Poszpitalne

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
anezobk
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 22 sie 2010 20:48

Poszpitalne

Post autor: anezobk »

Z zapytaniem:jaki jest czas oczekiwania na sanatorium poszpitalne ?Kto wie ?
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Poszpitalne

Post autor: Dzia_dek »

Leczenie w szpitalu uzdrowiskowym (tzw. poszpitalne)powinno odbyć się w ciągu 6 miesięcy od daty wypisania
z oddziału szpitala lub kliniki. Okres ten może być przedłużony, jeżeli wymaga tego Twój stan zdrowia.
Skierowania na taki wyjazd ustawiane są w odrębnej kolejce. A czas oczekiwania na pewno uzależniony jest
od rodzaju schorzenia i ilości osób w danym oddziale NFZ, które chcą skorzystać z tej formy kontynuacji leczenia.
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58743
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Poszpitalne

Post autor: malgorzatas »

Ja miałam poszpitalne i termin 6 miesięcy oczekiwania...Ale po 3 miesiącach zadzwoniłam do NFZ i dostałam zwrot....to był Świeradów. ...pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: Felice »

anezobk pisze:Z zapytaniem:jaki jest czas oczekiwania na sanatorium poszpitalne ?Kto wie ?
W lipcu złożyłam w sierpniu dostałam skierowanie na październik.(leczenie szpitalne 21 dni).Drugi wniosek złożony w marcu rehabilitacja w szpitalu uzdrowiskowym 28 dni,wyjazd mógł być w lipcu,sierpniu,ale ze względu na wybór konkretnego szpitala był też w październiku.(przydział w czerwcu).
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23719
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Poszpitalne

Post autor: grazynamackowiak »

Leczenie w szpitalu uzdrowiskowym -szpitalne czas oczekiwania 4 miesiące Wielkopolski NFZ :)
Kuracja Połczyn Zdrój Gryf 8-) :o pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Poszpitalne

Post autor: Atina »

Pytanie !
Czy znacie przypadki żeby można było uzyskać skierowanie na leczenie "poszpitalne" w szpitalu uzdrowiskowym,nie przebywając w szpitalu ?
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Poszpitalne

Post autor: Dzia_dek »

Dobre pytanie Atino. Przyznam, że ja nie słyszałem o takim przypadku.
Co nie znaczy oczywiście, że jest to niemożliwe, ale sama nazwa obiegowa:
"poszpitalne" wskazywałaby, że jest to kontynuacja leczenia szpitalnego lub
ewentualnie rehabilitacja po operacji lub zabiegu w szpitalu lub klinice.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Poszpitalne

Post autor: ewiko »

Leczenie poszpitalne w Konstancinie , czas oczekiwania 7 miesięcy , rehabilitacja trwała 5 tygodni.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: Felice »

Atina pisze:Pytanie !
Czy znacie przypadki żeby można było uzyskać skierowanie na leczenie "poszpitalne" w szpitalu uzdrowiskowym,nie przebywając w szpitalu ?
Atinko nie ma takiej formy leczenia jak "poszpitalne".Jest tylko leczenie w szpitalu uzdrowiskowym,albo rehabilitacja w szpitalu uzdrowiskowym i nie zawsze musi być ono kontynuacją leczenia w szpitalu,jak i nie zawsze pobyt w szpitalu kwalifikuje na tą formę leczenia.
Decyduje o tym głównie jednostka chorobowa,lekarz kierujący i oceniający balneolog.Są schorzenia,wykaz ich podawałam niedawno,które właśnie kwalifikują na pobyty szpitalne.
A jeżeli chodzi o to czy znamy? Ja jestem takim przypadkiem.Ostatni wyjazd nie był po pobycie w szpitalu.
anezobk
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 22 sie 2010 20:48

Re: Poszpitalne

Post autor: anezobk »

Kochani,dziękuję za odpowiedź,a jak jest w łódzkim? czy dalej czekamy 10 miesięcy?
ODPOWIEDZ