Poszpitalne

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Nierob
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 25 lip 2017 21:53
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Poszpitalne

Post autor: Nierob »

Felice pisze:RZS i ŁZS to takie oczywiste jest,że nie przytaczałam.
Felice tak dla słabszych ;) ... z czego ta oczywistość wynika :roll: ... jeszcze mam krótki staż chorobowy i dla mnie to nie jest oczywiste ;) lub czegoś nie doczytałem, a akurat te jednostki chorobowe są w strefie moich zainteresowań 8-)
Nierob
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 25 lip 2017 21:53
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Poszpitalne

Post autor: Nierob »

Hmm.... :cry: ..... doczytałem 8-) .... dziękuję . :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: Felice »

Wszystko zależy od zaawansowania choroby, a oczywistość wynika z zarządzenia ministra.W nieco "lepszych" czasach z tymi schorzeniami można było wyjeżdżać nawet dwa razy w roku. Widocznie taka forma jak rehabilitacja w szpitalu najbardziej im służy.
Nierob
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 79
Na forum od: 25 lip 2017 21:53
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Poszpitalne

Post autor: Nierob »

Felice :D .... i to właśnie wyczytałem w innym Twoim poście, innym temacie :mrgreen: ..... dziękuję :D
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Poszpitalne

Post autor: ulanie »

Felice myślałam, że po prostu umknęło ci to rzs, no to teraz albo wybaczysz, albo w basenie utopisz :shock: :lol:
bebe14
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 96
Na forum od: 14 sie 2014 14:54
Staż sanatoryjny: 4

Re: Poszpitalne

Post autor: bebe14 »

Witam małe pytanie czy jeśli aktualnie czekam w kolejce do sanatorium i teraz leże w szpitalu to jak doniosę do Nfz wypis ze szpitala to mogą mi zmienić skierowanie na poszpitalne tamto co czekam czy jak chce poszpitalne to muszę składać nowy wniosek mimo żę czekam w kolejce .Dzięki z góry za odpowiedzi.
krzysztof100
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 421
Na forum od: 07 kwie 2013 11:38
Staż sanatoryjny: 5

Re: Poszpitalne

Post autor: krzysztof100 »

NFZ może w każdej chwili zmienić rodzaj skierowania z sanatoryjnego na szpitalne w związku z dostarczeniem nowych dokumentów, decyzje podejmuje lekarz balneolog NFZ ale trzeba również mieć na uwadze iż nie każdy pobyt w szpitalu gwarantuje uzdrowiskowe leczenie szpitalne, generalna zasada jest taka iż pacjenci wymagający całodobowej opieki lekarskiej otrzymują uzdrowiskowe leczenie szpitalne.
Awatar użytkownika
mart 36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 03 kwie 2017 08:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Poszpitalne

Post autor: mart 36 »

bebe14 pisze: 02 wrz 2017 07:37 Witam małe pytanie czy jeśli aktualnie czekam w kolejce do sanatorium i teraz leże w szpitalu to jak doniosę do Nfz wypis ze szpitala to mogą mi zmienić skierowanie na poszpitalne tamto co czekam czy jak chce poszpitalne to muszę składać nowy wniosek mimo żę czekam w kolejce .Dzięki z góry za odpowiedzi.
Ja w bedac w kolejce na wyjazd trafiłam do szpitala,więc dowiozłam do NFZ drugi wniosek z wypisem ze szpitala i dzis sprawdziłam mój status :) Uzdrowiskowe leczenie szpitalne dorosłych nr w kolejce 121 :D A poprzedni nr był30674,czyli wniosek jest taki ze to łączął i jest przyspieszenie.Teraz tylko zastanawia mnie jedno gdzie i na jak długo 21 czy 28dni :cry:
bebe14
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 96
Na forum od: 14 sie 2014 14:54
Staż sanatoryjny: 4

Re: Poszpitalne

Post autor: bebe14 »

Wystarczy tylko wypis czy nowy wniosek trzeba skłać
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: Felice »

Mart uzdrowiskowe leczenie szpitalne trwa zawsze 21 dni.28 to rehabilitacja w szpitalu uzdrowiskowym.
ODPOWIEDZ