Wyjazd ze zwrotów

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: GIENIA »

Zanim Wienia wróci z weryfikacji , będzie ciepło :D
rybka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4557
Na forum od: 13 mar 2013 15:51

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: rybka »

kryzny pisze: 15 mar 2018 12:21 Ciekawa jestem czy ktoś kiedyś dostał Busko - Zdrój ze zwrotów
Zimą mogłam jechać do Buska ze zwrotów - wybrałam Krynicę :)
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Dagna »

Hihi a zapytam o Busko - siarka mi potrzebna bardziej niż borowina. Dam znać ale to dopiero za 2 tygodnie mogę dzwonic
Awatar użytkownika
To_ja_Jowita
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 934
Na forum od: 27 sty 2017 22:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: To_ja_Jowita »

Czy aby dostać wyjazd ze zwrotów to dokumenty muszą być po weryfikacji? Czy tylko wystarczy jak odległość od poprzedniego sanatorium wynosi więcej niż 18 miesięcy ????
forumowicz

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: forumowicz »

Witaj Jowita !Dokumenty nie muszą być po weryfikacji ,tzn; po 18 miesiącach. O przydział ze zwrotów masz prawo ubiegać się po 12 mcach od daty ostatniego pobytu będąc w kolejce na wyjazd.Najwięcej zwrotów to okres zimowy i ciemny listopad.Liczyć się jednak trzeba z tym,że otrzymasz miejsce tam gdzie nie chciałaś jeśli chodzi o krajobraz.Znam to z autopsji.Decyzja musi być szybka ze strony chętnego na zwrot. Miałaś wpisane nadmorskie , otrzymasz ze zwrotu np; sanatorium w lesie 2 km za wioską" sanatoryjną". To wszystko zależy od ilości chętnych na wyjazd w danym O W NFZ. Przy 75 tys, 100 tys. kolejce nie ma sensu dzwonić i pytać o zwroty. Pozdrawiam Kotek1972 :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Felice »

Kotek o zwroty można ubiegać się po 18 miesiącach od ostatniego pobytu. Weryfikacja dotyczy ważności wniosku i czasem te terminy mogą się zbiec.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Atina »

Felice pisze: 20 mar 2018 23:08 Kotek o zwroty można ubiegać się po 18 miesiącach od ostatniego pobytu. Weryfikacja dotyczy ważności wniosku i czasem te terminy mogą się zbiec.
Potwierdzam...wczoraj osobista wizyta w NFZ...18 miesięcy od ostatniego pobytu :)
rybka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4557
Na forum od: 13 mar 2013 15:51

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: rybka »

U nas w Śląskim ze zwrotu mogłam skorzystać dopiero po 34 miesiącach od ostatniego pobytu. :shock:
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Bogutka5 »

Oj w śląskim to buuu i z czekaniem i zwrotami i och. Współczuję.
U nas w zachodniopomorskim jak należy 18 miesięcy od ostatniego powrotu z sanatorium. Można dzwonić, pytać, panie bardzo miłe.
Bogutka
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wyjazd ze zwrotów

Post autor: Atina »

Bogutka5 pisze: 21 mar 2018 09:24 Oj w śląskim to buuu i z czekaniem i zwrotami i och. Współczuję.
U nas w zachodniopomorskim jak należy 18 miesięcy od ostatniego powrotu z sanatorium. Można dzwonić, pytać, panie bardzo miłe.
Bogutka
U nas także można dzwonić,pytać aczkolwiek nie są takie ...miłe :roll: szkoda,mało empatii
ODPOWIEDZ