby?" odpowiadam - nieprzymuszoną wolą zamknięcia konta od tego na co wpływu nie mamy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Status forumowiczów

Post autor: Hipokryt »

Szanowny Adminie -
Jeżeli stary nieaktywny nick został zastąpiony słowem "Forumowicz" to czy można założyć nowy profil i logować się pod zlikwidowaną nazwą użytkownika? Jak to jest uregulowane i czy nie byłoby lepiej tak jak dawniej?
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Status forumowiczów

Post autor: administrator »

Zawsze można było. Zamknięcie konta oznacza zwolnienie nazwy/loginu. Nawet jeśli widniała ona wcześniej przy starych postach to można było to zrobić. Znamy przypadki powrotów forumowiczów pod tymi samymi nazwami. Nie ma powodów by tego zabraniać.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ