Konsultacje specjalisty ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
bodana2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 21 lut 2012 18:05
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Konsultacje specjalisty ZUS

Post autor: bodana2 »

Witam, czy ktoś z Was dostał najpierw skierowanie na konsultacje lekarskie specjalisty zamiast komisji lekarskiej u orzecznika ? Chodzi o rehabilitację w ramach prewencji rentowej. Czemu służą takie praktyki?
Awatar użytkownika
jovanka96
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 13 kwie 2016 14:47
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Konsultacje specjalisty ZUS

Post autor: jovanka96 »

Witam :)

O...jakies nowe praktyki ZUS? Nowe rozporzadzenie, o którym nic nie wiadomo? bodana2- napisz cos wiecej. Składałaś standardowo wniosek o prewencje rentową i....dostałas jakies pismo o tej konsultacji? Do jakiego lekarza- był on wskazany w pismie? jakies podstawy prawne napisali?
Hmmm..... opisz, bo zapewne nie tylko mnie to zaintrygowało :)
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Konsultacje specjalisty ZUS

Post autor: Dagna »

Upewniają się, czy wymagasz rehabilitacji czy od razu na rentę.
Awatar użytkownika
jovanka96
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 13 kwie 2016 14:47
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Konsultacje specjalisty ZUS

Post autor: jovanka96 »

Dagna, ale bodana2 nie wnioskowała o rente, tylko o rehabilitację....oni sami chyba nie sa tacy nadgorliwi, by wysyłac na rente ;) Może poczekajmy na wypowiedż autorki tematu.... bo sama jestem ciekawa, o co chodzi :mrgreen:
Awatar użytkownika
bodana2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 21 lut 2012 18:05
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Konsultacje specjalisty ZUS

Post autor: bodana2 »

Wniosek dotyczył rehabilitacji w ramach prewencji. Fakt, że zdziwiłam się, że na wezwaniu podano nazwisko lekarza i numer pokoju, ale pomyślałąm, że to taki nowy zwyczaj. Dopiero na miejscu zorientowałam się, że mam konsultacje u neurologa. Ciekawe co dalej. Dziwne praktyki, tym bardziej, że skierowanie było od neurologa.
Awatar użytkownika
peone56
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 168
Na forum od: 28 kwie 2016 23:19
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Konsultacje specjalisty ZUS

Post autor: peone56 »

Witam...bodana 2 prawdopodobnie ZUS wysyła Cię na konsultację do swojego neurologa w celu ponownego badania. Sprawdzają czy wniosek jest zasadny aby ubiegać się o prewencją rentową. Bywają też przypadki , że akurat sprawdzają twojego lekarz i nie ma to nic wspólnego z tobą. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jovanka96
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 13 kwie 2016 14:47
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Konsultacje specjalisty ZUS

Post autor: jovanka96 »

bodana2, a mnie się wydaje, ze to dobra zmiana ;) w ZUS-ie..... :cry: przecież ile razy lekarz orzecznik a w rzeczywistości ginekolog/okulista/ chirurg orzekał w sprawach neurologicznych.... ortopedycznych.....teraz chyba specjalista pod kątem danego schorzenia będzie bardziej kompetentny i nie będzie sytuacji , ze lekarz ginekolog wydaje decyzję, ze sie nadajesz/ nie nadajecsz (jestes chora, nie jesteś) do leczenia prewencyjnego, np przy zwyrodnieniach kregosłupa :)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
bodana2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 21 lut 2012 18:05
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Konsultacje specjalisty ZUS

Post autor: bodana2 »

Może dobra a może nie. Po co kwestionować skierowaniena rehabilitację i diagnozy postawione przez lekarza neurologa? A czy inne badania np. rezonans nie są wymiernym dowodem stanu zdrowia pacjenta?
Awatar użytkownika
jovanka96
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 13 kwie 2016 14:47
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Konsultacje specjalisty ZUS

Post autor: jovanka96 »

bodana2- dla mnie sa wystarczajace, dla Ciebie sa wystarczajace, dla lekarza kierujacego tez...dla ZUS-u hmmm... trzeba udowodnic, ze nie jest sie wielbłądem ;) No tak to juz jest....co zrobisz :/
Awatar użytkownika
bodana2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 21 lut 2012 18:05
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Konsultacje specjalisty ZUS

Post autor: bodana2 »

Czekam na dalszy rozwój sytuacji :o
ODPOWIEDZ