Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Fionka »

Ja miałam w trybie pilnym i 2 lata minimum .Nie liczyłam na odpowiedz przed upływem 2 lat.Zobaczymy w poniedziałek
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Fionka »

Dzwoniłam do Buska i okazało się że mam się tam pojawić osobiście w celu konsultacji lekarskiej .Jeżeli dobrze zrozumiałam to jest jakiś nowy program pionierskiej metody .Dowiem sie na miejscu dokładnie o co chodzi i napiszę .Jeżeli będę się nadawała to leczenie w pierwszym kwartale 2018 r.Najpierw jednak wycieczka w listopadzie do Buska .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20132
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Elu w którym sanatorium masz złożone papiery?
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1392
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Bunia »

długa kolejka mnie czeka do Buska Zdroju do WSZUR :D

Felice :kwiat: mam pytanie,w jakim przypadku lekarz może napisać pilne ? czeka mnie wizyta u następnego specjalisty,który takie skierowanie może wypisać ,

Pozdrawiam Bunia
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20132
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Bunia głównie w zaostrzeniu chorób przewlekłych motywując pogarszaniem się stanu zdrowia.
Tylko jest jedno ale....to co lekarz kierujący napisze najmniej wszystkich obchodzi :roll: .To dane sanatorium decyduje na jaki tryb jest się zakwalifikowanym.
A kierowanie w trybie pilnym do szpitali reguluje zarządzenie Ministra Zdrowia.
Na ogólnoustrojówkę w trybie pilnym głównie świeżo po zabiegach,pobytach w szpitalu dotyczących znacznego zaostrzenia schorzenia .
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1392
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Bunia »

Felice :kwiat:
Bardzo dziękuję :)
To w moim przypadku pilne.
Pozdrawiam Bunia.
ewlinka7
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 122
Na forum od: 16 cze 2014 20:24
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: ewlinka7 »

Witam wszystkich forumowiczów :D dopiero wczoraj zostałam uświadomiła ze istnieje takowa forma rehabilitacji jak Ogolnoustrojowa :D - trochę poczytałam na forum na ten temat, ale nie wiem czy na obecną chwilę można składać do kilku miejsc jednocześnie -czy ta era niestety dobiegła juz konca :D :D i czy na taką formę rehabilitacji skierowanie może wypisać specjalista -neurolog ale z prywatnego gabinetu czy musi to być skierowanie z przychodni? ?? Na wizytę u specjalisty czeka się czasem kilka miesięcy, wiec z prywatnego gabinetu byłoby znacznie szybciej a lekarz ten zna moja historie choroby :D może znacie odpowiedz i na te pytania? ?pozdrowienia dla wszystkich kuracjuszy :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20132
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Może być z prywatnego gabinetu bo to jest skierowanie do szpitala.
Miałam tak i nikt mi nie odrzucił.
Jeszcze program komputerowy nie odrzuca kolejek w różnych miejscach,jest tylko informacja w ZIP-ie,że oczekujesz w kolejce.
ewlinka7
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 122
Na forum od: 16 cze 2014 20:24
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: ewlinka7 »

Felice :D :D bardzo dziękuję za info, jutro podzwonie do Buska Zdroju i Krynicy Górskiej jaki jest czas oczekiwania i czy sa-ewentualnie w jakiej wysokości dopłaty do turnusu i umowie się z lekarzem. Chyba ze możecie polecić mi jakieś miejsce nad morzem z dobrą rehabilitacja- bo nie mam zielonego pojęcia jakie ośrodki nad morzem proponują ta formę rehabilitacji. Felice - na ta chwile mam jeszcze jedno pytanie - może się orientujesz czy jak mam orzeczenie o niepełnosprawności -stopień umiarkowany, to mam je też wysłać wraz z załączona dokumentacja- czy będzie to jakiś dodatkowy atut i czy w razie dopłaty do takiego turnusu poniesione koszty mogę odliczyć sobie od podatku- koszty dojazdu na rehabilitację w ubiegłym roku odliczalam, wykupione zabiegi dodatkowe tez, ale nie wiem czy takie dopłaty do turnusu tez mogę? ? Orientujesz się może w tym temacie? ? Z góry jeszcze raz dzięki za udzielone rady i jeżeli będziesz w temacie to i za kolejne :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20132
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

W samym przydziale orzeczenie o niepełnosprawności nic nie zmieni,większość oczekujących ja ma.W rozliczeniach tak,każda forma dopłaty do rehabilitacji podlega odliczeniom.
Nad morzem jest z dopłatą w Świnoujściu w Adamie i Ewie,w Neptunie w Jantarze,o tych wiem.
ODPOWIEDZ