Poszpitalne

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: Felice »

sztani pisze: 20 sty 2018 13:22 Na poszpitalne do pół roku od zabiegu (Można sie ubiegać w NFZ) i około 6 miesięcy oczekiwania (może być szybciej)
Tak nie do końca jest. Ten graniczny termin to rok. Po operacji kręgosłupa byłam na dwóch wyjazdach szpitalnych. Pierwszy to pobyt w szpitalu uzdrowiskowym w czwartym miesiącu od złożenia wniosku,w piątym od zabiegu,drugi to rehabilitacja w szpitalu uzdrowiskowym. Wniosek złożony w 10 miesiącu od zabiegu,wyjazd po pół roku.
Poleciłem tą formę załatwiania koleżance z forum i też to wykorzystała. Ja informację dostałam bezpośrednio z NFZ o takiej możliwości.
forumowicz

Re: Poszpitalne

Post autor: forumowicz »

w podlaskim wygląda to tak:
- Uzdrowiskowe leczenie szpitalne dorosłych - około 4miesięcy od daty złożenia skierowania
- Uzdrowiskowa rehabilitacja dorosłych w szpitalu uzdrowiskowym -około 4 miesięcy od daty złożenia skierowania
Jula6
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 17 sty 2018 20:43
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Poszpitalne

Post autor: Jula6 »

Czym to się różni?
forumowicz

Re: Poszpitalne

Post autor: forumowicz »

Jula , ja Ci tego nie wyjaśnię :)

leczenie to leczenie , natomiast rehabilitacja .... ;)

niemniej są dwie możliwości , lekarz chyba powinien wiedzieć
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: Felice »

Jula czasem pobytu 21 i rehabilitacja 28 dni,ilościã zabiegów.No i przede wszystkim skierowaniem,musi być właśnie dana forma zaznaczona we wniosku.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Poszpitalne

Post autor: sztani »

Tak Felice masz rację teraz sobie przypominam , Za wprowadzenie w błąd sorki. ale do 6 miesięcy oczekiwania to prawda :)
Gelek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 434
Na forum od: 27 lut 2013 00:16
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Poszpitalne

Post autor: Gelek »

Ja w lubelskim NFZ czekałem około trzech i pół miesiąca od chwili złożenia wniosku, do momentu wyjazdu (szpital uzdrowiskowy Inowrocław Kujawiak). Wniosek złożyłem 5 miesięcy po wyjściu ze szpitala.
Nie wiem czy ma tu znaczenie region, czy może typ schorzenia (u mnie kardiologia).
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poszpitalne

Post autor: Felice »

A znaczeni i region i rodak choroby.
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poszpitalne

Post autor: SlawaAnna »

Felice pisze: 20 sty 2018 21:10 Po operacji kręgosłupa byłam na dwóch wyjazdach szpitalnych. Pierwszy to pobyt w szpitalu uzdrowiskowym w czwartym miesiącu od złożenia wniosku,w piątym od zabiegu,drugi to rehabilitacja w szpitalu uzdrowiskowym. Wniosek złożony w 10 miesiącu od zabiegu,wyjazd po pół roku.
Poleciłem tą formę załatwiania koleżance z forum i też to wykorzystała. Ja informację dostałam bezpośrednio z NFZ o takiej możliwości.
Nie wiem, czy o mnie piszesz, ale mnie też poleciłaś i wykorzystałam (jeszcze raz dzięki!) :) A jeśli chodzi o terminy, to:
- operacja kręgosłupa 6 lipca 2016, wniosek złożony do NFZ w połowie lipca
- leczenie w szpitalu uzdrowiskowym na początku września
- wniosek o rehabilitację w szpitalu uzdr. złożony w listopadzie
- rehabilitacja w szpitalu uzdr od początku marca 2017

Pozdrawiam ciepło :)
Dotka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 103
Na forum od: 17 sty 2018 23:48

Re: Poszpitalne

Post autor: Dotka »

Byłam u neurologa i dowiedziałam się od lekarki, ze nie może mi wypełnić wniosku o sanatorium poszpitalne, powiedziała że to powinnam dostać w szpitalu :( Neurolog wypełniła mi wniosek i zaznaczyła rehabilitację uzdrowiskowa w szpitalu, dołączyła kartę wypisu ze szpitala do niego. W piątek złożyłam w NFZ dokumenty i tak się zastanawiałem czy oni sami mogą mnie po analizie dokumentacji skierować na poszpitalne czy nie? Niestety kompletnie nie znam się na takich sprawach, w sanatorium nigdy nie bylam, po operacji lekarz również mnie o niczym takim nie poinformował :/
ODPOWIEDZ