Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Rehabilitacja ogólnoustrojowa w PL

Post autor: jacky6 »

ewlinka7 pisze: 11 paź 2017 16:04 ...po przeanalizowaniu mojej dokumentacji komisja zakwalifikowała mój przypadek jako pilny na ORO z terminem przyjęcia na początek 2023 roku. Czekam wiec cierpliwie :D ;)
Tak jest we większości ośrodków prowadzących rehabilitację ogólnoustrojową.
Późną wiosną tegoż samego roku oczekiwać na mnie będą w Lądku Zdroju u św. Stanisława.
...
Tak na marginesie - próbowałem swego czasu w kilku krajowych ośrodkach sondować możliwość i koszty w opcji komercyjnej.
Odpowiedzi były raczej wymijające.
Czy zdarzył się kiedyś - komuś przypadek komercyjny w rehabilitacji ogólnoustrojowej ?

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Oczywiście że tak.W kilku miejscach w których byłam byli również komercyjni na całym 3 tygodniowym pobycie.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Rehabilitacja ogólnoustrojowa w PL

Post autor: jacky6 »

Felice pisze: 11 paź 2017 17:10 Oczywiście że tak.W kilku miejscach w których byłam byli również komercyjni na całym 3 tygodniowym pobycie.
Zatem przydałby się ranking owych ośrodków ...
Z zdefiniowaniem pozytywnych detali na które zasłużyly...

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Jacky,ty masz jakąś rankingową fobię.Czemu niby ma to posłużyć.Napisałam ,że są takie ośrodki,chyba nawet w większości można kupić komercyjny pobyt.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Rehabilitacja ogólnoustrojowa w PL

Post autor: jacky6 »

Felice pisze: 11 paź 2017 21:56 Jacky,ty masz jakąś rankingową fobię.Czemu niby ma to posłużyć.Napisałam ,że są takie ośrodki,chyba nawet w większości można kupić komercyjny pobyt.
Z tą fobią - można podyskutować komu jest przynależna. :P
...
Ranking może posłużyć choćby dla wykazania jakie i gdzie są stawki / notowania kwotowe ...
A to się może okazać mocno przydatne.
Jeśli ktokolwiek będzie chciał wiedzieć ile trzeba będzie wysupłać ze swojej sakiewki w zastępstwie państwowego sponsora.
Więc lepiej z fobiami zaczekajmy - przynajmniej do czasu otwarcia sakiewki...
...
:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Na stronach każdego sanatorium są cenniki.Wystarczy przeczytać,porównać i stworzyć sobie swój własny ranking jeżeli ktoś takowego potrzebuje.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Rehabilitacja ogólnoustrojowa w PL

Post autor: jacky6 »

Forum ma służyć wymianie wiedzy więc tym samym wykazaniu informacji o ośrodkach rehabilitacji.
Podobnym rankingiem jest kwalifikacja w innym wątku o najlepszych sanatoriach.

Więc kto się tutaj kogo czepia ?

Dla samej zasady czepiania ?

A może to jest właśnie ta fobia ?

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
janek_
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 51
Na forum od: 15 cze 2016 18:52
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: janek_ »

A mnie się dobrze czyta słowa Felice :kwiat: :)
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: p-siak »

Felice-pomoże każdemu, w każdej sprawie.Pozdrawiam.
Olenka59
Posty: 2
Na forum od: 12 paź 2017 13:11
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Olenka59 »

Witam. Jestem wdzięczna że są takie osoby jak Felice,odpowiada cierpliwie każdej duszyczce :) :kwiat: . Ale i pomoc jacyk6 też by się przydała,te zestawienia ośrodków prywatnie,gdzie i za ile. Zawsze można wymienić poglądy gdzie jak jest płatnie i na NFZ. Każda rada w cenie. Więc będę cierpliwie czekać na te zestawienia :) . Z mojego doświadczenia: Kamień Pomorski czas oczekiwanie 3-4 lata na pogorszenie stanu zdrowia i poszpitalne-wiadomo szybciej.Warunki bytowe takie sobie,pokoje 2-3 osobowe, łazienki na korytarzu , jedzenie znośne. Rehabilitacja OK!!! Rehabilitanci bardzo kulturalni i pomocni, gimnastyka podzielona na schorzenia. Jestem zadowolona z rehabilitacji :D . Pobawić się można tylko w letnim okresie. Busko- Zdrój MSW rehabilitacja super, jedzenie bardzo dobre mnogość diet. Warunki dobre nawet b. dobre,pokoje 2 osobowe z łazienkami. Jedynie atmosfera bardzo sztywna,człowiek czuje się jak na Marszałkowskiej w Warszawie. Nikt nikomu nawet dzień dobry nie mówi,chyba że jest zamknięta grupka. Jest gdzie się pobawić,nawet w MSW . Na razie tyle mojego wkładu :lol: Byłam również 23 wszur Lądek Zdrój- jakby koś chciał to napiszę :D
ODPOWIEDZ