Sanatoria ZUS 2018

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Dusia
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 14 wrz 2013 15:46
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Dusia »

Chyba mieli wolne terminy stosunkowo szybko i chcieli je rozdysponować. :roll: U mnie Pani od skierowań mówiła ,że nie wcześniej niż maj. Mam nadzieje ,że tak będzie.
8asia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 18 sty 2018 15:30
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: 8asia »

Jula6 pisze: 22 sty 2018 08:33 8asia,a gdzie chodzilas na rehabilitacje?już nie chodzisz?
Chodziłam na Warszawską 79 i dodatkowo na ul. Przygodną na masaże. Teraz chodzę na same masaże a ćwiczenia wykonuję w domu.
Dzisiaj dostałam skierowanie z ZUS-u do BiaVita Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów, turnus od 28.01.2018 na 24 dni.
Awatar użytkownika
aniag
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1055
Na forum od: 01 mar 2014 16:51
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: aniag »

:D Ustroń mój wymarzony 😊ale nie dla mnie niestety
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Fionka »

Montenegro , możesz zmienić termin na podstawie dokumentu potwierdzającego przybliżony termin badań w klinice . Jeżeli miejsce Ci odpowiada ,to bez zmiany miejsca.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Fionka »

aniag pisze: 22 sty 2018 18:42 :D Ustroń mój wymarzony 😊ale nie dla mnie niestety
A może stety. Tylko widzę że jeszcze ze dwa tygodnie przyjdzie nam czekać na wyrok :lol:
montenegro
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 27
Na forum od: 04 sty 2018 19:49

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: montenegro »

wiesniaczkaela pisze: 22 sty 2018 18:45 Montenegro , możesz zmienić termin na podstawie dokumentu potwierdzającego przybliżony termin badań w klinice . Jeżeli miejsce Ci odpowiada ,to bez zmiany miejsca.
Jutro będę dzwonić. Zobaczymy co sie da zrobić.
moniqa
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 07 lis 2017 19:29
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: moniqa »

Można też zmienić termin badań powołując się na przyznany turnus rehabilitacyjny.
Przecież to nie jest duży problem dla ośrodka.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Fionka »

Nie wydaje mi się aby można było łatwo zmienić termin badań w ośrodku onkologicznym . Ja swój mam ustalany w czasie wypisu i zmianę muszę ustalać z Dyrektorem Instytutu. Raz mi się udało . Na dodatek jest jeszcze takie małe coś , że jadąc na rehabilitacje wolimy wiedzieć jak wygląda nasz stan zdrowia . Mimo upływu lat lękowiec przed badaniami towarzyszy jak cień :( :roll:
moniqa
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 07 lis 2017 19:29
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: moniqa »

Elu, napisałam, że można :)
Może gdzieś będzie łatwiej zmienić.
Nie próbując, to nie wiemy, czy to łatwo, czy nie.
A skąd wiadomo, że wizyty w ośrodku onkologicznym nie ustalą nam wcześniej, niż to było zaplanowane?
Możemy jechać na rehabilitację, w terminie ustalonym prze zus , z odbytą wizytą w ośrodku onkologicznym i z wiedzą o swoim stanie zdrowia.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Fionka »

Witam.W zasadzie masz rację.Nie wiem jak to wygląda w innych ośrodkach.Kierowałam się swoim doświadczeniem i emocjonalymi odczuciami.Nie kierowały mną złe intencje.Kiedyś wyjechałam,na 2 u tygodniowy turnus przed pobytem w klinice i był to zmarnowany turnus.No ale to moje odczucia .Życzę montenegro aby załatwiła sprawe dla niej najkorzystniej. :) Pozdrawiam i miłego dnia.
ODPOWIEDZ