Jak usunąć profil?

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
monika
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 23 paź 2011 17:04

Jak usunąć profil?

Post autor: monika »

Jak usunąć swój profil z tego forum?
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jak usunąć profil?

Post autor: administrator »

Nie usuwam konta na podstawie wpisu w poście. Konieczne jest przesłanie żądania na e-mail (ewentualnie PW)
W przypadku e-mail'a powinien on być wysłany poprzez konto na forum lub z adresu, z którego nastąpiła rejestracja.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Jak usunąć profil?

Post autor: jacky6 »

Skromne pytanie.
Czy i w jakiej procedurze powinien być usunięty profil osoby która odeszła na wieczną wartę ?
Zetknąłem się z tym problemem na innych forach i portalach.
Różnie się podchodzi.
Ale osoby nieświadome - przychodzące później - piszą do danej osoby - już na tym świecie nieobecnej - posty i listy...
Optymalnym rozwiązaniem byłaby likwidacja konta na podstawie wniosku kogoś z rodziny - rzecz w tym, że często rodzina nie wie o aktywności na forum / portalu.
To tyle na razie w tej kwestii.
Zainteresowanym wiadomo będzie jaką Osobę miałem na myśli...

:mrgreen: to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Jak usunąć profil?

Post autor: Dzia_dek »

Sądzę, że absolutnie nie powinno się usuwać profilu ani konta takiej osoby jak Selene [*].
Nie stawiajmy jej na równi z takimi osobami, które same z jakichś tam powodów usunęły swoje konta.
Uważam (jest to tylko oczywiście moje skromne zdanie), że w miejsce Jej tytułu "Przyjaciel Forum" powinna
być "notka" np. "Odeszła", a w miejsce Jej awataru np. paląca się świeczka lub awatar "przepasać kirem".*
Osobiście skłaniałbym się ku pierwszej formie (świeczka). Byłoby to wymowne nawet dla nowych forumowiczów,
a jednocześnie doceniałoby zaangażowanie i wkład jaki włożyła Selene w to Forum.
Ale tak jak wspomniałem wyżej to tylko moje skromne zdanie w tej kwestii.
*[wydaje mi się, że technicznie nie stanowiłoby to dla Admina problemu]
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Jak zmienić opis profilu ?

Post autor: jacky6 »

Oceniam propozycję Dziadka jako wyższej klasy.
Szacun.
Być może regulamin forum nie przewidział takiej sytuacji ale inicjatywa i możliwości Admina mogą zdziałać wszystko co należne osobie śp. Selene jak i innych nieprzewidzianych obecnie sytuacji.

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Jak zmienić opis profilu ?

Post autor: Dzia_dek »

jacky6 pisze:(...)Być może regulamin forum nie przewidział takiej sytuacji ale inicjatywa i możliwości Admina mogą zdziałać wszystko co należne osobie śp. Selene jak i innych nieprzewidzianych obecnie sytuacji.
Pisząc powyższy post dokładnie to miałem na myśli, Jacku.
Wczoraj dla Niej [*] - dziś - jutro - za ileś tam - dla nas.[/b]
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jak usunąć profil?

Post autor: administrator »

Dziękuję Panowie za rozważania nad tą sprawą. W sumie nie jest to problem techniczny, a raczej moralny, jednak sam już go rozważałem i miałem w głowie pomysł podobny do pomysłu Dzia_dka. Jednak lepiej pozostawić oryginalny awatar, ewentualnie dodać czarną przepaskę gdyż to nie ja go przydzielałem ani wymyślałem. Co do nazwy dodatkowej... na FB stosuje się "In memoriam" czyli polskie "Ku pamięci". Aby nie powtarzać tego samego proponuję "W naszej pamięci", gdyż "Odeszli' może być nieco mylące i stwarzać pozory, że odeszli z forum zamykając konto.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jak usunąć profil?

Post autor: Felice »

Moim zdaniem ważne jest by konto deaktywować,by za jakiś czas nie pojawiła się informacja o urodzinach,czy możliwość oceny wypowiedzi.Nie wiem,czy dobrego określenia użyłam,ale chodzi mi o to by konto było nieaktywne.A reszta pomysłów jak najbardziej w mojej ocenie trafiona.
forumowicz

Re: Jak usunąć profil?

Post autor: forumowicz »

I uszanować fakt że nie każdy chciałby by w miejsce jego awataru wstawić świeczkę czy czarną przepaskę.Żałoba u różnych osób ma inny kolor u jednych czarny u innych biały.Trzeba by informacja była neutralna światopoglądowo .
Z wyrazami szacunku . :kwiat:
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jak usunąć profil?

Post autor: administrator »

Hmmm... wydaje mi się, że światełko świeczki jest przekazem uniwersalnym chyba w każdej kulturze. Jak również przyjęte jest dekorowanie portretu, nazwiska czy flagi czarnym kirem. Oczywiście są wyjątki ale to raczej gdzieś w Azji czy Afryce.
Przygotowałem też ikonkę, która mogłaby być umieszczona w miejscu symbolu gwiazdek czy słoneczka.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ