Poszpitalne

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
anezobk
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 22 sie 2010 20:48

Re: Poszpitalne

Post autor: anezobk »

Witam wszystkich,a może ktoś wie ile się czeka w łódzkim na poszpitalne ???
Adrianek
Posty: 3
Na forum od: 20 lis 2017 10:25
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: Adrianek »

Witam. 6 grudnia wyjeżdżam do Iwonicza do szpitala uzdrowiskowego "Excelsior". Należy mi się zwolnienie l4 i tutaj mam pytanie: czy mogę się dogadać, że przy wypisywaniu zwolnienia aby wykorzystac np.10 dni urlopu, a reszte żeby wypisali w szpitaliu uzdrowuiskowym zwolnienia L4 ? Pozdrawiam ;)
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Poszpitalne

Post autor: p-siak »

Witam, powinni uwzględnić Twoją prośbę.W razie czego powiedz, że do dnia od którego prosisz
zwolnienie masz wolne w grafiku.A na dni wolne nikt Cię nie zmusi brać L4.
Adrianek
Posty: 3
Na forum od: 20 lis 2017 10:25
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: Adrianek »

Dzieki wielkie !
bozenkagr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 328
Na forum od: 28 lut 2014 19:38
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Poszpitalne

Post autor: bozenkagr »

witam
Byłam w sierpniu br. w "Excelsiorze" w Iwoniczu. Chciałam zwolnienie na część pobytu. Powiedziano mi,że nie dzielą pobytu. Albo urlop albo zwolnienie na cały pobyt. Wydaje mi się, że to tylko dobra wola. W "Gorniku" w ub. roku dostałam zwolnienie na część pobytu.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
gorkaa
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3444
Na forum od: 23 lip 2010 10:57
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Poszpitalne

Post autor: gorkaa »

Witam, czy po usunięciu woreczka żółciowego i pobycie w szpitalu mogę starać się o sanatorium poszpitalne? czy przy takiej jednostce chorobowej przysługuje sanatorium?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: Felice »

Góreczka z tego co wiem to nie.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Poszpitalne

Post autor: Fionka »

Goreczko obawiam się że nie.http://www2.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_struktura/docs/zal1_leczuzdr_05012012.pdf. Taki wykaz kiedyś dostałam .
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Poszpitalne

Post autor: Fionka »

Już wiem spytaj Felice . Mnie uświadomiła i np. wiem że nie muszę leżeć w szpitalu aby skorzystać z szpitala uzdrowiskowego .
forumowicz

Re: Poszpitalne

Post autor: forumowicz »

gorkaa- podaję podstawę prawną , w internecie odnajdziesz : Załączniki do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 5 stycznia 2012r. Szczegółowe wskazania i przeciwwskazania do leczenia uzdrowiskowego w poszczególnych rodzajach zakładów uzdrowiskowych .Odczytasz jednostki chorobowe wskazane do leczenia w szpitalu uzdrowiskowym / nagłówek - szpital /, jak i przeciwwskazane na takie leczenie.Są stany pooperacyjne wskazane na leczenie tzw poszpitalne w uzdrowisku.Proponuję zadzwonić do Działu lecznictwa sanatoryjnego do W O N F Z do którego przynależysz.
ODPOWIEDZ