Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
ewlinka7
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 122
Na forum od: 16 cze 2014 20:24
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: ewlinka7 »

Felice- bardzo dziękuję za błyskawiczna odpowiedź :D teraz nic - tylko załatwić skierowanie i wysłać :D jeszcze raz dzięki i pozdrowka
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: jacky6 »

Felice pisze:
Jeszcze program komputerowy nie odrzuca kolejek w różnych miejscach,jest tylko informacja w ZIP-ie,że oczekujesz w kolejce.
W odniesieniu do rehabilitacji ogólnoustrojowej to nie zetknąłem się z przypadkiem informowania w ZIP o usadowieniu w kolejce.
Wręcz przeciwnie należało telefonować do obiektów prowadzących RO gdzie wysłałem ( ja i połowica ) wnioski aby dowiedzieć się, czy zostały przyjęte do realizacji.
Chyba, że każdy oddział regionalny NFZ rządzi się swoimi prawami.

:mrgreen: to przyjemnie żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: jacky6 »

Sorry - zbyt krótki czas na reedycję uniemożliwił mi poprawkę.
Czynię to dopiero teraz.
Jest inaczej ale wygląda to tak, że co prawda wisi w ZIPie fakt przyjęcia wniosku ale z dopiskiem "informacja niesprawozdawana".
Co to znaczy to sformułowanie ?
Po telefonie do "mojego" ośrodka dowiedziałem się, że planowany termin realizacji to maj AD 2023.
Potem nawet przyszło pismo o tej treści.
Połowica załapała się do innego ośrodka z terminem realizacji maj 2018 ale jest to ośrodek, gdzie dobowa dopłata wynosi 70 plnów za dobę.

:mrgreen: to przyjemnie żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Jacky6 to że ty się nie zetknąłeś nie znaczy że tak nie jest.
Jeżeli tak napisałam to znaczy,że mam wiedzę na ten temat z własnego ZIP....cudzych nie oglądam.
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1388
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Bunia »

Felice pisze:Może być z prywatnego gabinetu bo to jest skierowanie do szpitala.
Miałam tak i nikt mi nie odrzucił.
Jeszcze program komputerowy nie odrzuca kolejek w różnych miejscach,jest tylko informacja w ZIP-ie,że oczekujesz w kolejce.
Mi z prywatnego gabinetu nie przeszło :!: Dostałam pismo z Buska że czekam w kolejce , ale muszę dosłać właściwe skierowanie :!:
A mogą takie wystawić oddziały szpitalne i przychodnie specjalistyczne przyszpitalne. Już odesłałam ,mam nadzieję że dobre skierowanie, teraz czekam na odpowiedz z Buska.
Kolejki do specjalistycznych u mnie w Koszalinie od 2 tygodni do 10 miesięcy , najkrócej do rehabilitacyjnej.

Super bo dostane jeszcze jedno to wyślę może do Krynicy.

Pozdrawiam
Bunia
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Moje przeszło,więc jakies podstawy musza być.
To ze strony NFZ
Skierowanie do szpitala może wystawić każdy lekarz, także niebędący lekarzem ubezpieczenia zdrowotnego, jeżeli cel leczenia nie może być osiągnięty przez leczenie ambulatoryjne. Lekarz ubezpieczenia zdrowotnego lub felczer ubezpieczenia zdrowotnego, kierując pacjenta do leczenia szpitalnego, dołącza do skierowania: kopię wyników badań diagnostycznych i przeprowadzonych konsultacji, będące w jego posiadaniu, umożliwiające kierującemu postawienie wstępnego rozpoznania stanowiącego przyczynę kierowania do szpitala. Do skierowania dołącza również istotne informacje o dotychczasowym leczeniu specjalistycznym lub szpitalnym oraz zastosowanym leczeniu. Żaden przepis nie uzależnia zakwalifikowania do leczenia szpitalnego/ wpisania na listę oczekujących lub przyjęcia do szpitala od dostarczenia przez pacjenta skierowania z „poradni przyszpitalnej”. Nie jest zatem zasadne domaganie się, by pacjent takie skierowanie posiadał. Odsyłanie pacjentów, którzy mają już skierowanie do szpitala - wystawione przez lekarza POZ lub z poradni specjalistycznej, by zarejestrowali się ponownie, tym razem w „poradni przyszpitalnej” i tam uzyskali kolejne skierowanie do szpitala, nie ma podstaw prawnych. Oryginał skierowania należy dostarczyć do szpitala nie później niż w terminie 14 dni roboczych od dnia dokonania wpisu na listę oczekujących. Skierowanie można dostarczyć: osobiście, przez osobę trzecią lub wysłać je do świadczeniodawcy pocztą.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

To z portalu Puls Medycyny
Zasadą jest, że skierowania wymagane do uzyskania świadczeń finansowanych przez NFZ mogą być wystawiane tylko przez lekarzy ubezpieczenia zdrowotnego, tzn. lekarzy posiadających własne kontrakty z NFZ bądź też przyjmujących w ZOZ-ach, które takie kontrakty posiadają. Leczenie szpitalne stanowi wyjątek.

Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11571
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Atina »

Proszę napiszcie jak długo po wysłaniu skierowania na leczenie ORO w danym ośrodku,czeka się na odpowiedz ?
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1388
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Bunia »

Atina bardzo szybko , do 2 tygodni.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1388
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Bunia »

Felice u Ciebie inny przypadek ,Ty raczej miałaś po szpitalne,lub właściwy lekarz. A ja choroby przewlekłe i dostałam taką odpowiedz :

w przypadku zaostrzeń chorób przewlekłych przez lekarza poradni:
rehabilitacyjnej
urazowo-ortopedycznej
neurologicznej,
reumatologicznej.

teraz wystawił mi neurolog, za kilka dni mam dostać od rehabilitanta.
A 5 pażdziernika od ortopedy .
ODPOWIEDZ