Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
tomaszxyz
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 29 kwie 2017 12:07
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: tomaszxyz »

Mam skierowanie na chorobę z układu ruchu. Chciałbym jechać tam, gdzie jest borowina, kąpiele, indywidualna praca z pacjentem.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Busko Wojskowy,Ciechocinek Wojskowy,Włókniarz Busko....te znam.
Tomasz ale patrz wcześniejsze wpisy,skierowanie to najmniejszy problem. Dostanie się to już wyższa szkoła jazdy.
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1388
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Bunia »

tomasz :?:

Przede wszystkim skierowanie musi być wystawione konkretnie tam gdzie chcesz jechać,nazwę ,adres-specjalny druk-wszystko w necie!

około rok temu przerobiłam temat w całej polsce :lol: każdy przypadek inny-inne schorzenia -inny czas oczekiwania .Najlepsze rozwiązanie wysłać skierowanie i czekać na odpowiedż--ok. 1 miesiąc i będziesz wiedział jak cię kwalifikują .

Najszybciej do Iwonicz Zdrój -ale ambulatoryjnie zabiegi płaci NFZ,Ty papu i spanie ,ok 2 tyś za 21 dni. czas oczekiwania ok. 10 miesięcy

Najtaniej było w Połczynie Zdroju .czekać około 1 rok i dopłata około 800 zł.

Ktoś z forumowiczów pisał że w Wysowej Zdrój ambulatoryjnie najszybciej w tym roku.

Powodzenia :lol:

Pozdrawiam Bunia
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Bunia nie musi być do konkretnego,musi być na druku skierowanie do szpitala na oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej. Temat przerabiam od 17 lat ;) . Szpitale czasem mają druki na swojej stronie,ale nie wszystkie.Ważne by druk był zgodny z zarządzeniem ministra.
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1388
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Bunia »

Tak Felice TY na pewno masz rację, ale ja miałam odesłane skierowanie i lekarz wystawiał ponownie :!:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Bunia po co ta złośliwość? Milszy dzień masz z tego powodu?
Mnie nigdzie nie odesłano skierowania dotychczas.Staram się udzielać informacji zgodnie ze stanem faktycznym,a nie dlatego że JA muszę mieć rację.
Napisz w takim razie który obiekt wymaga specjalnego druku,żeby przestrzec innych. Podejrzewam,że tak może być w przypadku tych z dopłatą,bo one kierują się innymi prawami i inaczej mają podpisane umowy .
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Rehabilitacja ogólnoustrojowa w RP

Post autor: jacky6 »


Wiosną ubiegłego roku wystawiono mi dwa wnioski ( skierowania ).

Pierwszy na druku NFZ - wysłałem do szpitala uzdrowiskowego - najpierw przyszła odpowiedź o pozytywnym i stabilnym stanie - oczekiwanie do roku 2023 a miesiąc temu otrzymałem poprawkę określającą czas oczekiwania na 10 lat.

Drugi wniosek wystawiony na druku centrum medycznego świadczącego zabiegi refundowane przez NFZ, zakwalifikowanie pozytywne, czas oczekiwania jeden rok. Zakwaterowanie i wyżywienie według stawek komercyjnych. Czas kuracji minimum 3 tygodnie - maksimum 6 tygodni - opcja do wyboru czyli według zasobności skarbonki sponsorowanej przez ZUS.

PS. Po zakwalifikowaniu komercyjnym zapis kolejkowy na osobistym koncie ZIP NFZ został zubożony o punkt skierowania do szpitala.
Ciekaw jestem, czy po skorzystaniu z komercji zostanie przywrócony ? To już tylko ciekawość pro forma, bo owe 10 lat oczekiwania to są kompletne jaja.


:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1388
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Bunia »

Felice pisze: 26 kwie 2018 12:48 Bunia po co ta złośliwość? Milszy dzień masz z tego powodu?
Mnie nigdzie nie odesłano skierowania dotychczas.Staram się udzielać informacji zgodnie ze stanem faktycznym,a nie dlatego że JA muszę mieć rację.
Napisz w takim razie który obiekt wymaga specjalnego druku,żeby przestrzec innych. Podejrzewam,że tak może być w przypadku tych z dopłatą,bo one kierują się innymi prawami i inaczej mają podpisane umowy .
Z całym szacunkiem dla Ciebie :!: napisałam że TY masz rację :!: :!: czemu odczytałaś to jako złośliwość ?

Miałam wystawione skierowanie jak do szpitala,-wysłałam do Wojskowego do Buska Zdroju ,odesłali z informacją że się kwalifikuję ,ale muszę dosłać skierowanie prawidłowo wystawione.

Pozdrawiam nie złośliwa Bunia :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

OK,tak to zabrzmiało.
W Wojskowym w Busku miałam normalne skierowanie takie o jakim pisałam(właśnie wróciłam).
Może doszukali się jakiejś innej nieprawidłowości.
To z ich srtrony
Procedura przyjęcia do Oddziału Rehabilitacyjnego i Oddziału Rehabilitacji Narządu Ruchu w 21 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym, w ramach świadczenia medycznego – „Rehabilitacja ogólnoustrojowa w warunkach stacjonarnych”:

Informujemy, że świadczenia z zakresu rehabilitacji ogólnoustrojowej w warunkach oddziału stacjonarnego przeznaczone są dla pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na rehabilitację w warunkach ambulatoryjnych i ze względu na kontynuację leczenia wymagają stosowania kompleksowych świadczeń rehabilitacyjnych oraz całodobowego nadzoru pielęgniarskiego i lekarskiego, a w szczególności dla świadczeniobiorców po leczeniu operacyjnym lub zachowawczym z powodu chorób narządu ruchu w ciągu 6 miesięcy od wypisu ze szpitala.
Do wystawiania skierowań upoważnieni są lekarze n/w oddziałów szpitalnych: urazowo – ortopedycznych, chirurgicznych, neurochirurgicznych, neurologicznych, reumatologicznych, chorób wewnętrznych, onkologicznych, ginekologicznych, urologicznych, kardiologicznych i geriatrycznych, a w przypadku zaostrzeń chorób przewlekłych przez lekarza poradni: rehabilitacyjnej, urazowo-ortopedycznej ,neurologicznej, reumatologicznej.
wymagane dokumenty: skierowanie do Szpitala na jeden z w/w oddziałów od lekarza w oryginale (zawierające między innymi: Regon jednostki kierującej, numer umowy z NFZ, numer prawa wykonywania zawodu lekarza kierującego) oraz kopie dokumentacji medycznej potwierdzającej rozpoznanie będące podstawą wystawienia skierowania (dokumenty pacjent składa osobiście lub listownie na adres Naszego Szpitala).
kompletna dokumentacja podlega rejestracji i przekazaniu do zespołu lekarskiego celem przeprowadzenia jej analizy i kwalifikacji do jednej z dwóch kategorii medycznych, tj.: przypadek pilny lub przypadek stabilny,
po czynnościach wyżej opisanych, skierowanie wpisywane jest na prowadzoną przez Szpital listę oczekujących na udzielenie świadczenia, a czas jego realizacji zależy od liczby oczekujących pacjentów w kolejce (decyduje data wpływu ww. dokumentacji). Do pacjenta wysyłana jest pisemna informacja o przewidywanym terminie jego leczenia,
Szpital ponownie powiadamia pacjenta o wyznaczonym dokładnym terminie udzielenia świadczenia, nie później niż na 2 miesiące przed datą rozpoczęcia udzielenia świadczenia,
niekompletna lub niewłaściwa dokumentacja, po zarejestrowaniu odsyłana jest do pacjenta z uzasadnieniem przyczyn jej nieprzyjęcia.
tomaszxyz
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 29 kwie 2017 12:07
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: tomaszxyz »

Nie znam się na tym, ale co ze skierowaniem, które ma wpisane dane ośrodka, jak do tego ośrodka nie przyjmą?
Jak nie ma wpisanego miejsca, to chyba można wysłać w inne miejsce?
Czy można wysłać elektronicznie skierowanie, aby tylko rozpatrzyli?
Ta rehabilitacja ogólnoustrojowa z dopłatą to warto?
ODPOWIEDZ