Jak postępować z trollami?

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
Awatar użytkownika
roxy
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 475
Na forum od: 24 sty 2014 23:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Jak postępować z trollami?

Post autor: roxy »

Bardzo prosiłabym Admina o opracowanie systemu postępowania z trollami typu ostrzeżenia, zawieszenie czasowe, w ostateczności usunięcie z portalu. Myślę, że świadomość ewentualnych konsekwencji powstrzyma pewne osoby od nieodpowiedniego zachowania się na forum. Nie może tak być, że wszystkie osoby cierpią przez jedną przekonaną o swej wyjątkowości, bezkarnie wyśmiewającą się z innych, deprecjonującą pozostałych użytkowników forum. Brak reakcji może po prostu zniechęcić użytkowników do aktywnego uczestnictwa w życiu forum.
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 933
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Jak postępować z trollami?

Post autor: Narewka »

Temat nadal aktualny, niestety.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jak postępować z trollami?

Post autor: Felice »

Narewka,widocznie dla tych ludzi na tym forum jest miejsce.Ja nie kryję oburzenia w tej kwestii,wykasowywania moich postów bez podania przyczyny,a funkcjonowaniu osób nic nie wnoszących w żadnych kwestiach tylko w złośliwości.
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jak postępować z trollami?

Post autor: administrator »

Mili Państwo, przede wszystkim są sprawdzane posty, które zostały zgłoszone do moderacji (ikonka wykrzyknika).
Proszę też zrozumieć, że jeśli podejrzewamy, że dany post jest zwykłym trollowaniem, to przede wszystkim na niego NIE ODPOWIADAMY lecz właśnie zgłaszamy do mnie.
Jeśli ktoś odpowiada, za każdym razem dopisując swoją kontrę do postu trolla, to sam również staje przynajmniej po części trollem i nie ma tu usprawiedliwienia.
Proszę się zatem nie dziwić, że kasuję posty nie na temat. Do skasowanego postu nie ma komentarza i nie będzie, nie ma miejsca na przechowywanie śmietnika.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jak postępować z trollami?

Post autor: Felice »

Proszę się zatem nie dziwić, że kasuję posty nie na temat.
Nie do końca tu się zgodzę.Ostatnio bardzo skrupulatnie kontroluję swoje wpisy i z pełną odpowiedzialnością stwierdzam,że skasowane zostały posty,nie będące odpowiedzą na zaczepki Trolla i były na temat.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jak postępować z trollami?

Post autor: Felice »

Zostałam poinformowana,że post mógł zostać skasowany w grupie innych postów.....przyjęłam to do wiadomości jako możliwe i do zaakceptowania.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jak postępować z trollami?

Post autor: jacky6 »

Felice pisze:Zostałam poinformowana,że post mógł zostać skasowany w grupie innych postów.....przyjęłam to do wiadomości jako możliwe i do zaakceptowania.
zostajemy poinformowani wtórnie ale nie znajdujemy uzasadnienia ...
ani żadnych detali ...
kij w oko temu - kto się pyta o drogę ?
...
Chciał czy Niechciał ale Musiał do tablicy jest proszony...
Miałem takich kolegów w klasie maturalnej - tak ich wzywał nauczyciel ...
lata upłynęły a historia się powtarza ...
czy mamy sobie rzec - "kiep z nimi" ?

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jak postępować z trollami?

Post autor: administrator »

administrator pisze: Proszę się zatem nie dziwić, że kasuję posty nie na temat. Do skasowanego postu nie ma komentarza i nie będzie, nie ma miejsca na przechowywanie śmietnika.
Jacky, napisałem to wyraźnie. Nie będę trzymał tu historii skasowanych postów i komentarza do nich dlaczego zostały skasowane. Nie ma na to miejsca.
Patrz regulamin forum, punkt 6 "Moderator lub administrator ma prawo do korekty, zmian lub usunięcia z forum dowolnego postu bez podania uzasadnienia".
Komentarz więc jest jeden:
- post łamie regulamin,
- post jest nie na temat,
- post odnosi się bezpośrednio do postu, który został skasowany i samodzielnie nie ma racji bytu,
- wszelkie pyskówki również idą precz jeśli na nie trafię.
Tym nie mniej i tak staram się nie nadużywać tej funkcji o czym forumowicze dobrze wiedzą i nieraz wręcz ponaglają mnie bym usunął jakiś post.
Pozdrawiam i spokojnej nocy.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jak postępować z trollami?

Post autor: andrzej1955 »

Witam,nie wiem czy sprawa dotyczy trolla,ale chciałem poruszyć sprawę osuwania postów na wniosek ich autora-po ich usunięciu niektóre następne pisane przez inne osoby tracą sens lub go wręcz zmieniają :!: Pozdrawiam
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jak postępować z trollami?

Post autor: administrator »

Jeśli zauważę taką zależność, to często usuwam również te posty, które tracą sens po usunięciu postu, do którego się odnoszą. Wymieniłem to wyżej jako jeden z przypadków.
- post odnosi się bezpośrednio do postu, który został skasowany i samodzielnie nie ma racji bytu,
Jednakże, nie zawsze uda mi się wczytać aż tak, by tę zależność zauważyć. Czasem posty odnoszące się do usuniętego, znajdują się nieco dalej i ciężko je wychwycić nie biorąc udziału w dyskusji.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ