Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zbigniew165 »

Może ktoś dzwonił o zwroty z NFZ łódzkiego, gdzie w chwili obecnej można wyjechać i czy takie są na reumatologię.
Awatar użytkownika
VVENUS
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 964
Na forum od: 17 mar 2016 19:56
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: VVENUS »

Zbyszku trzeba dzwonić, bo sytuacja w ciągu 1 godziny może się zmienić. Ja dzwoniąc pod koniec września w jeden dzień usłyszałam: '' nic nie ma ''. Na drugi dzień o godz 10 Pani podała mi 3 sanatoria do wyboru właśnie na reumatologię. Byłam zaskoczona, :o ale w ciągu pół godz sprawdziłam połączenia, opinie, daty itd.. i wybrałam Iwonicz Zdrój :D
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zbigniew165 »

Już jesteśmy umówieni z Maryann i Małgosią 69, że będziemy dzwonić do Łodzi marzec, kwiecień w sprawie zwrotów i oczywiście nad morze. Liczymy na to, że uda się nam wiosną wyjechać. Oczywiście wcześniej niż przewiduje nasza kolejka. Na początku stycznia jadę z ZUS do Ustronia-Równica.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Zbigniew165...pod koniec marca już zaczyna się problem ze zwrotami,a tym bardziej nad morze,chyba,że wstrzelisz się w okres świąteczny,tam jeszcze można coś upolować...powodzenia życzę.
Tak na marginesie ile czasu zajęło Ci otrzymanie skierowania z ZUS ? (od momentu złożenia do otrzymania terminu wyjazdu) i czy przy weryfikacji w zusie miałeś możliwość wyboru terminu i miejsca? W małopolskim nie bardzo chcą dawać leczenie dalej niż do 200 km od miejsca zamieszkania.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zbigniew165 »

Alien już ci odpowiadam. Sam ściągnąłem wniosek z internetu, wypełniłem, dałem pani doktor do wpisania rozpoznania choroby i numeru. Zaniosłem osobiście do inspektoratu ZUS i po półtora tygodnia dostałem pismo z ZUS, Ze za trzy dni mam komisję w ZUS. Na komisji pani doktor, orzecznik przejrzała dokumenty, zrobiła wywiad i po zbadaniu mnie zaczeła pisać. Na koniec powiedziała, że mam iść do pokoju numer..... i już wiedziałem, że mam przyznane sanatorium. Udałem się do pokoju .... i tam pani spojrzała na orzeczenie, usiadła do komputera i zapytała mnie, czy odpowiada mi Ustroń, Zapytałem tylko czy to do Równicy i usłyszałem, że tak. Wtedy zaproponowała mi dwa terminy do wyboru, drugi styczeń lub koniec stycznia. Wybrałem oczywiście drugi styczeń, bo jeszcze nie ma ferii szkolnych. W dalszej rozmowie dowiedziałem się, że mogę ponownie w maju złożyć wniosek i wyjechać jesienią ponownie do sanatorium. Opowiedziałem ci wszystko po kolei jak dostałem skierowanie do Ustronia. Czyli od złożenia wniosku do komisji dwa tygodnie i skierowanie mam już w kieszeni, a drugiego stycznia melduję się ok. godz. 7.00 w Ustroniu, gdzie już na mnie czeka pokój jednoosobowy zarezerwowany drogą mailową. To wszystko. Jak masz jakieś pytania to chętnie odpowiem.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Zbigniew,dzięki za obszerną i wyczerpującą informację,gratuluję tak szybkiego załatwienia sprawy i miejsca wyjazdu...czyżby przez ZUS pokoje jedynki były bezproblemowe ,czy na Równicy nie robią problemu? Za dopłatą czy gratis?
Ja co prawda mam góry za oknem i nie bardzo mnie w nie ciągnie,ale niestety z wywiadów jakie przeprowadziłem,małopolski ZUS pewnie sądzi,że nadal jest 1930 rok i mamy ograniczony dostęp do morza...noszę się z zamiarem złożenia wniosku na wyjazd ,bo kolejka z funduszu się wydłuża,a i na zwroty z NFZ też u nas dopiero można się starać po weryfikacji po 18 miesiącach.
To miłego wypoczynku i nie zapomnij o łańcuchach na koła ;)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: zbigniew165 »

Z jedynkami w Równicy nie ma problemu, bo tam są tylko jedynki i dwójki. Kolega teraz wrócił z Równicy, a był z NFZ i też rezerwował przed wyjazdem drogą mailową. On dopłacał, tak jak wszyscy z NFZ, a my z ZUS nic nie dopłacamy. Dlatego wybrałem Ustroń-Równicę. Ja jadę na pulmonologię, czyli astmę oskrzelową. Chyba pojadę autobusem, bo mam bezpośredni z domu do Ustronia. Jest to PKS relacji Ustka -Wisła i czeka mnie tylko 4 godziny jazdy.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Wyjazd ze zwrotów

Post autor: jacky6 »

zbigniew165 pisze: 19 lis 2017 21:43 Chyba pojadę autobusem, bo mam bezpośredni z domu do Ustronia. Jest to PKS relacji Ustka -Wisła i czeka mnie tylko 4 godziny jazdy.
????

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Felice »

Co tu takiego dziwnego jest?
Ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem....
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: alien »

Felice ,bravo! :lol: :lol: :lol:
Jacky6 z Łodzi lub okolic to tyle się jedzie do Ustronia...PKS-em..
ODPOWIEDZ