Wspolny wyjazd malzonkow

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
maria123
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1596
Na forum od: 04 lis 2013 21:03
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: maria123 »

Myślę, że uda się. Ja dwa razy byłam z mężem i stwarzali przeszkód. W takiej sytuacji musicie napisać prośbę o wspólny wyjazd, podać swoje numery wniosków i się podpisać we dwoje. Powodzenia. :kwiat:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11617
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: Atina »

Znam też takie rozwiązanie ,aby lekarz wypisujący skierowanie dopisał pesel współmałżonka na jednym ze skierowań,z prośbą o wspólny wyjazd :)
W pomorskim NFZ tak załatwiają temat pozytywnie.
beatricz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 169
Na forum od: 05 mar 2013 14:47
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: beatricz »

Joasia ja też wyjeżdżam wspólnie z mężem do sanatorium w ramach NFZ. Nasze skierowania są wysyłane w różnicy czasowej nawet o kilka miesięcy. Później piszemy prośbę o wspólny wyjazd i zawsze przychodzi odpowiedz pozytywna. Jedynie jest uwaga taka że jeśli moje skierowanie było wysłane wcześniej, to muszę poczekać na męża i jedziemy zgodnie z jego nadanym nr. - Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kuty
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1109
Na forum od: 28 wrz 2012 18:03
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: kuty »

Ja złożyłem wnioski żony i mój razem.
NFZ przysłał potem info. w jadnej kopercie na nasz adres.
A wniosek wysyłał sekretariat w mojej przychodni. ;)
Joasia21
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 13 mar 2016 07:58

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: Joasia21 »

Beatricz bardzo poprawilas mi humor :D w takim razie myślę że do naszej prośby również odniosą się pozytywnie :D A kto się orientuje kiedy nadawany jest numer? Jak już pisałam skierowanie zostało wysłane na przełomie października- listopada i do tej pory nie dostałam informacji o przyznanym mi numerze.
Awatar użytkownika
Milena76
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 30 sie 2018 19:45

Re: wspólny wyjazd malzonkow

Post autor: Milena76 »

Ja składałam wniosek wraz z mężem to nasz pierwszy wspólny wyjazd do sanatorium numery mamy zbliżone,ale to jeszcze 3 lata czekania i nie wiem jak to bedzie.Mam nadzieję że zakwaterowanie będziemy mieli razem ,ale już bliżej wyjazdu będę dzwoniła aby się upewnić,bo różnie to bywa nawet z małżeństwami,mogą rozdzielić😉
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2018 13:59 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiono tytuł
kasia72
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 50
Na forum od: 11 cze 2012 11:13
Oddział NFZ: Śląski

Re: Wspolny wyjazd malzonkow

Post autor: kasia72 »

Ja też wysłałam razem w jednej kopercie z prozbą o wspólny wyjazd dostaliśmy przybliżone nr w kolejce i teraz czekać prawie 3 lata :roll:
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 676
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Bajka Horyniec-Zdrój

Post autor: Abstynent666 »

Zojka3 pisze: 11 kwie 2023 21:04 Teraz na spokojnie ocenię, było dobrze. Mieszkałam w pokoju 3 osobowym pokoju. Była łazienka tylko dla nas. Koleżanki bardzo ugodowe. Zabiegi ok. Wyżywienie dla mnie dobre, a miałam lekkostrawną dietę. Chciałabym jeszcze tam pojechać, ale latem.
Sz...k mnie trafia z tymi pokojami dla malzenstw ,z jakiej racji oni maja pierwszenstwo ,to jest dyskryminacja innych kuracjuszy :evil: :evil: :evil: :evil: mam nadzieje ze z czasem cos z tym zrobia
Gaba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 594
Na forum od: 29 sty 2010 13:46

Re: Bajka Horyniec-Zdrój

Post autor: Gaba »

Abstynent666 denerwuje Ciebie ,że małżeństwa blokują dwójki ,a może spójrz z innej stronny - nie blokują jedynek :!: :!: -a dużo osób chce jedynki -w Bajce też są-:roll: z tego co przeczytałam to Zojka3 była zadowolona z towarzystwa ,mimochodem wspomniała o dwójkach, więc po co te nerwy ? ;)
Abstynent666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 676
Na forum od: 25 kwie 2021 17:06
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Bajka Horyniec-Zdrój

Post autor: Abstynent666 »

Jedynki nie zawsze sa w zasiegu kuracjusza NFZ ,komercyjni maja pierwszenstwo,tu nie chodzi o Zojke czy byla zadwolona ale ogolnie jest to nie fer ,kiedys nie bylo to tak powszechne te wspolne wyjazdy ,to nie tylko moje zdanie inni obawiaja sie hejtu i sie nie wypowiadaja.Przyklad ,przyjezdzam dzien wczesniej zeby sie zalapac chociaz na dwojke ,a w recepcji mi oznajmiaja ze sa ale to dla malzenstw :evil: :evil:
ODPOWIEDZ