Jak dostać pokój 1-osobowy?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
roxy
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 475
Na forum od: 24 sty 2014 23:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: roxy »

Kochana moja skarbnico wiedzy czyli wszyscy forumowicze, zwracam się do Was z zapytaniem: jakie zaświadczenie tzn. jednostka chorobowa zapewni uzyskanie pokoju 1-osobowego w sanatorium?
Wiem, że tam dokąd jadę jest ich niewiele i kolejność przyznawania będzie wg ważności jednostki chorobowej. Nie zamierzam sobie wymyślać chorób ale np. wezmę na bezsenność a okaże się , ze lepiej było wziąc na chorobę krtani i przewlekły kaszel?
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: sztani »

Roxy a jak jest na prawdę >/? Ja miałem jednostkę chorobową ale ja na nią choruję .temat obszernie opisywany bo takowy już istnieje poszukaj w tematach wcześniejszych
Temat dokładnie nazywa się ''''Jakie zaświadczenie na jedynkę ''' jest na trzeciej stronie w tym dziale . Poczytaj ;)
Awatar użytkownika
roxy
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 475
Na forum od: 24 sty 2014 23:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: roxy »

Sztani naprawdę to jest tak, że łażę do 2-3 w nocy , potem się kładę kręcę, wstaję,łażę po domu a na koniec padam i śpię jak zając. Chodzę nieprzytomna do południa. Brałam tabsy ale na dłuższą metę więcej szkody niż pożytku więc teraz tylko ziółka.
Awatar użytkownika
adamadi
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 439
Na forum od: 02 sty 2013 13:27
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: adamadi »

roxy pisze:Kochana moja skarbnico wiedzy czyli wszyscy forumowicze, zwracam się do Was z zapytaniem: jakie zaświadczenie tzn. jednostka chorobowa zapewni uzyskanie pokoju 1-osobowego w sanatorium?
Wiem, że tam dokąd jadę jest ich niewiele i kolejność przyznawania będzie wg ważności jednostki chorobowej. Nie zamierzam sobie wymyślać chorób ale np. wezmę na bezsenność a okaże się , ze lepiej było wziąc na chorobę krtani i przewlekły kaszel?
Ja się ostatnio dowiedziałem że z zaświadczeniami na bezsenność przyjeżdża co drugi kuracjusz :shock: :roll:
I na przykład żeby dostać na pewno pokój jedno osobowy musiałbym być :
Amazonką,lub korzystać z aparatu tlenowego :idea:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20126
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: Felice »

No nie tylko...jeszcze możesz mieć stomię lub inne krępujące defekty...ale to zbyt poważne sprawy abyśmy z nich pokpiwali :?
Awatar użytkownika
adamadi
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 439
Na forum od: 02 sty 2013 13:27
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: adamadi »

Alice pisze:No nie tylko...jeszcze możesz mieć stomię lub inne krępujące defekty...ale to zbyt poważne sprawy abyśmy z nich pokpiwali :?
Ktoś tu z czegoś pokpiwa ?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20126
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: Felice »

No amazonką to raczej nie będziesz nigdy :?
Awatar użytkownika
adamadi
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 439
Na forum od: 02 sty 2013 13:27
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: adamadi »

Alice pisze:No amazonką to raczej nie będziesz nigdy :?
Ja to wiem :roll: ,ale podzieliłem się informacją jaką otrzymałem telefonicznie z ośrodka w Polanicy.....więc w czym problem??
forumowicz

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: forumowicz »

Jedynkę mozna dostać nie podpierając się żadnymi dokumentami są osrodki co mają tylko pokoje jedno i dwu -osobowe np Równica w Ustroniu.
:)
wojtek11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 614
Na forum od: 14 gru 2012 14:45
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: wojtek11 »

To prawda niema reguły czy masz papiery czy nie ja zawsze dzwonie po otrzymaniu skierowania i z reguły dostaje jedynkę
ODPOWIEDZ